Obsah:

 1. Historie Revolutu
 2. Základní informace
 3. Co je to Revolut karta?
 4. Rozhraní aplikace Revolut
 5. Funkce a možnosti
 6. Výhody
 7. Nevýhody
 8. Celkové hodnocení
 9. Založení účtu
 10. Cenové plány

Historie Revolutu:

Revolut patří mezi nejoblíbenější FinTechy na světě. Byl založen 1. července roku 2015 v Londýně. Zakladatelem je Nikolay Storonsky a Vlad Yatsenko. Společnost jako taková byla na samém začátku umístěna do inkubátoru Level39, který se zaměřuje na finanční technologie. 

Na jaře v roce 2018 slavil Revolut první velký úspěch v podobě obrovské investice. Celkem 250 milionů dolarů do něj investovala hongkongská pobočka společnosti DST Global, která byla založena v Rusku, kde je jedním z největších poskytovatelů internetových služeb.

V tom samém roce se podařilo Revolutu získat evropskou bankovní licenci na poskytování finančních služeb nikoli však na investiční služby. 

V březnu 2019 společnost opustil tehdejší finanční ředitel Peter Higgins, který pro TechCrunch uvedl, že odešel z důvodu nedodržení některých předpisů, což ale společnost popřela.

Červenec roku 2019 přinesl pro uživatele Metal členství funkce obchodování bez provizí na Newyorské burze cenných papírů a NASDAQ. Následně byla tato možnost zpřístupněna všem uživatelům.

Jen měsíc potom společnost spustila nábor nových zkušených kandidátů na vysoce postavené pozice. Mezi nimi byl Wolfang Bardorf – bývalý CEO společnosti Goldman Sachs a Head Of Liquidity models & Methodologies v Deutsche Bank. Další známou tváří byl i Philip Doyle, který dříve zastával pozice Head Of Financial Crime v ClearBank a Fraud Prevention Manager ve společnosti Visa. Třetí volbou Revolutu byl Stefan Wille, což je bývalý Senior Vice-president Of Finance v N26 a Corporate Finance Manager v Credit Suisse.

V říjnu 2019 získala společnost globální dohodu se společností Visa a už jí nic nebránilo expandovat na 24 nových trhů. S expanzí byl spojen i rozsáhlý nábor celkem 3 500 zaměstnanců.

V únoru roku 2020 Revolut dokončil jedno z několika kol financování a téměř při tom ztrojnásobil svoji hodnotu. Tehdejší valuace byla 4,2 miliardy liber. Ten samý rok v srpnu proběhlo další expandování tentokrát do Japonska. V lednu 2021 společnost požádala o bankovní licenci ve Spojeném království.

Základní informace o Revolutu

Revolut patří mezi finanční technologie, které svým uživatelům přináší nové možnosti a způsoby hospodaření se svými penězi. Jestliže patříte mezi ty, kterým nestačí běžný bankovní účet, čtete správný článek.

Revolut nabízí svým uživatelům lepší způsob jak se o své finanční prostředky starat, a to skvělou formou v podobě mobilní aplikace. Její prostředí je velmi intuitivní a příjemné. Vše je na dosah a přesně tam, kde byste to čekali. 

Tato aplikace je dostupná jak pro Android, tak iOS a umožňuje jednoduše investovat, získávat informace o dění na trzích, spořit, rozdělovat platby, plánovat si předplatné, sjednat si cestovní a další typy pojištění, směňovat měny, držet je a spoustu dalšího.

Ke zřízení účtu vám stačí jen malá chvíle a hned můžete těžit veškeré jeho benefity. K účtu navíc dostanete i nádhernou platební kartu, která odpovídá typu účtu, který si zvolíte. Na výběr jsou celkem 4 možnosti z nichž první je zdarma a ostatní jsou placené, ale opravdu za to stojí, neboť přináší další skvělé funkce. Zvolit můžete i účet pro firmy.

Co je to Revolut karta?

Jedná se o platební kartu společnosti Revolut, která vám přináší spoustu skvělých výhod a možností. Jednou z mnoha výhod je skvělý směnný kurz. Jestliže patříte mezi cestovatele, jistě s touto kartou ušetříte spoustu peněz. 

Běžné banky nabízí svým klientům příliš vysoké poplatky za konverzi měn anebo nevýhodný kurz. U Revolutu se toho většinou bát nemusíte. Žádný poplatek vám účtován nebude a navíc je směnný kurz jeden z nejvýhodnějších, který můžete získat. S kartou můžete platit tam, kde přijímají karty Visa nebo MasterCard. Ať už cestujete kamkoliv, zaplatíte s ní prakticky všude.

Další výhodu, kterou karta Revolut přináší jsou bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu do výše 300 $ měsíčně. S placenými tarify jsou limity mnohonásobně vyšší. 

Jednou z příjemných výhod je i vzhled karty, který je opravdu neotřelý. Věřím, že i vy máte chuť si Revolut Metal pořídit jen kvůli tomu jak vypadá. Je to zkrátka pastva pro oči.

Porovnání vzhledu platebních karet Revolut

Zdroj: Thetravelintern.com

Rozhraní aplikace Revolut

Pravděpodobně to hlavní proč čtete tuto recenzi jsou funkce mobilní aplikace. Nejprve bychom však měli zhodnotit design a práci s aplikací jako takovou. Toto téma jsme nakousli už o několik řádků výše, avšak je nutné se k tomu vrátit, jelikož uživatelská přívětivost je pro nás velmi důležitá. 

Jakmile máte účet vytvořený a spouštíte aplikaci, abyste například zkontrolovali své investované portfolio, máte možnost přihlásit se pod vámi zvoleným PIN kódem nebo pomocí Touch ID či Face ID, což je velmi pohodlná záležitost. Milé je i to, že vás aplikace před samotným přihlášením pozdraví vaším jménem.

Revolut je v českém jazyce, což umožňuje i jazykově neznalým aplikaci plnohodnotně využívat. Jediné, co se nepřekládá je sekce “Novinky” u akcií a některá upozornění, které se čas od času v Revolutu objeví, aby vás informovaly o aktualizacích, výkyvům na trzích, nových funkcích apod.

Prostředí aplikace je velmi přehledné a provzdušněné. Nic není zbytečně namačkané, takže vás překvapí její pohodlné ovládání. Často pokud chcete přepínat mezi jednotlivými sekcemi vašeho účtu, stačí jen přejet prstem doleva či doprava a vůbec tak nemusíte klikat na malé ikonky, na které se především u velkých telefonů kliká jedním prstem velmi špatně.

Trochu škoda je desktopové verze, která u Revolutu sice je, ale zatím je v úplných začátcích. Umí jen několik málo funkcí a to nejdůležitější, proč bychom ji my v redakci využívali je stále nedostupné – obchodování akcií, komodit a kryptoměn.

Ukázka rozhraní aplikace Revolut

Zdroj: Dmitry Kovalev – Dribble.com

Funkce a možnosti 

Účet zdarma pro několik měn

Váš účet může obsahovat více než 30 různých světových měn. Pokud například vyrážíte na cesty a potřebujete mít peníze v různých světových měnách, stačí mít Revolut. V aplikaci si snadno vaši aktuální měnu vyměnit za tu, kterou potřebujete čímž se vytvoří přidružený podúčet se zůstatkem konvertované měny.

Jakmile pak s platební kartou zaplatíte, peníze se strhnou z toho účtu, na kterém danou měnu držíte. Pokud měnu, kterou chcete platit na účtu nemáte, automaticky se provede konverze měn za tu, která je vzhledem k měnovému kurzu nejvýhodnější.

Výhodné kurzy pro převod v zahraničí

Především cestovatelé si budou užívat velmi výhodných směnných kurzů, které aplikace nabízí. Jakmile vyrážíte za hranice, vyplatí se Revolut mít a používat ho. Nabízí totiž mnohem výhodnější kurzy měn než běžné banky. Spousta bank si navíc účtuje i poplatky za provedení směny a vás byť i střídmá dovolená může vyjít díky těmto poplatkům mnohem dráž než jste předpokládali.

Abych to vysvětlil pro méně znalé a zároveň ukázal, kolik se dá díky výhodnému směnnému kurzu ušetřit, uvedu malý příklad. 

Na Kanárských ostrovech jsem zaplatil nejprve běžnou platební kartou nákup v potravinách. Byly to dvě balené vody za cenu přesně 3 EUR. Z účtu se strhla cena 79,95 Kč. V ten samý den jsem kupoval stejné vody opět za cenu 3 EUR, ale platil jsem Revolutkou. Z účtu se strhlo 78,34 Kč. Na takto malém nákupu dělal rozdíl necelé dvě koruny, což je samozřejmě zanedbatelné.

Ve chvíli, kdy ale platíte 25 000 Kč za pobyt v hotelu, ušetříte dost a i na Kanárských ostrovech za to pořídíte výbornou večeři v restauraci.

Automatická směna za výhodný kurz

S touto funkcí snadno předejdete častému kolísání měnových kurzů. Můžete díky ní nastavit, aby se automaticky provedla konverze měn při dosažení určité ceny. 

Může to vypadat třeba takto. Nastavíte, že jakmile se bude kurz 1 EUR rovnat 25,5 Kč, provede se konverze 20 000 Kč na EUR, tedy budete mít cca 784 EUR za velmi výhodný kurz.

Této možnosti můžete využít například tehdy, když víte, že budete cestovat za půl roku a budete potřebovat EUR. Už teď si tedy můžete vytvořit automatickou směnu a díky tomu ušetřit.

Analýzy

S funkcí analýzy získáte kontrolu nad svými výdaji. Analýzy třídí útratu v reálném čase a vy tak máte detailní přehled toho za co a kolik platíte. Výsledky se dají zobrazit podle kategorií jako je třeba nakupování, jídlo, cestování a další. Výdaje však můžete filtrovat i podle útraty u konkrétních obchodníků nebo podle zemí, ve kterých jste utráceli. Na analýzy útrat je dobré také český FinTech Twisto.

Zdroj: Revolut

Plánování rozpočtu

Jestliže je pro vás těžké držet se měsíčních limitů útrat, nebo jen chcete ušetřit, rozhodně využijete funkci pro nastavení rozpočtů. V aplikaci jednoduše zvolíte částku, kterou chcete maximálně každý měsíc utratit a Revolut vám pomůže tohoto cíle dosáhnout. 

Každý den vám vypočte výdajový limit, který byste měli dodržet. V případě, že někde za něco zaplatíte, okamžitě se rozpočet přepočítá a vy tak vždy přesně víte, kolik si ještě můžete dovolit v daný den utratit. Pokud budete utrácet nadmíru dostanete upozornění.

Revolut - Ukázka funkce rozpočtování

Zdroj: Revolut

Virtuální platební karta

Tato karta se podobá běžné fyzické platební kartě avšak s rozdílem, že tato karta není fyzická a je možné k ní přistupovat pouze prostřednictvím zabezpečené aplikace. Všechny virtuální karty, které vygenerujete, jsou spárované s vaším účtem u Revolutu. Tyto karty slouží především k bezpečnému placení online nebo přes telefon, ale dají se využít všude, kde se při platbě necítíte bezpečně a není možné zaplatit hotově.

Každá takto vytvořená karta má stejně jako ta fyzická přidělené číslo včetně tzv. CVC kódu, který se zpravidla nachází na zadní straně karty a obsahuje tři číslice. S těmito údaji běžně platíte na internetu avšak u virtuální karty jsou po každé platbě její údaje změněny, čímž je zabráněno jejímu zneužití. 

Virtuální kartu můžete využít i tehdy, když fyzickou kartu Revolut ztratíte, ale potřebujete účet využívat a provádět z něj platby. 

Zdroj: Revolut

Bezpečnost

Platební karta Revolut není žádným způsobem propojena s vaším běžným účtem. Z hlediska bezpečnosti je to takto správně, jelikož je vždy bezpečnější mít peníze rozmístěné na více účtech. 

Dalším bezpečnostním prvkem je, že když kartu ztratíte a někdo s ní kdekoli zaplatí, aplikace vás upozorní a vy ji můžete velmi pohotově zablokovat prostřednictvím aplikace. S tímto blízce souvisí i možnost zapnout zabezpečení pomocí lokace vašeho telefonu. Aplikace sama kontroluje, kde se nachází váš mobilní telefon ve chvíli platby a pakliže se nachází podezřele daleko, transakce je zablokována. Zde ještě musím zmínit výhodu placených tarifů, které mimo jiné zahrnují zdarma pojištění proti odcizení platební karty.

V případě plateb na internetu je nutné zadat CVV kód pokaždé, když částka přesáhne 500 Kč. Jestliže jej 3x zadáte špatně, karta se zablokuje.

Úplným standardem je nastavování limitů, které je možné snadno v aplikaci navolit dle vašich potřeb. Jedná se o limity výběrů z bankomatu, online transakcí i bezkontaktních plateb.

Revolut - zabezpečení karty

Zdroj: Revolut

Výběry z bankomatů zdarma

Zpravidla každá komerční banka má nastavené poplatky za výběry z bankomatů. Revolut pro své uživatele nabízí výběry zdarma do určitého limitu dle vašeho cenového plánu. Nejnižší tarif nabízí výběr zdarma do 4 500 Kč měsíčně. Přečerpání limitů u jakéhokoli cenového plánu je zpoplatněno poplatkem v podobě 2 % z vybírané částky.

Revolut tedy nabízí výběr zdarma z jakéhokoliv bankomatu, ale dejte si pozor na bankomaty České spořitelny a Monety, kde je poplatek cca 125 – 175 Kč. Tento poplatek však není pro Revolut, ale pro danou banku.

Google Pay a Apple Pay

Platební kartu Revolut je možné velmi jednoduše nahrát do walletky v iPhonu a platit pomocí Apple Pay. Velmi podobně to funguje i u Google Pay. 

Funkce Split

Jistě jste zažili situaci, kdy jste s partou kamarádů vyrazili třeba na pivo do hospody a útratu zaplatil jeden člověk. Ten pak složitě musí rozpočítávat útratu a dožadovat se kamarádů o proplacení. V Revolutu naleznete funkci Split, která přesně rozpočítá útratu mezi všechny, kteří s vámi utráceli a rovnou jim i zašle žádost o proplacení. 

Malou nevýhodou je, že aby tato funkce fungovala tak jak má, všichni musí být uživatelé Revolutu. V tomto má výhodu Twisto, které naprosto stejnou funkci nabízí i pro ty, kteří aplikaci nemají. 

Platba přes URL link

Pokud vám někdo dluží, není nic jednoduššího, než díky funkci URL platby vygenerovat žádost a odeslat ji vašemu dlužníkovi. Jakmile na URL klikne, zobrazí se mu vaše žádost a jedním stisknutím platbu automaticky provede. Tuto funkci je možné využít i tehdy, když daný člověk nemá aplikaci Revolut.

Trezor

Tato funkce je velkým pomocníkem pro spoření a šetření peněz. Na začátku si zvolíte částku, kterou chcete naspořit a pak kolik chcete každý měsíc do trezoru zaslat. Tato částka se pak každý měsíc, týden nebo den sama odečte z vašeho Revolut účtu a pošle se do trezoru. Je jen na vás jakou částku a frekvenci zvolíte.

Šetřit se dá i tzv. drobnými, což je funkce, která automaticky zaokrouhlí každou vaši platbu a rozdíl odešle do trezoru. Je zde možné nastavit zaokrouhlení 1x, 2x, 3x, 4x, 5x nebo 10x. Čím větší zaokrouhlení nastavíte, tím víc budete spořit. Tuto funkci můžete a nemusíte využívat. Je to jen na vás.

Revolut - Ukázka funkce trezor, zaokrouhlení a pravidelné spoření

Zdroj: Alexander Lovyagin – Dribble.com

Obchodování 

Nyní se dostáváme k mé nejoblíbenější funkci a to je obchodování s akciemi, kryptoměnami a komoditami. Obchodování je zdarma u základního tarifu pro maximálně 3 obchody měsíčně. U dalších tarifů se limit nákupů bez poplatku zvyšuje. 

Revolut - Ukázka funkce obchodování

Zdroj: Revolut

Obchodování akcií

V sekci akcie můžete velmi jednoduše nakupovat a prodávat nabízené akcie. Hned v úvodu vidíte své jmění a celkové zhodnocení vašeho portfolia. Níže jsou všechny akcie a jejich množství, které máte koupené. Je zde vidět jejich aktuální cena a jejich zhodnocení v reálném čase. 

Ještě o něco níže jsou “Nejlepší příběhy”, kde naleznete aktuální informace, které se týkají akcií, které máte koupené. Pod těmito novinkami jsou transakce, kde naleznete veškeré pohyby na vašem obchodním účtu včetně poplatků za úschovu, dividend nebo nákupů a prodejů.

Pod tlačítkem “Investovat” se skrývají jednotlivé kategorie akcií, které můžete obchodovat. Jsou to nejoblíbenější akcie, technologie, energie, finance, průmysl a další. Pokud budete chtít zobrazit všechny akcie, stačí stisknout tlačítko “Objevte všechny akcie”. Pak už uvidíte konkrétní akcie společností, které můžete obchodovat.

Revolut - Ukázka akcií

Zdroj: Revolut

Po kliknutí na konkrétní akcie uvidíte jejich historii vývoje, novinky, finance, příkazy a další. Graf je možné zobrazit za poslední týden, měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců, 1 rok, 5 let nebo celou historii. V pravém horním rohu můžete přes zvoneček nastavit upozornění na dosažení vámi zadané ceny akcie nebo si hvězdičkou danou akcii přidat do oblíbených.

Záložka finance ukazuje finanční výkazy společnosti, díky kterým si snadno můžete vytvořit představu o jejím finančním zdraví. V novinkách naleznete informace o aktuálním dění společnosti. 

Zajimavou funkcí jsou příkazy, které vám umožňují obchodovat akcie, kryptoměny i komody pomocí příkazů Stop a Limit. Příkaz Limit je příkaz k nákupu nebo prodeji za vámi stanovenou částku nebo výhodnější. 

Další záložkou jsou Transakce, kde vidíte vaši veškerou obchodní historii s danou akcií.

Revolut - Ukázka obchodování akcie

Zdroj: Revolut

Obchodování kryptoměn

V aplikaci můžete obchodovat více než 10 kryptoměn. Zde však buďte obezřetní. Pokud přes Revolut nakoupíte např. Bitcoin, ve skutečnosti Bitcoin nevlastníte. Revolut nefunguje jako krypto peněženka, takže svoje kryptoměny nemáte pod kontrolou. Nákup kryptoměny v Revolutu znamená, že vlastníte kontrakt, nikoli kryptoměnu jako takovou. 

Revolut - Ukázka kryptoměn

Zdroj: Revolut

Jestliže chcete obchodovat kryptoměny doporučili bychom v tomto případě např. Coinbase nebo burzu Binance, kde skutečně danou kryptoměnu vlastníte a můžete s ní jakkoliv manipulovat.

V detailu kryptoměn se nachází zvoneček pro vytvoření upozornění na cenu a hvězdička pro přidání mezi oblíbené instrumenty, dále sekce Novinky a Transakce, které jsou totožné jako u akcií. Sekce „Opakované nákupy“ vám umožňuje pravidelně investovat do dané kryptoměny bez toho, aniž byste museli nastavovat trvalý příkaz.

Revolut - Ukázka obchodování kryptoměn

Zdroj: Revolut

Obchodování komodit

V této části aplikace naleznete prakticky to samé co u kryptoměn s tím rozdílem, že zde máte možnost obchodovat komodity jako je zlato a stříbro. 

Revolut - Ukázka obchodování komodit

Zdroj: Revolut

Dary

Pokud si budete chtít trochu vylepšit karmu, můžete v Revolutu snadno peníze darovat do ověřených a nejznámějších neziskových organizací. Aplikace si nebere žádné poplatky za zprostředkování daru. Přehled všech vašich darů si můžete snadno zobrazit a stejně tak i celkovou vybranou částku, kterou se od všech uživatelů Revolutu podařilo pro dobrou věc získat.

I pro dary můžete nastavit zaokrouhlení, které jsem představil v kapitole o trezoru. Stejně tak můžete nastavit i pravidelné darování.  

Dárky

Tato funkce vám umožní zasílat hotovostní dárky se zábavnými animacemi a osobními zprávami. Funkce se vám nabídne automaticky tehdy, když budete přes Revolut někomu zasílat peníze. Standardní uživatelé mohou poslat až 2 tyto dárky měsíčně zdarma. Ostatní cenové plány mohou dárky zasílat bez omezení.

Pojištění

Přes funkci pojištění snadno uzavřete pojistku svého zdraví. Funkce nabízí možnost pojistit vás, ale i další spolucestující a dokonce nabízí i doplňkové krytí pro zimní nebo adrenalinové sporty. Pojištění zahrnuje globální zdravotní péči i zubní vyšetření.

Velmi snadno můžete pojistit i svůj mobilní telefon. Jednoduše zvolíte cenové rozpětí, na které chcete pojistku uzavřít, pročtete si podrobnosti a volbu potvrdíte. Pojištění telefonu se vztahuje na poškození, na které se nevztahuje běžná záruka. Například pokud vám telefon spadne na zem a rozbije se vám displej.

Salonky

Další funkci, kterou využijí zejména cestovatelé jsou salonky. Díky nim snadno získáte vstupenku do více než tisíce letištních salónků. Ve variantě Standard tato možnost není dostupná avšak další tarify mají i některé vstupy do salónků zdarma. Jakmile budete chtít vstupenku využít, stačí předložit vygenerovaný QR kód.

SmartDelay

Tato funkce se hodí tehdy, když je váš let opožděn. Díky tomu totiž získáte vstup do letišního salónku pro sebe i váš doprovod zcela zdarma. 

Concierge

Tato funkce je dostupná jen uživatelům s cenovým tarifem Revolut Metal. Funkce vám zajistí kvalitní asistenci při rezervaci hotelů, letů, speciálních akcí ale i dalších.

Bankomaty v okolí

Jakmile budete potřebovat vybrat peníze s touto funkcí velmi rychle zjistíte, kde se nachází nejbližší bankomat. Pro tuto funkci musíte povolit přístup Revolutu k polohovým údajům.

Výhody

 • Velká spousta funkcí.
 • Přehledná aplikace.
 • Desktopová verze.
 • Nízké poplatky.
 • Nakupování zlomků akcií, kryptoměn i komodit. (Není nutné kupovat jeden celý kus.)
 • Směna měn za výhodné kurzy.
 • Dobré zabezpečení.
 • Možnost sjednat zdravotní pojištění, nebo pojištění zařízení. U vyšších tarifů je pojištění v ceně tarifu.
 • Virtuální platební karty.
 • Platby pomocí Apple Pay a Google Pay.
 • Žádné poplatky za vedení účtu.
 • Možnost vytvořit si nekonečno měnových účtů.
 • Žádné poplatky za transakce.
 • Rychlé převody.
 • Neustále se rozvíjející aplikace.

Nevýhody

 • Desktopová verze má malé množství funkcí.
 • Nízké limity pro výběr z bankomatů zdarma.
 • Hodnota kurzů některých měn může být nevýhodná.
 • Víkendové dražší kurzy.
 • Zakoupené kryptoměny nevlastníte.

Celkové hodnocení

Výhod, které Revolut svým uživatelům přináší je tolik, že jejich výčet a konkrétní popis by dal na další článek, proto se pokusím shrnout nevýhody, kterých je opravdu minimum. 

Desktopová verze

Jak už jsem zmínil v článku, desktopová verze Revolutu je v úplném začátku vývoje, avšak je vidět že na ni společnost pracuje a chce ji svým uživatelům dopřát. V desktopové variantě je možné provádět jen základní funkce a pro nás nejdůležitější funkce obchodování stále chybí.

Limity výběru

Revolut sice nabízí výběry z bankomatů zdarma, avšak občas se stane, že je to zkrátka málo. Tarif Standard nabízí výběr zdarma do 4 500 Kč, což je dost málo. Další tarify jsou na tom lépe. Jakmile se limit přečerpá odečítá se poplatek 2%, což je ale průměrně nižší poplatek než u většiny českých bank.

Hodnota kurzů některých měn

U 99% měn poskytuje Revolut výhodnější kurz, avšak u některých měn to není úplně pravda. Jsou to např. gruzinské lary, ukrajinské hřivny, a thajské baty. Vždy je dobré si měnové kurzy zkontrolovat a ověřit.

Víkendové kurzy

Revolut se snaží bránit proti náhlým víkendovým změnám měnových kurzů. Dělá to tím, že při převodu kurzu, který se provede přes víkendu je připočten poplatek 0,5%. U některých měn může poplatek být i vyšší. Pokud tedy budete měnit peníze, je vždy lepší provádět směnu mimo víkend.

Kryptoměny

Velkou nevýhodou, kterou se snad povede do budoucna odstranit, je že při obchodování kryptoměn, danou kryptoměnu ve skutečnosti nevlastníte. Nemůžete jí tedy poslat na jinou krypto peněženku ani s ní jinak manipulovat kromě prodeje nebo nákupu.

Obzvlášť u kryptoměn je dobré být obezřetný a dát si pozor. Kryptoměny jsou velmi volatilní a jejich hodnota se může vyšplhat na stovky tisíc. Pak se především nezabezpečení uživatele stávají terčem hackerů. Nejvhodnější varianta, jak držet kryptoměny je na hardwarové peněžence např. Ledger.

Založení účtu Revolut

Založení účtu u Revolutu je velmi jednoduché. Zvládnete to do několika minut z pohodlí domova.

 1. Stačí jít na webové stránky Revolutu, kde zadáte telefonní číslo.
 2. Jakmile ho odešlete, dorazí Vám SMS zpráva s odkazem na stažení aplikace. Tu nainstalujte a spusťte.
 3. Aplikace vás vybídne k zadání několika údajů, jako je znovu telefonní číslo a také e-mailová adresa.
 4. V jednom z těchto kroků vám znovu dorazí SMS, která bude obsahovat aktivační kód. U telefonů s iOS a některých dalších se kód zadá automaticky. Pokud ne zadejte ho ručně.
 5. Budete muset prokázat svoji identitu, a proto si připravte svůj občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Dále budete muset připojit vaše selfie.
 6. K tomu abyste mohli účet využívat je potřeba zaslat na něj alespoň 300 Kč. Tyto peníze pak můžete jakkoliv využít, klidně je i zaslat zpět do banky. Platbu můžete provézt Vaší kartou, která se po platbě uloží a další platba už proběhne okamžitě bez zadávání jejího čísla. Platbu můžete provézt i přímo na účet nebo za pomoci Google Pay či Apple Pay.
 7. Objednávka fyzické karty stojí poštovné 99 Kč. Pokud se registrujete přes odkaz výše – budete to mít zdarma. Občas zde vznikají problémy, a pokud se vám doprava zdarma nepřipočte, napište na support.
 8. Tímto je váš účet zprovozněný a můžete jej využívat. Jakmile vám dorazí fyzická karta (max. 9 pracovních dnů), musíte ji aktivovat. To uděláte platbou u jakéhokoli obchodníka, který karty přijímá. Nezapomeňte, že musíte kartu vložit přímo do terminálu. Bezkontaktní platba totiž kartu neaktivuje.

To je vše. Celý účet pak spravujete skrze intuitivní mobilní aplikaci. V té můžete zvolit jeden ze tří cenových plánů. Jestliže jste postupovali podle postupu nahoře, pak máte v tuto chvíli aktivovaný cenový plán Standard. Revolut nabízí další dva cenové plány, a to Premium a Metal. Zde je jejich srovnání.

Cenové plány:

StandardPremiumMetal
0 Kč174,99 Kč299,99 Kč
Účet IBAN v eurechÚčet IBAN v eurechÚčet IBAN v eurech
Platba ve více než 150 měnách s využitím mezibankovního kurzuPlatba ve více než 150 měnách s využitím mezibankovního kurzuPlatba ve více než 150 měnách s využitím mezibankovního kurzu
Směna na 30 světových měn s nuceným oběhem do 120 000 Kč za měsíc (bez skrytých poplatků)Směna na 30 světových měn s nuceným oběhem bez limituSměna na 30 světových měn s nuceným oběhem bez limitu
Výběry z bankomatů zdarma do 4 500 Kč za měsícVýběry z bankomatů zdarma do 9 000 Kč za měsícVýběry z bankomatů zdarma do 13 500 Kč za měsíc
 Zdravotní pojištění do zahraničíZdravotní pojištění do zahraničí
 Pojištění zpoždění zavazadel a zpoždění letuPojištění zpoždění zavazadel a zpoždění letu
 Globální expresní dodáníGlobální expresní dodání
 Prioritní zákaznická podporaPrioritní zákaznická podpora
 Okamžitý přístup k 5 kryptoměnámOkamžitý přístup k 5 kryptoměnám
 Karta Premium s exkluzivním designemExkluzivní karta Revolut Metal
 Jednorázové virtuální kartyJednorázové virtuální karty
 Přístup ke vstupenkám LoungeKeyPřístup ke vstupenkám LoungeKey
  Cashback 0,1 % v rámci Evropy a 1 % mimo Evropu za všechny platby kartou

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Revolut

Revolut je nejoblíbenější FinTech naší redakce.

Hodnocení
Otevřít účet