Obsah článku:

 1. Historie burzy
 2. Základní informace o burze Binance
 3. Jaké jsou u Binance možnosti?
 4. Rozhraní platformy a její funkce
 5. Další projekty od Binance
 6. Výhody
 7. Nevýhody
 8. Celkové hodnocení
 9. Jak založit účet u Binance
 10. Jak ověřit účet – KYC verifikace
 11. Jak vložit peníze na Binance
 12. Jak snížit poplatky na Binance

Historie burzy

Binance založil Changpeng Zhao v roce 2017. Stále se jedná o relativně mladou burzu, která se ovšem dokázala během několika málo let vyšplhat na absolutní špičku mezi kryptoměnovými burzami. Burza byla založena v centru obchodního a ekonomického dění v Hong Kongu. Už po půl roce ji však čekal přesun na úkor nových zákonů, které zcela zakazují obchodování veškerých kryptoměn na území Číny. Burza se proto přestěhovala do japonského Tokia. I tuto oblast však postihly japonské regulace. Nakonec se burza v březnu roku 2018 usídlila na Maltě, kde jsou podmínky pro kryptoměny naopak velmi příznivé. 

Ke konci roku 2018 slavila burza úspěch. Umístila se na 2. místě ve výši obchodovaného kapitálu. Více zobchodovala burza BitMex, která obsadila 1. místo.

Základní informace o burze Binance

Po usídlení na malebné Maltě se burza začala rozrůstat na další především evropské trhy. Burza v tuto chvíli nabízí přes 25 jazykových mutací a zpracovává více než 1 400 000 transakcí každou vteřinu. 

Burza je určena jak pro naprosté začátečníky, tak i pokročilé. Můžete totiž využít zjednodušené i rozšířené rozhraní. Díky tomu je burza velmi komplexní a obsáhlá, i přes to však velmi přehledná a intuitivní. 

Kdy ji využijete? Burzu využijete tehdy, když se budete chtít kryptoměnám věnovat dlouhodobě. Budete provádět časté transakce a budete potřebovat rozšířené funkce. Jestliže plánujete kryptoměny držet v delším časovém horizontu a následně je se ziskem prodat, více se vyplatí např. kryptoměnová peněženka Coinbase, Wirex nebo Trezor.

Jaké jsou u Binance možnosti?

Možnosti vkladu

Dříve měla burza velkou nevýhodou a to nemožnost vkladu FIAT měn. Burza se totiž zabývala pouze obchodováním kryptoměn. Dnes mohou uživatelé snadno vložit na svůj účet EUR, USD a další měny. K dobití FIAT měn můžete využít klasický bankovní převod (SEPA) nebo platební kartu. Bankovní převod trvá zhruba 

Jestliže se chcete vyhnout jakýmkoliv poplatkům týkajících se převodu prostředků na této burze, jistě využijete Binance P2P. Pro možnost vkládat prostředky tímto způsobem musíte mít plně ověřený účet. V obchodě P2P obchoduje uživatel přímo se svou protistranou, vyměňuje si fiat aktiva offline a potvrzuje transakci online. Jakmile obě strany potvrdí výměnu nekrytých aktiv offline, digitální aktivum se uvolní kupujícímu.

Další možností, jak vložit peníze na svůj účet, je vložit přímo kryptoměny. To můžete provést hned několika způsoby: 

 • Kryptoměnový bankomat

Jestliže chcete zůstat co nejvíce anonymní a zároveň provést vklad opravdu snadno, je to skvělá volba. Za tento luxus si však budete muset připlatit, jelikož bankomaty mají nevýhodné kurzy a vysoký spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).  

 • Softwarová “cloudová” peněženka
 • Peněženkou v mobilním telefonu
 • Přeposlání z jiné burzy

U těchto tří možností je postup v podstatě stejný. Vždy musíte zjistit adresu, kterou vám burza vygenerovala k jednotlivým kryptoměnám. Pokud budete chtít převádět Bitcoiny, zkopírujete adresu k Bitcoinu a zadáte ji u převodu v peněžence nebo jiné burze. Adresu jednotlivých kryptoměn zjistíte v záložce “Deposit” -> “Crypto”. Poplatky jsou u všech variant zejména stejné.

 • Převod přes klient Bitcoin Core

Bitcoin Core není jediný klient, se kterým můžete transfer kryptoměn provést. Jedná se o nejbezpečnější možnost převodu na druhou stranu i nejnáročnější. Do svého počítače si klient nainstalujete, čímž vytvoříte plnohodnotný uzel sítě. Díky tomu se při transferu nemusíte spoléhat na žádného zprostředkovatele. 

Binance - Možnosti vkladu

Zdroj: Binance

Poplatky za vklad

Vklad peněz na burzovní účet přes platební kartu je zpoplatněn 1,8 %, minimálně však 10 USD nebo ekvivalent v EUR. 

SEPA platba se zdá jako nejvýhodnější řešení. Od ledna 2020 totiž burza zavedla možnost obchodovat kryptoměny přímo za FIAT měny. Banky většinou nabízí nevýhodné kurzy a tak i SEPA platba není nejlevnější řešení. Dříve se odváděl i poplatek za zprostředkování transakce většinou do 200 Kč.

Dnes je SEPA platba většinou bez poplatku např. u FIO, Air Bank, MONETA a Komerční banky. Některé banky stále na poplatku trvají, ale většinou nestojí více než 10 Kč. 

TIP: Vzhledem k tomu, že je nutné přepočíst CZK na EUR vyplatí se použití Revolutu, který nabízí mnohem lepší kurz, než banka. Díky tomu za SEPA platbu nezaplatíte ani korunu a ještě navíc dostanete výhodnější kurz.

U převodu z jiné peněženky je poplatek logicky nejnižší a to 0,1 %.

Přehled poplatků za vklad:

Platební kartaSEPA platbaPřevod z peněženky
1,8 % (min. 10 USD/EUR)0 – 200 Kč (Záleží na bance)0,1 %

Poplatky za obchodování

Burza si za své služby účtuje poplatek za každou maker a taker transakci (směnu měnových párů) v podobě 0,1 %. Tento poplatek však dokážete radikálním způsobem snížit. Jak to udělat se dozvíte v kapitole tohoto článku “Jak snížit poplatky na Binance”.

Limity

Na burze se můžete setkat pouze se dvěma limity. Oba jsou nastavené pro výběr peněz z burzy. Všechny účty, které nejsou ověřené mohou vybírat 2 BTC za den. Jestliže svůj účet ověříte, bude vám limit navýšen na 100 BTC denně. Jak provést ověření účtu tzv. KYC verifikaci popisujeme v dalších kapitolách.

Zdroj: Binance

Možnosti v obchodování kryptoměn

Na burze můžete obchodovat více než 300 různých kryptoměn včetně vlastního tokenu BNB a několik stovek obchodních párů, které se neustále doplňují. 

Binance Coin (BNB)

Téma vlastního tokenu jsme už trochu nakousli a teď přišel čas, abychom se na něj podívali více do hloubky. Burza umožňuje svým uživatelům koupit tento token, díky kterému se výrazně sníží náklady uživatelů na poplatky. Tento token burza využívá jako stavební kámen Binance Chainu. 

Hodnota coinu neustále roste. Může za to zvyšující se popularita burzy, ale i to že čím dál více uživatelů nakoupí BNB jen pro to, aby snížili poplatky. Binance navíc garantuje, že 20 % kvartálních zisků poslouží k nákupu coinů a následně provede tzv. “coin burn”. Burza takto nakoupené coiny záměrně zničí, aby tím uměle zvýšila hodnotu všech ostatních coinů v oběhu. Burza ručí, že tento proces bude opakovat tak dlouho, dokud nespálí 50 % všech mincí.

Rozhraní platformy a její funkce

Obchodovací platforma se dělí na dvě zobrazení – Classic Spot Exchange (základní) a Advanced Spot Exchange (pokročilé). U obou zobrazení můžete snadno přepnout z jednoho na druhý. Můžete upravovat barvy, vypínat a zapínat jednotlivé nástroje a dokonce zapnout night shift. 

Classic Spot Exchange

Zahrnuje vše, co potřebujete k základnímu obchodování. Po levé straně naleznete order book a po pravé seznam dalších aktiv s historií obchodů. Data pro burzu zpracovává TradingView. Uprostřed naleznete aktuální vývoj daného trhu a pod ním příkazy Limit, Market a Stop-limit. Ve spodní části pak naleznete otevřené pozice.

Binance - Burza Classic
Binance - Burza Classic - Zadávání příkazů

Zdroj: Binance

Advanced Spot Exchange

Nabízí všechny nástroje ze základní platformy, které jsou jinak přeskládané. V levé části naleznete aktuální vývoj trhu, pod ním otevřené pozice. Pravá část se dělí na dva sloupce – Order book a příkazy Limit, Market a Stop-limit.

Binance Pro - Pokročilá obchodní platforma

Zdroj: Binance

Mobilní rozhraní – aplikace

Pro obchodování můžete využít i mobilní aplikaci přímo od Binance. Aplikace je dostupná jak pro Android tak i iOS. Mobilní verze zahrnuje veškeré možnosti, jako klasické webové rozhraní, takže nejste o žádnou funkci ochuzeni. Nevýhodou je malá obrazovka, na kterou se toho vleze opravdu málo. Otevřít či uzavřít pozice vám tak zabere více času. 

Binance margin

Burza nabízí obchodování s finanční pákou. Platforma je prakticky totožná se základním rozhraním, což umožňuje snadné ovládání. Před otevřením obchodu je nutné zvolit “Margin”, čímž vám bude umožněno využít až 5x pákového efektu, tedy že budete moct za stejný obnos otevřít až pětinásobnou pozici. Zde je důležité zmínit, že se jedná o nástroj pro pokročilé obchodníky. Nedoporučujeme tento nástroj pro začátečníky. 

Binance Futures

Jestliže vám nestačí 5x pákový efekt, můžete využít Binance Futures.Tato možnost byla spuštěna v září roku 2018 a umožňuje až 125x pákový efekt pro BTC. Pro ETH a BCH až 75. Můžete otevírat oba druhy pozicí long (nákup) a short (prodej).

Další projekty Binance

Binance DEX

Binance už dávno není jen platformou pro klasické obchodování. Díky decentralizované burze Binance DEX můžete provádět nákupy přímo mezi uživateli, tedy nakupujícím a prodávajícím. Decentralizovaná burza stojí na základech již zmíněného Binance Chainu, což dává bezpečnosti úplně jiný rozměr.

Binance DEX - Decentralizovaná burza

Zdroj: Binance

Když obchodujete přímo na Binance, všechny prostředky svěříte pod správu burzy. U Binance DEX můžete mít všechny kryptoměny na své hardwarové peněžence. Binance zprostředkuje uživatelům vlastní privátní klíče, čímž chrání uživatele před útoky hackerů. Aby mělo Binance vše pod kontrolou odkoupilo i decentralizovanou peněženku TrustWallet.

Instalace Bitcoin peněženky TrustWallet

Zdroj: Binance

Binance Staking

Pro zajištění pasivního příjmu můžete využít Binance Staking. Burze poskytnete část svých kryptoměn, která je využije k ověřování blockchainu a za to vás následně odmění. Jediné, co k tomu potřebujete je držet své kryptoměny na burze.

Binance Lending

Tuto funkci můžeme popsat jako půjčku, kterou burze poskytnete. Můžete si vybrat mezi Flexible Savings a Locked Savings. 

První varianta nabízí flexibilní využití kryptoměn. Burze tedy kryptoměny propůjčíte a kdykoliv je můžete zase získat zpět. Zde je samozřejmě výnos nižší, než u druhé varianty.

Locked Savings můžeme popsat jako termínovaný vklad. Na předem sjednanou dobu burze půjčíte své kryptoměny za předem stanovený úrok. 

Crypto Loan

Jestliže se naopak vy nacházíte v situaci, kdy byste potřebovali půjčit, můžete využít Crypto Loan. Půjčit si můžete až 25 různých měn včetně FIAT. Délka půjčky je 7, 14, 30 nebo 90 dnů. Roční úroková sazba se pohybuje od 18 do 19 % ročně.

Binance VISA Card

Díky Binance můžete platit po celé zeměkouli klasickou platební kartou od VISA. Binance ručí, že nestrhává žádné administrativní ani jiné poplatky. Mohou se ale objevit poplatky od jiných obchodníků, kde platíte.

Prostředky na kartu jednoduše převedete v účtu Binance a pak už můžete vesele utrácet. Na určité nákupy na vás čeká i 8% cashback. Prostředky na kartě jsou chráněné nejvyššími standardy.

Binance - Platební karta nabitá kryptoměnami

Zdroj: Binance

Binance Incubation Labs

Je program pro začínající startupy v oblasti blockchainu. Binance jim nabízí různé druhy podpory od mentoringu a poradenství, vzdělávání až po investice. 

Zabezpečení burzy

Zabezpečení je jedním z hlavních výhod Binance. Za celou dobu existence této burzy nebyl žádný velký pokus hackerů úspěšný. 

Drtivá většina útoku není ani tak na burzu samotnou jako spíš na její uživatele. Ti se často nechají “nachytat” na tzv. phising, kdy hacker do detailu napodobí prostředí burzy a nechá vytipované osoby, aby se přes tuto napodobeninu přihlásili. Uživatel se však do burzy nepřihlásí, ale odešle přihlašovací údaje hackerovy, který tím získá nad účtem kontrolu.

Rozhodně doporučujeme využívat dvoufázovou autentizaci (2FA), aby byl váš účet maximálně zabezpečený. Tato autentizace je požadována pokaždé, když se do účtu přihlašujete. Pokud se přihlašujete z jiného zařízení nebo prohlížeče, musíte ověření provést jak přes mobilní telefon, tak i přes e-mailovou adresu.

Binance Academy

Pro všechny uživatele a všechny typy traderů je zde Binance Academy, díky které se můžete vzdělávat a učit se novým věcem, které obchodování i burza jako taková přináší. Videa jsou sice in english, ale všechna mají vestavěné titulky, díky kterým oborově zaměřenou angličtinu lépe pochytíte.

Vzdělávací platforma Binance Academy

Zdroj: Binance

Zákaznická podpora

Komplexnost a velikost burzy sebou nese jisté nevýhody a tou je zákaznická podpora. Odpovědi na otázky, které zákaznické podpoře položíte získáte až po delší době a často se stane, že se nedočkáte vůbec. 

Na druhou stranu má Binance velmi dobře zpracovanou uživatelskou nápovědu včetně různých video návodů a manuálů. Díky tomu se i úplný začátečník může snadno naučit s burzou pracovat. Návody vám odpoví na 90 % dotazů, které budete chtít zodpovědět. Opačná situace nastane, když budete řešit věci spojené přímo s vaším účtem jako např. platby apod.

Soutěže

Binance se okolo sebe snaží tvořit dokonalou komunitu a soutěže pro své uživatele jí v mnohém pomáhají. Soutěže jsou většinou typu, kdo provede s danou kryptoměnou nejvíce obchodů, vyhrává. Výhry a jejich hodnoty jsou různé. Od kryptoměn až po luxusní auta. Od několik set dolarů až po výhry za miliony.

Výhody

 • Komplexnost.
 • Nízké poplatky.
 • Velmi dobré zabezpečení.
 • Propracovaná mobilní aplikace.
 • Rozšířené funkce a možnosti.
 • Komunita a soutěže.
 • Vlastní coin.
 • Velké množství podporovaných kryptoměn včetně FIAT měn.
 • Neustálé inovace.

Nevýhody

 • Pomalá zákaznická podpora.
 • Nutnost KYC ověření pro vklad FIAT měn.

Celkové zhodnocení

Není divu, že Binance patří k nejlépe hodnoceným burzám na trhu. Výhody značně převažují nevýhody a už jen z tohoto pohledu musíme Binance doporučit. 

Naše osobní zkušenost je však také velmi kladná. Platforma běží plynule a jen pokud se stane opravdu významná událost, třeba když Tesla nakoupí Bitcoin, je burza pod náporem uživatelů v problémech. Je skvělé, že ji mohou využít jak naprostí začátečníci tak pokročilí. Pro začátečníky je připravena Binance Academy a pro pokročilé rozšířené funkce. 

Jestliže ji zvolíte jako začátečník a berete obchodování skutečně vážně, bude pro vás Binance skvělou volbou. Podpoří vás ve vzdělání a díky věrnostnímu programu získáte i snížené poplatky.

Jak založit účet na Binance:

 1. Přejděte na stránku burzy přes tento odkaz.
 2. Stiskněte tlačítko “Register”, které se nachází v pravém horním rohu.
 3. Budete vyzvání, abyste vyplnili údaje: e-mailovou adresu, heslo a potvrzení hesla. Poslední políčko je ID naší redakce. Jestliže ho ponecháte tak jak je, podpoříte nás tím a my vám za to přineseme další články a návody o Binance.
 4. Formulář odešlete a přejděte do svého e-mailu, kam vám burza odešle verifikační zprávu. Tu potvrdíte v kliknutím na tlačítko “Verify Email” přímo v těle zprávy. 
 5. Stisknutím tlačítka budete přesměrování zpět na Binance a budete vyzváni k přihlášení se do účtu. Zadejte své údaje a přihlaste se.
 6. Po přihlášení vás Binance vyzve k zapnutí dvoufázového ověření přes Google Authenticator. Pokud chcete pro 2FA využívat jiný authenticator, stačí jednoduše při nastavení naskenovat QR kód jinou autentizační aplikací např. Authy. 

Je na vás jestli účet zabezpečíte nebo ho necháte tak jak je. Jestliže nechcete 2FA využít, tento krok přeskočte.

Návod pro 2FA přes Google Authenticator:

 1. Stáhněte si aplikaci do vašeho mobilního telefonu a nainstalujte ji. 
 2. V aplikaci pak klikněte na tlačítko “Přidat” a naskenujte kód, který vám Binance vygeneruje. 
 3. Potom vyplňte heslo, které jste použili pro přihlášení do Binance účtu a hned pod něj i kód, který Google Authenticator nabídne.

Jak ověřit účet – KYC verifikace

 1. Pro ověření najeďte myší na ikonu vašeho účtu a klikněte “Security”.
 2. Po pravé straně naleznete “Identity Verification”. Stiskněte tlačítko “Verify”.
 3. Klikněte na tlačítko ID & Face Verification.
 4. Otevře se okénko, kde byste měli mít přednastavenou lokalitu. Můžete vybrat ze tří možností dokladů pro ověření. Občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz. Zvolte jeden z dokladů a klikněte na “Continue”.
 5. Zde nahrajte prvně přední a pak druhou stranu dokladu. Doklad můžete nahrát z počítače nebo ji rovnou vyfotit. Stiskněte tlačítko “Continue”.
 6. V dalším kroku nahrajte svoje selfie. Vyhněte se tomu, abyste měli čepici, brýle apod. Selfie můžete také nahrát z počítače nebo se přímo můžete nechat vyfotit. Po nahrání klikněte na tlačítko “Continue”.
 7. Dostáváme se k bodu pokročilé verifikace. Opět si dejte pozor, abyste neměli brýle, čepici apod. Klikněte na tlačítko “Begin Verification”. 
 8. Otevře se vám nové okno a zapne se webkamera. Řiďte se pokyny. Nemusíte se bát, vše proběhne do několika málo vteřin. Stačí nechat se zabrat kamerou a zatřást hlavou. Verifikace se dokončí a máte hotovo.
 9. Bude chvíli trvat, než budou podklady zpracované. Vše vám přijde do e-mailu nebo na telefon ve formě SMS. 70 % účtů je verifikováno do 2 hodin. Někdy se může proces protáhnout na tři dny.

Jak vložit peníze na Binance

Vklad přes platební kartu:

 1. Na hlavní stránce Binance najeďte myší na záložku “Buy Crypto” a klikněte na tlačítko “Credit/Debit card”. 
 2. Nyní si vyberte měnu a částku, za kterou chcete nakupovat.
 3. Následně zvolte kryptoměnu, kterou chcete nakoupit.
 4. Vyberte metodu platby kartou a stiskněte tlačítko “Buy”
 5. Pokud máte hotovou KYC verifikaci, můžete tento krok přeskočit. V opačném případě bude nutné některé informace doplnit. Při platbě kartou stačí, abyste doplnili vaše jméno a příjmení, datum narození a vaši adresu.
 6. Zadejte číslo vaší karty, její platnost a CVV kód.
 7. V dalším kroku doplňte vaši adresu a stiskněte tlačítko “Pay now”.
 8. Následně už jen potvrďte platbu stisknutím tlačítka “Confirm”.
 9. Během chvíle bude platba zpracována a do několika vteřin budou kryptoměny připsány na účet.

Vklad pomocí SEPA platby:

 1. Jestliže nemáte přepnutý účet na EUR, najeďte myší na záložku vlevo “Buy Crypto”. Následně klikněte na tlačítko vedle nápisu “Pay with”, tlačítko ukáže takovou měnu, kterou máte nastavenou jako primární k obchodování. Potom vyberte EUR.
 2. Zvolte “Bank Deposit”.
 3. Vyberte měnu, kterou chcete na účet převést. 
 4. V pravé části zvolte částku a klikněte na tlačítko “Continue”.
 5. Objeví se upozornění, že můžete využít pouze účet, který je vedený na jméno uvedené v uživatelském účtu. Upozornění potvrďte.
 6. Zobrazí se veškeré podklady pro platbu. Všechny údaje zadejte ve svém internetovém bankovnictví (nezapomeňte zvolit platbu SEPA). Jakmile transakci odešlete, peníze většinou dorazí do 5 pracovních dnů.

Jak snížit poplatky na Binance

Na burze můžete poplatky za transakce značně snížit. Jedním ze způsobů je nakoupit Binance Coin, tedy BNB. Tím můžete snížit poplatky až o 25 %. Zároveň můžete snížit poplatek až o 80 % tím, že budete mít vysoký objem obchodů za posledních 30 dnů. 

Přehled zvýhodnění poplatků při držení BNB a objemu obchodů

LevelTrade Volume (USD) za posledních 30 dnů&Zůstatek BNBPoplatek Maker/TakerPři placení poplatků z BNB
VIP 0< 50,000.00 USDnebo≥ 0 BNB0.10 % / 0.10 %0.075 % / 0.075 %
VIP 1≥ 50,000.00 USD&≥ 50 BNB0.09 % / 0.09 %0.065 % / 0.065 %
VIP 2≥ 100,000.00 USD&≥ 100 BNB0.08 % / 0.09 %0.060 % / 0.065 %
VIP 3≥ 500,000.00 USD&≥ 200 BNB0.07 % / 0.08 %0.0525 % / 0.06 %
VIP 4≥ 1,000,000.00 USD&≥ 400 BNB0.05 % / 0.07 %0.0375 % / 0.0525 %
VIP 5≥ 5,000,000.00 USD&≥ 800 BNB0.04 % / 0.06 %0.0300% / 0.0450 %
VIP 6≥ 10,000,000.00 USD&≥ 1500 BNB0 % / 0.06 %0 % / 0.0450 %
VIP 7≥ 25,000,000.00 USD&≥ 2500 BNB0 % / 0.05 %0 % / 0.0375 %
VIP 8≥ 100,000,000.00 USD&≥ 4000 BNB0 % / 0.04 %0 % / 0.03 %
VIP 9≥ 250,000,000.00 USD&≥ 6000 BNB0 % / 0.03 %0 % / 0.0225 %
VIP 10≥ 500,000,000.00 USD&≥ 6000 BNB0 % / 0.02 %0 % / 0.0150 %

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Binance

Nejlépe hodnocená krypto burza na světe.

Hodnocení
Otevřít účet