Zdroj: Crypto.com

 1. Základní informace o Crypto.com
 2. Funkce
 3. Poplatky
 4. Bezpečnost
 5. Výhody
 6. Nevýhody
 7. Shrnutí
 8. Jak si založit účet

Základní informace o Crypto.com

Obří billboardy v Praze i Brně, herec Matt Damon jako tvář v reklamě nebo třeba přejmenování legendární sportovní haly Staples Center v Los Angeles. O původem singapurské burze Crypto.com je v poslední době slyšet všude kolem nás. Online burza si snaží udělat jméno, ale jak si stojí v konkurenci takových velikánů jako je Coinbase a Binance nebo třeba českých Bit.plus či Coinmate

Na Crypto.com jsme se tak rozhodli podívat i my ve Fintree. V této podrobné recenzi se tak dočtete o historii a současném postavení této burzy, jaké funkce nabízí, co vše umožňuje, a jak to vypadá s bezpečností. Dále představíme výhody a nevýhody a nezapomeneme také poradit, jak si otevřít účet. 

Crypto.com vznikla v Singapuru v červnu roku 2016, kde má dodnes své sídlo. Tuto burzu založili 4 spoluzakladatelé Bobby Bao, Gary Or, Kris Marszalek a Rafael Melo. Za svou téměř šestiletou existenci se už firma rozrostla do té míry, že dnes zaměstnává přes 3000 lidí a má 10 milionů uživatelů. Například podle serveru coingecko.com se zde průměrně denně zobchoduje 1,972 miliardy amerických dolarů, což ji podle tohoto ukazatele řadí na 5. místo. (Vévodí Binance s více než 12 miliardami USD). 

Crypto.com není pouze burza. Skládá se z celého ekosystému projektů. Jedná se o:

 • burzu Crypto.com exchange
 • aplikaci Crypto.com app
 • platební kartu Crypto.com
 • token CRO 
 • Crypto.com DeFi wallet

Jednotlivé části si v tomto textu představíme a blíže se na ně podíváme.

Funkce

Crypto.com exchange

Na této burze můžete obchodovat více než 250 kryptoměn a digitálních tokenů. V rámci nabízených funkcí se Crypto.com může pochlubit celou řadou různých možností. Kromě klasický příkazů pro okamžitý prodej nebo nákup kryptoměn můžeme využít i pokročilejší funkce. Ty jsou dostupné v desktopové verzi burzy a jedná se o následující příkazy: 

 • Spot = směna dvou kryptoměn
 • Margin = obchodování pomocí finanční páky
 • Derivates = obchodování derivátů

Jednotlivé objednávky poté můžeme zadat pomocí běžných pokynů Market, Limit, Stop Loss a Stop Limit.

crypto.com-prostredi

Zdroj: Crypto.com exchange

Zajímavé je, že v Crypto.com exchange nemáte společnou peněženku s Crypto.com aplikací. Pokud tak například nakoupíte Bitcoin v aplikaci, ale budete s ním následně chtít obchodovat v rámci speciálních funkcí, které jsou k dispozici pouze v desktopové verzi, je třeba si krypto převést z peněženky v aplikaci do peněženky v Crypto.com exchange. Tento transfer je sice bez poplatku, ale očekával bych, že když se jedná pouze o převod v rámci platformy, bude okamžitý, což bohužel není pravda. Z mé zkušenosti tento převod trvá nižší desítky minut. 

Pokud byste si chtěli nahrát na Crypto.com exchange fiat peníze, budete poměrně limitováni. V desktopové aplikaci je možné si převést pouze USD z ověřeného bankovního účtu. Ověření navíc může trvat až 3 dny. Na účtu také nebudete mít přímo americké dolary ale coin USDC. Ten je ale naštěstí v pevném kurzu 1:1 s americkým dolarem. Pokud byste chtěli vložit peníze pomocí debetní nebo kreditní karty, či převodem v jiné měně, je potřeba využít aplikaci a převod popsaný v předchozím odstavci. 

Celkově mám pocit, že se Crypto.com snaží mít vedle sebe 2 platformy, které fungují samostatně a mají různé cílové skupiny. Desktopová verze se snaží cílit na zkušené uživatele a lidi, kteří chtějí tradovat a obchodovat na denní bázi. Aplikace se na druhou stranu zaměřuje na nováčky, nebo skupinu, která třeba má zájem nakupovat krypto pravidelně po delší dobu. A právě na aplikaci se podíváme v následujících řádcích. 

Crypto.com aplikace

V obchodě s aplikacemi od Applu (systém iOS) má aplikace v době psaní této recenze 4,3 hvězdičky z 5 možných. Celkem už takto aplikaci ohodnotilo více než 69 tisíc uživatelů, takže jistou vypovídající schopnost současná známka má. V obchodě s aplikacemi od Googlu pro platformu Android má poté aplikace hodnocení o něco nižší a to konkrétně 4,1 hvězdičky.

Aplikace je poměrně jednoduchá a přehledná a nabízí základní funkce, které bych očekával. Nechybí možnost si vkládat peníze přes platební nebo kreditní kartu, či převodem z účtu. Dále můžeme nakupovat jednotlivé kryptoměny za vložené fiat peníze, lze si vygenerovat adresu pro přímý převod jednotlivých kryptoměn z jiných platforem či naopak kryptoměny poslat na jinou adresu. 

Oceňuji možnost si prostředí přizpůsobit podle sebe a nastavit si dvoufaktorové ověření. Co bohužel musím zmínit, je fakt, že na mém zařízení (iPhone SE 2016) byla občas aplikace trochu pomalejší a odezva poté, co jsem kliknul na displeji na nějakou akci, nebyla vždy okamžitá. Na samotnou funkčnost to však žádný vliv nemělo.

crypto-com-aplikace

Zdroj: apps.apple.com

Pokud chcete vložit fiat peníze přes platební kartu, můžete prvních 30 dní od založení vkládat bez poplatku. Po uplynutí této doby musíte počítat s poplatkem 2,99 %. Pokud byste se rozhodli využít PayPal, zaplatíte procenta 2. 

Pokud se chcete poplatku za vložení peněz pomocí karty vyhnout, je potřeba využít převod z bankovního účtu. Bohužel zatím Crypto.com nenabízí možnost převést české koruny. Co s tím? V této chvíli velmi doporučujeme využít Revolut, který jsme recenzovali zde. Zdarma si totiž můžete převést například eura. Ty navíc díky okamžitým převodům budete mít ve své Crypto.com penežence téměř okamžitě.

Proto doporučujeme následující postup:

 1. Vložte si peníze na svůj korunový účet na Revolutu pomocí platební karty.
 2. Peníze převeďte na EUR pomocí funkce Exchange. (Pozor převádějte v pracovní dny, o víkendech Revolut přidávat spread k mezibankovnímu kurzu.)
 3. Peníze si pomocí SEPA platby převeďte do své Crypto.com peněženky.
 4. Díky okamžitým platbám budete mít EUR ve své peněžence téměř okamžitě.

Pokud máte kryptoměny uloženy na jiné platformě je převod snadný. Aplikace vám vygeneruje kód, který si můžete zkopírovat, a také QR kód. Využití QR kódu velmi doporučujeme, protože se tak vyhnete riziku překlepu v adrese. 

Platební karta Crypto.com

Další funkcí této platformy je platební karta ve spolupráci se společností VISA. Jedná se o předplacenou kartu se kterou můžeme zaplatit kdekoliv na internetu a v kamenných obchodech a to v Česku i zahraničí. 

Můžeme si vybrat z celkem 5 karet, které se liší podle míry výhod, které z nich plynou. Kompletní rozdělení můžete nalézt na obrázku níže.

crypto-com-karty

Zdroj: Crypto.com

Jelikož se jedná o předplacenou kartu, je nutné si na kartu peníze vždy dopředu nahrát. Dobít si můžeme peníze v 6 fiat měnách (GBP, EUR, HKD, JPY, SGD, AUD) nebo až 9 kryptoměnách (BTC, ETH, LTC, CRO, BAT, BNB, TUSD, ENJ).

Hlavním důvodem proč využívat platby touto kartou je určitě možnost získat za každou platbu peníze zpět pomocí Cashbacku. Můžeme tak získat 1 až 8 %. Za některé platby ale můžeme získat až 100 %, jedná se například o Netflix nebo Spotify. Je ovšem třeba myslet na to, že cashback se vyplácí v CRO tokenech přímo na vaši Crypto.com peněženku.

CRO token 

Crypto.com Coin neboli CRO token je kryptoměna tohoto projektu. Jedná se o konkurenta tokenu který má burza Binance tedy BNB Coinu. Token můžeme zakoupit přes mobilní aplikaci nebo přes kryptoměnové burzy. 

Výhodou držení tohoto tokenu je, že díky tomu získáváme zajímavé benefity: 

 • Vyšší výnos při stakingu jiných kryptoměn
 • Výnos ve formě úroku až 12 % při stakingu CRO
 • Nižší poplatky za obchodování

Poplatky

Co bude určitě zajímat každého uživatele je výše poplatků. Crypto.com pochopitelně musí vydělávat, a tak se jim nevyhnete. Je bohužel potřeba říct, že souhrn poplatků přímo od této burzy je velmi obsáhlý a poměrně nepřehledný. Níže můžete nalézt přehled těch nejdůležitějších poplatků:

Vložení peněz bankovním převodemZdarma
Vložení peněz pomocí debetní nebo kreditní karty2,99 %
Vklady kryptaZdarma
Výběry kryptaPro Bitcoin 0,005  (liší se podle kryptoměny)
Maker a taker poplatek0,4 % (nejvyšší možný, liší se podle objemu obchodů v USD za posledních 30 dnů)

Například Maker a Taker poplatek se ale liší jak podle objemu obchodů v ekvivalentu USD za posledních 30 dnů a může být snížen díky řadě slev, které kryptoměnová burza nabízí. Pro aktuální a kompletní ceník proto doporučuji se podívat na tento odkaz
Při porovnání poplatků například s Coinbase jsou poplatky lehce nižší. Při srovnání s Binance jsou poplatky podobné, za zmínku stojí poplatek za vložení fiat peněz platební kartou – ten je u Binance pouze 1,8 %.

Bezpečnost

Důvod proč řada lidí kryptoměny využívá je jejich decentralizace a možnost uniknout klasickému inflačnímu finančnímu systému. Kryptoaktiva s sebou tak přinášejí svobodu ale s ní související rizika. Bezpečnost proto hraje v tomto světě důležitou roli. Jak je v tomto ohledu na tom Crypto.com?
V této oblasti zůstávala burza dlouho s čistým štítem. Ke zlomu došlo v lednu roku 2022. Při neautorizovaných výběrech se podvodníkům podařilo uloupit celkem 4,836.26 ETH, 443.93 BTC, a přibližně US$66,200 v dalších kryptoměnách. Podle prohlášení, které burza vydala, útok postihl malou skupinu uživatelů. V reakci na tuto událost byl upraven systém dvoufaktorového ověřování. Všichni uživatelé, kteří přišli o své prostředky byli navíc odškodněni.

Výhody

 • Ekosystém o několika produktech, které se vzájemně doplňují
 • Komplexnost
 • Dobrá mobilní aplikace
 • Jednoduchost používání
 • Nízké poplatky (kromě poplatku za vklad platební kartou)
 • Vlastní VISA karty
 • Vlastní CRO token

Nevýhody

 • Nemožnost bankovního převodu s CZK
 • KYC a nutnost ověření účtu určeného pro výběr
 • Sekající se aplikace

Shrnutí

Crypto.com se v poslední době dostává mnohem více pozornosti než dříve. Ať už je to kvůli masivní marketingové kampani, nebo díky nedávnému útoku. 

Pro běžného uživatele můžu tuto platformu doporučit. Díky většímu a dobře provázanému ekosystému je tato burza vhodná jak pro začátečníky, kteří s kryptem teprve začínají, ty kdo mají zkušenosti a chtějí nakupovat kryptoměny pravidelně, tak pro zkušené uživatele.

Jak si založit účet

Pokud se rozhodnete služeb této burzy využít, níže naleznete návod jak si založit účet. Budeme také rádi, pokud se rozhodnete využít náš odkaz a tím podpoříte naši tvorbu. (Náš kód ppm9xxppu7) Výše bonusu se poté odvíjí od množství CRO, které se rozhodnete stakeovat. 

Následující postup doporučujeme provést na telefonu se selfie kamerou případně počítači s webkamerou. Je totiž potřeba pořídit vaši fotografii pro ověření, že se jedná skutečně o vás. 

 1. Přejděte na stránky Crypto.com přes tento odkaz
 2. Vložte svoji e-mailovou adresu a váš telefon.
 3. Projděte si a odsouhlaste podmínky používání.
 4. Vyplňte své jméno a příjmení.
 5. Nahrajte fotografie dokladu totožnosti. 
 6. Vyfoťte se selfie kamerou po potvrzení, že jste to skutečně vy.
 7. Počkejte na ověření vašeho účtu. To by mělo proběhnout nejpozději do 24 hodin.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Crypto.com

Fortune favours the brave

Hodnocení
Otevřít účet