Coinbase patří k největším kryptoměnovým směnárnám na světě. Podporuje více než 100 zemí a má více než 43 milionů uživatelů. Směnárna nabízí širokou paletu služeb. Ta hlavní z nich umožňuje velmi snadný a pohodlný nákup desítek různých kryptoměn za férové poplatky. Tato směnárna s sebou přináší velkou řadu výhod, avšak má i stinné stránky.

Obsah:

 1. Historie směnárny Coinbase
 2. Možnosti u Coinbase
 3. Bezpečnost a legitimita
 4. Poplatky
 5. Ostatní produkty Coinbase
 6. Výhody
 7. Nevýhody
 8. Celkové hodnocení
 9. Jak založit účet u Coinbase
 10. Jak přidat prostředky na Coinbase
 11. Jak ušetřit při nákupu kryptoměn
 12. Jak nakoupit kryptoměny

Historie směnárny Coinbase

Tuto kryptoměnovou směnárnu založil v roce 2012 Fred Ehrsam a Brian Armstrong, který je v tuto chvíli generálním ředitelem společnosti. Cílem bylo vytvořit službu, která umožní každému kdekoliv a kdykoliv bezpečně přijímat a odesílat Bitcoin. Postupem času se z malé společnosti stala největší kryptoměnová směnárna na světě.

Krátce po jejím vzniku zakladatelé zapsali startup do inkubátoru Y Combinator. Díky tomu získali v roce 2013 první investici ve výši 5 milionů dolarů od Union Square Ventures. Druhé investiční kolo se vyvedlo mnohem lépe. Celkem 25 milionů dolarů do Coinbase investovala společnost Andreessen Horowitz, Union Square Ventures a Ribbit Capital.

Rok na to slavila společnost další úspěch v podobě 1 milionu uživatelů. Ve stejném roce (2014) společnost vstoupila do slovinské služby Blockr.io a také do americké služby Kippt. Krátkou dobu potom spustilo trezorový systém pro bezpečnou úschovu Bitcoinu.

Coinbase nezahálelo ani v navazování strategických partnerství. Společnostem Overstock, Dell, Expedia, Dish Network a Time Inc., umožnila spolupráce s ještě poměrně novou směnárnou přijímat bitcoinové platby. Této možnosti se chytly i společnosti PayPal, Stripe a Braintree.

V lednu roku 2015 se už směnárna řadila mezi nejvýznamnější hráče na poli kryptoměn a přišla další investice. Tentokrát mnohonásobně vyšší. Celkem 75 milionů dolarů investovalo do společnosti několik bank, USAA a burza New York Stock Exchange.

V ten samý měsíc proběhlo spuštění Coinbase Pro, dříve burza GDAX neboli Global Digital Asset Exchange. Tuto burzu společnost spustila za účelem rozšíření stávajících funkcí a možností obchodování na Coinbase. Tento tah se společnosti vyplatil. O burzu se začalo zajímat velké množství obchodníků. 

V následujících letech společnost licencovala obchodování kryptoměn Ethereum a Litecoin. Vytvořila fond Coinbase Ventures. Tento fond se zabývá financováním nadějných společností v oblasti blockchainu a kryptoměn. První investici od Coinbase získala společnost Computerized Labs, která se zaměřuje na vytváření chytrých kontraktů pro Ethereum.

Možnosti u Coinbase

Počet a druhy kryptoměn

Na směnárně je možné směňovat desítky různých digitálních aktiv. V době psaní této recenze je k dispozici celkem 49 různých měn včetně tzv. stablecoinů jako je třeba USDC. Portfolio měn se neustále rozšiřuje a v budoucnu by tomu nemělo být jinak. Pokud byste chtěli směňovat více měn včetně desítek obchodních párů, můžete využít burzu Coinbase Pro.

Metody vkladu a výběru

Pro vklad rezidentů Evropy je možné využít celkem 4 různých metod. Některé jsou určené pouze ke vkladu, jiné jen pro výběr a některé pro obě možnosti.

Přehled metod vkladu a výběru:

Nejlepší pro:NákupProdejVkladVýběrDoba procesu
SEPA platbaLevný vklad i výběr.1-3 pracovní dny
Ideal nebo SofortVklad v EUR.3-5 pracovních dnů
Platební kartaRychlý a jednoduchý nákup či výběr.Okamžitě
PayPalOkamžitě

V případě, že byste chtěli nakoupit kryptoměny zadáním platební karty Revolut, nebude vám to umožněno. Revolut totiž směny kryptoměn pomocí platební karty blokuje. Nic vám však nebrání využít SEPA platbu, která je na Revolutu v tuto chvíli zdarma, a které je extrémně rychlá. Nám se podařilo dobít účet Coinbase díky SEPA platbou z Revolutu do několika minut.

Transakční limity

Coinbase nabízí poměrně vysoké transakční limity avšak záleží na stupni ověření vašeho uživatelského účtu. 

 • Minimální výše nákupu je 1,99 EUR nebo ekvivalent v USD či GBP. 
 • Nákup a prodej kryptoměn je omezený na maximálně 25 000 EUR měsíčně. 
 • Platební kartou můžete nakoupit maximálně za 3 000 EUR týdně.
 • Vklad a výběr pomocí SEPA platby je omezený na 250 000 EUR.
 • Jednorázový výběr přes PayPal je možný maximálně do 20 000 EUR.

Zákaznická podpora

Naše osobní zkušenost se zákaznickou podporou Coinbase není moc kladná. Na odpověď je možné čekat i několik dní a často se jí nedočkáte vůbec. Někde se vysoký počet uživatelů projevit musí a podle našeho názoru to nejvíce odnesla právě zákaznická podpora.

Na druhou stranu musíme uznat, že se to snaží kompenzovat velice rozsáhlými FAQ’s, kde najdete odpověď prakticky na všechny obecné otázky. Jakmile je ale potřeba řešit individuální problémy, třeba s účtem, nezbývá nic jiného, než se pokusit zákaznickou podporu kontaktovat. Odpověď obvykle trvá 3-5 pracovních dní.

Bezpečnost a legitimita

Úrovně ověření účtu

Abyste zvýšili své transakční limity, je nutné provést verifikaci účtu. Bude nutné doplnit několik údajů a dokumentů, abyste dosáhli plné verifikace. Některé údaje a dokumenty jsou součástí registračního procesu. Jestliže jste se zaregistrovali a chcete vědět, jaké další dokumenty potřebujete dodat k dosažení vyšších transakčních limitů, najděte v účtu záložku Settings a Account Verification. Tam naleznete vše potřebné.

K plné verifikaci je nutné dodat tyto údaje a dokumenty:

 • Jméno, příjmení.
 • E-mail.
 • Telefonní číslo.
 • Datum narození.
 • Adresu trvalého pobytu.
 • Údaje o bankovním účtu.
 • Údaje o platební kartě.
 • Fotografii přední i zadní strany občanského, řidičského průkazu nebo cestovního pasu.
 • Fotografii výpisu z účtu, platební karty nebo faktury za energie (plyn, voda, elektřina).

Bezpečnost dat

Co se týče bezpečnosti vámi zadávaných údajů a dokumentů, je v zájmu obou stran, aby nedošlo k žádnému úniku. Směnárna umožňuje každému klientovi přečíst si seznam všech dat, se kterými pracuje a proč je potřebuje. Můžete si přímo z účtu zažádat o zaslání, opravu, vymazání vašich dat nebo o zastavení jejich zpracovávání. 

Zabezpečení účtu

Účet má jako primární zabezpečení potvrzení skrz SMS verifikační kód. Přímo v účtu pak můžete zvolit i jiné autentizační metody např. Google Authenticator. Je zde možnost nastavit dvoufázovou autorizaci pro potvrzení transakcí.

Legitimita

Velmi důležitou otázkou je, zda se dá Coinbase považovat za bezpečnou variantu při nákupu a uchování kryptoměn. My osobně tuto směnárnu, burzu a peněženku v jednom považujeme za jednu z nejbezpečnějších, a to hned z několika důvodů.

 • Do dnes neproběhl na směnárnu ani jeden úspěšný hackerský útok.
 • Za platformou stojí vysoce postavení investoři a společnost sídlí ve vysoce regulované lokalitě.
 • Blokují účty při podezřelých aktivitách. (Může být i nevýhodou viz kapitola – Blokace účtů s podezřelou aktivitou.)
 • Automatická aktivace 2FA při založení účtu.
 • Hotovost držená na peněžence je pojištěná.

Coinbase si na bezpečnosti zakládá. Je nutné podotknout i to, že za velkou část úspěšných podvodů a odcizení kryptoměn si mohou sami uživatelé. Otevírají podezřelé emaily, webové stránky, zasílají hesla emailem a podobně. Zaměstnanci směnárny velmi rychle reagují, pokud zjistí, že se mezi uživateli šíří podvodné zprávy a okamžite je informuje o tom, že se jedná o podvod a ať v žádném případě nikomu nepředávají své přihlašovací ani jiné údaje.

Velmi dobrá bezpečnost je však vykoupena i nevýhodami. Kvůli vysoké míře ověření totiž musíte se směnárnou sdílet spoustu osobních dat. Často přináší problémy i zmíněné blokování podezřelých aktivit. Je nutné dávat pozor, pokud se k účtu přihlašujete z více prohlížečů v krátkém časovém intervalu např. když se poprvé přihlásíte přes Google Chrome a po pár minutách přes Brave. Coinbase může účet blokovat a odblokování se může protáhnout.

I přes to, že je směnárna i peněženka velmi bezpečná, doporučujeme využívat hardwarovou peněženku a přesunout kryptoměny tam.

Blokace účtů s podezřelou aktivitou

Coinbase sleduje aktivitu svých uživatelů a pokud se na účtu objeví nějaká podezřelá aktiva, mají právo vám účet zmrazit. Stejně tak je tomu v případě porušení obchodních podmínek, které odsouhlasíte při registraci. Ve většině případů nedochází k úplnému zmražení účtu, nýbrž jen k omezení nákupních a prodejních příkazů. V takovém případě je možné využívat plně své peněženky s kryptoměnami a na ověřený bankovní účet navíc odesílat zbývající prostředky ve fiat měnách.

V případě blokace účtu v plném rozsahu, neztratíte přístup ke svým kryptoměnám. Coinbase uvádí, že ztratíte oprávnění používat svůj účet jako peněženku, avšak jste oprávněni všechny prostředky z blokovaného účtu odeslat na libovolnou adresu jiné peněženky, kterou vyberete.

Problém je, že blokace účtů je nastavena přísně a pokud uživatel byť i omylem nebo z neznalosti provede podezřelou transakci nebo aktivitu, může mu být účet blokován. Jen velmi těžko se pak domáhá o obnovení účtu. Toto téma se často řeší na sociální síti Reddit.

Poplatky

K poplatkům přistupuje směnárna velmi transparentně. Veškeré poplatky se dozvíte ještě předtím, než směnu provedete. Máte tak jistotu, že nezaplatíte zbytečně moc. U této směnárny je poplatků více, avšak záleží na metodě platby, výběru, lokalitě a na částce, kterou chcete směnit. 

Poplatky za směnu:

TransakcePoplatek
Od 2 do 10 EUR / USD0,99 EUR / USD
Od 10 do 25 EUR / USD1,49 EUR / USD
Od 25 do 50 EUR / USD1,99 EUR / USD
Od 50 do 200 EUR / USD2,99 EUR / USD
Standardní nákup / prodej1,49 % z transakce
Nákup platební kartou3,99 % z transakce

Za každou směnu platíte pouze jeden poplatek. Nemusíte se tedy bát, že by Coinbase poplatky nějak kombinovalo. Vždy platíte pouze jeden poplatek, ten nejvyšší.

Poplatky za vklad a výběr:

U vkladu a výběru doporučujeme využít Revolut, kde je pro konverzi CZK do EUR využit mezibankovní kurz. Využitím Revolutu dostanete výhodný kurz a SEPA platbu do Coinbase budete mít zdarma. Komerční banky si totiž mohou za SEPA platbu účtovat vlastní poplatky. Revolut má ve Free plánu jednu SEPA platbu měsíčně zcela zdarma.

Přehled poplatků pro vklad a výběr:

TransakceSEPA platbaPlatební karta
VkladZdarma3,99 % z transakce
Výběr0,15 EUR / USD2 %, avšak minimálně 0,55 EUR / USD


Pokud pošlete platbu SWIFT, bude zpoplatněna poplatkem 5 EUR. Jestliže pošlete platbu nižší než 5 EUR, vaše prostředky vám Coinbase nevrátí.

Ostatní poplatky:

Nemůžeme vynechat ani poplatek ve formě spreadu, který se na Coinbase pohybuje okolo 0,5 % jak pro nákup, tak i prodej kryptoměn. Hodnota se liší podle situace na trhu.

Dalším poplatkem je poplatek pro těžaře kryptoměn. Nejedná se tedy o poplatek Coinbase, ale o poplatek, který je součástí kryptoměnové sítě. Tento poplatek se platí až ve chvíli, kdy odesíláte kryptoměny na externí peněženku.

Poplatky na Coinbase vs Coinbase Pro

O burze Coinbase Pro jsme se v recenzi už zmínili. Burza umožňuje obchodovat kryptoměny s pokročilými nástroji za mnohem nižší poplatky, než se kterými se setkáme u směnárny. Toho je možné využít a nakoupit tak kryptoměny bez jediného poplatku. Více se dočtete zde.

Srovnání poplatků Coinbase a Coinbase Pro:

Druh poplatkuCoinbase směnárnaBurza Coinbase Pro
Poplatek za platbu debetní kartou3,99 %Není dostupné
Bankovní poplatek1,49 % (viz poplatky)0,00 – 0,25 %
PoužitelnostVelmi jednoducháSložejší

Ostatní produkty Coinbase

Coinbase Pro

Obchodování na Coinbase Pro využijí především pokročilí obchodníci. Je možné využít několik různých druhů příkazů. Mezi ty základní patří Market order, Limit order nebo Stop order. Při obchodování zaobírá levou stranu Order book s jedním panelem pro nákup i prodej. Je zde k dispozici historie transakcí, otevřené pozice, zůstatek na účtu, libovolně volitelný svíčkový nebo čárový graf a další. Celkem můžete obchodovat více než 50 kryptoměn a ještě mnohem více různých obchodních párů. 

Coinbase Pro má i vlastní mobilní aplikaci, která je přehledná a velmi pohodlně se ovládá. Mezi nevýhody patří absence obchodování s finanční pákou a méně přehledné webové rozhraní. Pokud bychom srovnali burzu Coinbase Pro a Binance, doporučili bychom Binance.

Skvělé je, že pokud se zaregistrujete na směnárně Coinbase, máte automaticky přístup i do Coinbase Pro a obráceně. Všude jsou jedny a ty samé přihlašovací údaje, pod kterými provádíme registraci. Své prostředky přidané na jedné platformě jsou k dispozici i na druhé. 

Zdroj: Coinbase

Coinbase peněženka

Důležité je nezapomenout na fakt, že pokud kryptoměny držíte pouze na svém účtu u směnárny, prakticky je nevlastníte, protože k nim nemáte privátní klíč. Pokud chcete mít své kryptoměny skutečně pod kontrolou, doporučujeme je převést na Wallet nebo jinou peněženku.

Coinbase Wallet je mobilní aplikace, kde můžete bezpečně uchovávat své kryptoměny, ale i tzv. digital collectibles. Kromě toho vám umožní si kryptoměny i vydělat plněním různých tasků, dotazníků apod.

Peněženka Coinbase

Zdroj: Sasyasystems.com

Coinbase Earn

Když už jsme u vydělávání peněz, rozhodně stojí za zmínku i Earn. Díky této funkci můžete studovat fungování kryptoměn a zároveň za to dostat zaplaceno. Noví uživatelé musí 24 hodin vyčkat, než se jim tato možnost zpřístupní, nicméně potom dostanete možnost zhlédnout desítky videí a splnit spoustu úkolů, které se týkají dané kryptoměny. 

Odměnu dostanete jak jinak než v měně, kterou studujete. Odměna se pohybuje zpravidla od 3 do několik desítek USD v přepočtu na kryptoměnu, které se dotazník týká. Jakmile obdržíte odměnu, můžete ji směnit například za Bitcoin nebo jiné měny.

Abyste mohli začít vydělávat, je nutné mít verifikovaný účet a vyčkat na wait listu. Na čekací listině můžete strávit jen pár dnů, ale jsou i uživatelé, kteří čekají 3 měsíce a více. Nikde se nám nepodařilo přesně najít, jak Coinbase uživatele do tohoto systému přijímá.

Odpovědi na otázky většinou nejsou složité. Občas stačí najít vhodná slova ve videu, takže video není nutné zhlédnout celé. Někdy si stačí přečíst nadpis a popis videa a máte odpověď bez toho, aniž by bylo nutné video spouštět. Pokud se však opravdu chcete o kryptoměnách něco dozvědět, je Coinbase Earn skvělý způsob. Malý problém je, pokud nejste zběhlí v anglickém jazyce. Jak otázky, tak i videa jsou totiž v cizím jazyce.

Zdroj: Coinbase

Mobilní aplikace Coinbase

Stejně jako Coinbase Pro a Wallet, i směnárna má vlastní mobilní aplikaci. Tu je možné využívat úplně stejně jako webové rozhraní. Jednoduše můžete dobíjet svůj účet, nakupovat i prodávat kryptoměny, sledovat jejich vývoj v jednoduchém grafu, odesílat i přijímat platby a spoustu dalšího.

Coinbase aplikace

Zdroj: Cryptimi.com

Coinbase Card

Platební karta Coinbase je debetní karta VISA, která umožňuje utrácet a platit kryptoměnami všude, kde naleznete platební terminál VISA či MasterCard. Pořízení takové karty nestojí vůbec nic ba naopak dokonce můžete vydělat, alespoň to tvrdí na svých stránkách.

Díky platební kartě je možné získat 4% cashback pokaždé, když s ní někde zaplatíte. Platební kartu Coinbase se nám zatím nepodařilo vyzkoušet. Nicméně ze zkušenosti s ostatními kryptoměnovými platebními kartami předpokládáme, že spread za směnu bude velmi vysoký a cashback má spíše přilákat neznalé uživatele, které by s kartou běžně platili.

Výhody 

 • Velmi jednoduchá, rychlá a přehledná metoda nákupu kryptoměn.
 • Vcelku přijatelné poplatky.
 • Uvítací bonus 10 USD v kryptoměnách.
 • Nejbezpečnější možnost nákupu kryptoměn.
 • Velmi slušná historie směnárny.
 • Vlastní peněženka Coinbase Wallet.
 • Široký výběr kryptoměn (pokud se bavíme o směnárnách).
 • Možnost využití burzy.
 • Propojenost směnárny a burzy.
 • Možnost přivýdělku přes Earn.
 • Možnost využít platební kartu Coinbase Card.
 • Umožnění opakovaných nákupů.

Nevýhody

 • Vysoký poplatek při nákupu platební kartou.
 • Coinbase Earn je pouze v anglickém jazyce.
 • Vysoký spread na platební kartě Coinbase Card.
 • Pomalá zákaznická podpora.
 • Při neopatrnosti je riziko blokace účtu.

Celkové hodnocení

Coinbase patří mezi naše nejoblíbenější možnosti nákupu kryptoměn. Sice je poplatek za nákup přes platební kartu vysoký, ale při využití SEPA platby z Revolutu a nákupu přes Coinbase Pro je poplatek minimální.

Zároveň je celá platforma a její prostředí přehledné, intuitivní a i nováček se tam snadno zorientuje. Kromě toho nabízí směnárna i přidanou hodnotu v podobě Coinbase Earn, vlastní platební karty, propojenosti s burzou a navíc i vlastní peněženku.

Tuto směnárnu tedy velmi rádi doporučujeme, a to především začátečníkům, pro které je tato směnárna velmi dobrým výchozím bodem. Z pohledu pokročilejších uživatelů může být Coinbase Pro trochu omezující, protože např. burza Binance nabízí více funkcionalit a nástrojů obchodování.

Jak založit účet u Coinbase?

 1. Pro založení účtu klikněte na tento odkaz. Pokud to uděláte, získáte po registraci 10 USD v kryptoměnách jako odměnu, pokud nakoupíte kryptoměny za 100 USD. My navíc získáme také 10 USD.
 2. Po přesměrování na stránku klikněte na tlačítko Get Started v pravém horním rohu.
 3. Vyplňte své Jméno, Příjmení, E-mailovou adresu a heslo. Je důležité zadat silné heslo, jinak vás formulář nepustí dál nebo vás v jeho průběhu vrátí na začátek.
 4. Na dalším kroku Coinbase zmiňuje podporu GDPR. Klikněte na tlačítko Next.
 5. Dál Coinbase představuje Obchodní podmínky, které potvrdíte stisknutím tlačítka I acknowledge.
 6. V dalším kroku je možné nastavit zasílání novinek. Vyberte vámi preferovanou variantu stisknutím odpovídajícího tlačítka.
 7. Následně potvrďte verifikační e-mail kliknutím na odkaz.
 8. Potom je nutné zadat své telefonní číslo a verifikovat ho zaslaným kódem. 
 9. Po verifikování telefonního čísla vyplňte formulář, který obsahuje: Jméno, Příjmení, Datum narození, Adresu a tři doplňující otázky.
 10. Dál budete vyzváni k verifikaci zasláním fotografie občanského, řidičského průkazu nebo cestovního pasu. Stačí jeden z těchto dokumentů. Pro upload můžete využít webkameru, kameru na mobilním telefonu nebo vybrat fotografie z počítače. 
 11. Následně budete požádáni o doplnění ověření adresy. Stačí podobně jako fotografii průkazu, nahrát fakturu za služby jako je elektřina, voda, plyn, výpis z bankovního účtu nebo z platební karty.
 12. Potom vyplňte údaje o vaší platební kartě a účet je vytvořený.

Jak přidat prostředky na Coinbase?

Přidat prostředky k nákupu kryptoměn na Coinbase je možné hned několika způsoby. Každý z nich se liší dobu zpracování a jinými poplatky.

Nákup přes platební kartu

Na Coinbase můžete velmi snadno provést nákup kryptoměn prostřednictvím platební karty, kterou jste zadali při registraci. Případně můžete přidat i další platební kartu.

 1. Jestliže chcete nakoupit kryptoměny touto možností, není nic jednoduššího, než stisknout tlačítko Buy / Sell v pravém horním rohu. 
 2. Zde je nutné zvolit kryptoměnu a zadat částku v EUR, za kterou ji chcete nakoupit. 
 3. Následně stiskněte tlačítko Buy.
 4. Pravděpodobně budete přesměrování na novou stránku, kde je potřeba zadat ověřovací kód z SMS. Jakmile potvrzení úspěšně odešlete, máte hotovo.

Zde bych ještě jednou rád zdůraznil, že není možné zadat platební kartu Revolut, neboť Revolut směnu kryptoměn prostřednictvím jejich platební karty blokuje.

Nákup přes SEPA platbu z běžné banky

 1. V záložce portfolio v sekci Your Assets stiskněte Euro a následně tlačítko Add Funds. V případě, že nějaké prostředky na účtu máte, stiskněte Deposit.
 2. Objeví se vám tabulka, kam je nutné zadat název vaší banky. Tato informace slouží pro vaše účely. Coinbase s ní nijak nepracuje. Dále zadejte jméno majitele účtu.
 3. V dalším kroku se objeví referenční číslo, které je důležité si zapsat nebo zkopírovat. Pro správné a bezproblémové uskutečnění platby musíte v následujícím kroku zadat referenční číslo bezchybně! Potvrďte, že jste referenční číslo zkopírovali.
 4. Nyní se zobrazí veškeré informace, které jsou důležité pro uskutečnění SEPA platby. Přejděte tedy do svého internetového bankovnictví a rozklikněte si příkaz SEPA platba. Zde je nutné zmínit, že banky mohou mít název této transakce odlišný. 
 5. Vyplňte do formuláře všechny vyžadované údaje a odešlete platbu.
 6. Jakmile máte prostředky na účtu Coinbase, proveďte konverzi EUR na kryptoměnu, kterou chcete koupit.

Nákup přes SEPA platbu z Revolutu

První tři kroky jsou stejné jako u platby z jiné banky. Pozor! Je dobré platby z Revolutu odesílat v pracovních dnech. O víkendech a svátcích Revolut připočítá poplatek 0,5 – 1 % navíc.

 1. V záložce portfolio v sekci Your Assets stiskněte Euro a následně tlačítko Add Funds. V případě, že nějaké prostředky na účtu máte, stiskněte Deposit.
 2. Objeví se vám tabulka, kam je nutné zadat název vaší banky. Tato informace slouží pro vaše účely. Coinbase s ní nijak nepracuje. Dále zadejte jméno majitele účtu.
 3. V dalším kroku se objeví referenční číslo, které je důležité si zapsat nebo zkopírovat. Pro správné a bezproblémové uskutečnění platby musíte v následujícím kroku zadat referenční číslo bezchybně! Potvrďte, že jste referenční číslo zkopírovali.
 4. Nyní se zobrazí veškeré informace, které jsou důležité pro uskutečnění SEPA platby. Přejděte tedy do Revolutu a stiskněte tlačítko Odeslat a následně Bankovní účty. Stiskněte Přidat příjemce (Podnikání).
 5. Vyplňte údaje – Země banky příjemce, Měna, IBAN, Název společnosti a stiskněte Pokračovat.
 6. Do Reference zadejte váš referenční kód z Coinbase.
 7. Potvrďte, že znáte příjemce Coinbase Ireland Ltd, a že mu důvěřujete.
 8. Zkontrolujte, že jsou všechny zadané údaje správné a stiskněte tlačítko Odeslat.
 9. Jakmile máte prostředky na účtu Coinbase, proveďte konverzi EUR na kryptoměnu, kterou chcete koupit.

Jak ušetřit při nákupu kryptoměn

Jestliže se chcete vyhnout poplatku, který má směnárna Coinbase nastavený za provedení konverze fiat měny na kryptoměny, můžete využít burzu Coinbase Pro, která má poplatky za konverzi mnohem nižší. Navíc jsou účty směnárny a burzy provázané, takže nemusíte vytvářet nový účet a ani převádět své prostředky jinam.

Pozor! Pokud jste na Coinbase noví a chcete využít bonus 10 USD, musíte provést směnu ve směnárně, jinak vám bonus nebude uznán. Nejprve tedy směňte 100 USD na směnárně, abyste dostali bonus a všechny další konverze už můžete provádět přes Coinbase Pro.

 1. Přejděte do prostředí burzy – pro.coinbase.com.
 2. V levém sloupci klikněte na Deposit.
 3. Vyberte EURO a jako možnost vkladu zvolte Coinbase.com.
 4. Zvolte částku, kterou chcete na burzu převést a stiskněte tlačítko Deposit. Prakticky ihned byste měli mít prostředky na svém účtu na burze. 
 5. Vyberte si kryptoměnu, kterou chcete nakoupit. Stiskněte příkaz Market. Následně zvolte částku, za kterou chcete danou kryptoměnu nakoupit a stiskněte Place Order.

Jak nakoupit kryptoměny

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Coinbase

Největší kryptoměnová burza na světě!

Hodnocení
Otevřít účet