Zdroj obrázku: Bit.plus

Obsah

 1. Historie Bit.plus
 2. Základní informace o směnárně
 3. Rozhraní platformy a její funkce
 4. Jaké jsou na Bit.plus možnosti
 5. Důvěryhodnost a zabezpečení
 6. Výhody
 7. Nevýhody
 8. Celkové hodnocení
 9. Jak založit účet na Bit.plus
 10.  Jak nakoupit bitcoin přes aplikaci Bit.plus
 11.  Jak nakoupit bitcoin přes bitcoinmat
 12. Jak prodat bitcoin přes bitcoinmat

Historie Bit.plus

Bit.plus patří mezi české kryptoměnové směnárny. Jedná se o rodinnou společnost, za kterou stojí Martin Stránský. Směnárna vystřídala několik názvů – od původního Easycoin, Bitstock až po dnešní Bit.Plus. V polovině roku 2021 byla přejmenována na Bit.plus z důvodu expanze na evropském trhu.

Webové stránky směnárny zajišťuje World BTC business (WBTCB). Jedná se o evropskou společnost založenou v roce 2014. Veškeré akcie společnosti jsou ve vlastnictví rodiny Stránských a úkolem holdingu je vlastnit dceřinky, které se zaměřují na obchodní aktivity v oblasti virtuálních měn.

WBTCB je největší holdingovou společností v České a Slovenské republice, která se věnuje obchodování s Bitcoinem. Směnárna jako taková funguje od 27.5. roku 2014.

Holding provozuje i širokou tuzemskou síť bitcoinmatů. Po celé České republice jich společnost rozmístila více než 340. Kromě bitcoinmatů je možné pro nákup bitcoinu využít i obchodní místa ve spolupráci s Geco, kterých je více než 400. Od příštího roku se také chystá novinka v podobě možnosti nákupu či prodeje digitalizovaného fyzického zlata ve všech obchodních místech. 

bitplus - úvod

Základní informace o směnárně

Bit.plus je místem, kde můžete velmi snadno, bezpečně a pohodlně nakupovat, prodávat a spravovat své bitcoiny. Bit.plus je jedinou českou směnárnou, která dovoluje zákazníkům nakupovat nebo prodávat bitcoin za hotovost i převodem. 

Kryptoměny je možné směňovat ve dvou měnách, a to českých korunách a eurech.

Směnárna nabízí hned 3 možnosti, jak bitcoiny směnit:

 • přes aplikaci Bit.plus,
 • přes bankovní převod,
 • za hotovost přes bitcoinmat nebo na obchodním místě.

Webová aplikace je kompletně v češtině, a to včetně zákaznické podpory a obchodních podmínek. Vzhledem k tomu, že většina směnáren je zahraničních a tedy většinou provozovaných v anglické jazykové mutaci, patří čeština směnárny Bit.plus mezi jednu z hlavních výhod, kterou nabízí.

Spousta klientů jistě ocení i možnost nákupu kryptoměn bez registrace. Tu je však možné provést jen do limitu 25 000 Kč. Nákupy za vyšší částky jsou podmíněné registrací a KYC (ověřením totožnosti), které směnárna umožňuje udělat pomocí BankID

Rozhraní platformy a její funkce

Aplikace Bit.plus je dostupná jak ve webové verzi, tak i mobilní aplikaci, takže můžete snadno a pohodlně provádět obchody odkudkoliv, kde je přístup k internetu. Webová verze i mobilní aplikace je velmi přehledná a jednoduchá, dokonce bych řekl, že je přehlednější než nejznámější směnárna Coinbase

V levé části můžete jednoduše přepínat mezi typem obchodů, nákupu či prodeje. Pod těmito možnostmi naleznete záložku „Moje účty”, kde je dále možné přepínat mezi běžným a spořicím účtem. 

U běžného účtu máte na výběr Korunový, Bitcoinový a Zlatý účet. Každý je určený pouze pro jedno aktivum. Klepnutím na korunový účet se zobrazí možnosti pro vklad, výběr a zobrazení detailu účtu. V bitcoinovém účtu naleznete podobné možnosti – přijmout, odeslat a zobrazit detail účtu. Na účtu Gold máte možnosti vybrat zůstatek a opět zobrazit detail účtu.

U spořícího účtu naleznete Bitcoinové a Zlaté spoření. Klepnutím na Bitcoinové spoření se zobrazí stejné možnosti jako u Bitcoinového účtu, tedy přijmout, odeslat a zobrazit detail. U Zlatého spoření se objeví možnosti výběru a zobrazení detailu. 

Největší část obrazovky zaobírá graf s možností nastavení různých časových intervalů. Na výběr je graf denní, týdenní, měsíční, půlroční a roční. Můžete i přepínat mezi jednotlivými aktivy a nechat si tak zobrazit celkový graf, pouze kurz bitcoinu nebo kurzu digitalizovaného fyzického zlata. Pod grafem naleznete poslední transakce daného účtu. 

Vpravo nahoře je možné zobrazit si svůj profil a provádět v něm změny – pouze nahrát vlastní fotografii a změnit kontaktní e-mailovou adresu. V nabídce také naleznete proklik na kontakt zákaznické podpory a affiliate program, který nabízí odměnu za doporučení zákazníka až 1 % při nákupu nebo prodeji bitcoinu či digitalizovaného fyzického zlata.

Pokud se chystáte nakupovat bitcoiny, budete muset využít mobilní aplikaci. Platforma sice nabízí možnost vložit prostředky i přes webovou verzi, nicméně je nutné nejprve spárovat bankovní účet s vaším uživatelským účtem u směnárny, a to se dá udělat pouze přes mobilní aplikaci.

Jaké jsou u Bit.plus možnosti

Směnárna nabízí poměrně přívětivé podmínky pro obchodování s bitcoinem. Kromě nákupu a prodeje můžete kryptoměny na účtu i uchovávat. Směnárna nabízí různé druhy směny bitcoinu s vysokými limity a poměrně nízkými poplatky.

Možnosti směny kryptoměn na Bit.plus

Na směnárně je možné provést směnu hned třemi způsoby: 

 • přes aplikaci Bit.plus,
 • přes bankovní převod,
 • nákup a prodej za hotovost přes bitcoinmat nebo na obchodním místě.

Nákup a prodej přes aplikaci Bit.plus

Tato varianta směny bitcoinu je ze všech možností nejlevnější a nejpohodlnější. Aplikace vám nabídne tři způsoby vkladu, a to vklad přes platební kartu, převodem na účet nebo přes Bitcoinmat.

Vklad na uživatelský účet přes platební kartu probíhá okamžitě. Jedná se o nejrychlejší a nejpohodlnější variantu, která je však spojena s vyšším poplatkem. viz kapitola Poplatky. Vklad převodem na účet trvá zpravidla 1-2 pracovní dny, lze ovšem využít okamžitou platbu v řádu desítek minut. Také je nutné počítat s tím, že při prvním vkladu je nutné bankovní účet ověřit, což trvá zhruba 1 pracovní den. 

Okamžitý vklad na uživatelský účet je možné provést i přes Bitcoinmat, kterých je v Česku a Slovensku více než 30. Všechny tři možnosti vkladu na účet jsou velmi intuitivní a jednoduché. Pokud zvolíte vklad přes Bitcoinmat, aplikace vám dokonce umožní zobrazit mapu Bitcoinmatů ve vašem okolí. 

Vložené peníze pak můžete jednoduše směnit za bitcoiny a naopak. Zakoupené bitcoiny můžete ponechat na uživatelském účtu, což se ale nedoporučuje. Bezpečnější varianta úschovy kryptoměn jsou hardwarové peněženky, které nejsou připojené k internetu např. Jubiter Blade II.

Nevýhodou nákupu bitcoinu přes aplikaci Bit.plus je, že se musíte registrovat a provést KYC – ověření totožnosti. Pro jednodušší nákup bez registrace využijte bankovní převod.

Nákup a prodej přes bankovní převod (bez registrace)

Tuto variantu nákupu je sice možné provést bez vytvoření uživatelského účtu, ale pouze do výše 25 000 Kč. Pokud byste v jednom příkazu chtěli nakoupit bitcoin za vyšší částku, musíte si účet vytvořit a ověřit.

Zakoupené bitcoiny vám dorazí na peněženku až tehdy, když směnárna obdrží platbu z vašeho bankovního účtu. Zpravidla to bývá do 2 pracovních dnů. 

Nákup a prodej za hotovost přes bitcoinmat

Za hotovost můžete nakoupit na více než 430 místech, a to konkrétně v síti bitcoinmatů, v síti prodejen Geco nebo v klientském centru. Mapu se všemi místy určeným pro směnu naleznete na webu Bit.plus.

Automaty jsou velmi intuitivní, takže se nemáte na čem zaseknout. Bitcoiny, které přes bitcoinmat zakoupíte, se připíší na vámi zadanou nebo QR kódem naskenovanou adresu. Jestliže krypto peněženku nevlastníte, můžete si nechat vytisknout papírovou včetně privátního klíče.

Zdroj: Bit.plus

Výhody bitcoinmatu jsou především v tom, že můžete jednoduše směnit hotovost za bitcoiny. Dnes už ani není problém s dostupností. Dříve byla síť bitcoinmatů poměrně malá, což bylo velkou nevýhodou. Teď už se směnné místo nachází ve většině velkých měst. Nevýhodou je poměrně vysoký poplatek za směnu, který se pohybuje okolo 6 %. 

Poplatky

Při obchodování bitcoinů přes Bit.plus platíte vždy a pouze rozdíl směnných kurzů tedy nákupního a prodejního kurzu (spread). Jediným dalším poplatkem je poplatek za výběr BTC na jinou peněženku.


Na druhou stranu poplatky formou spreadu nepatří k nejvýhodnějším. Na každé transakci zaplatíte cca 2-6 %. Konkrétní výši poplatku se dozvíte vždy před uskutečněním a potvrzením směny. Co se výše poplatků týče, jsou srovnatelné například se směnárnou Coinbase (2-5 %) nebo SimpleCoin (2-6 %).

U Bit.plus naleznete pouze 3 druhy poplatků, tedy jeden pro každou metodu platby:

Metoda platbyPoplatek
Platba v aplikaci kartou3 %
Platba bankovním převodem0 %
Platba v hotovosti u jednorázové objednávky (bitcoinmat a obchodní místa)6 %
Vklad v hotovosti u jednorázové objednávky (mobilní aplikace)0 %

Limity

Stejně jako poplatky, tak i obchodní limity jsou velmi přehledné. Minimální částku, kterou je možné směnit je 1 000 Kč. Maximální limity se liší podle platební metody, kterou zvolíte. 

 • Pro platby v hotovosti je stanoven limit na 25 000 Kč denně.
 • Pro platby převodem je limit maximálně 25 000 Kč v rámci 5 pracovních dní.


V případě, že chcete limity vyšší, musíte obchodovat přes aplikaci Bit.plus, kde je navíc nutné doplnit KYC (ověření totožnosti). Pakliže provedete registraci a verifikujete se, můžete obchodovat s maximálním denním limitem 10 milionů korun. Maximální limit pro jednu transakci je 600 000 korun. U Bit.plus je však možné řešit směnu i individuálně. Poté je možné obchodovat až s 2,5 miliony korun na jedné transakci.

Zdroj: Bit.plus

Důvěryhodnost a zabezpečení


O důvěryhodnosti směnárny vypovídá především její historie, kterou jsem popsal v úvodu této recenze. Bit.plus působí na trhu již více než 7 let a stojí za ní pražský holding world BTC business, SE v čele s Martinem Stránským

Klientské centrum funguje od pondělí do čtvrtka od 10:00 do 18:00. Telefonická podpora je k dispozici od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00. Přímo na webových stránkách Bit.plus si můžete sjednat i osobní schůzku.

Důvěryhodnost považujeme u Bit.plus za jednu z důležitých výhod, se kterými se můžete setkat. Telefonicky se dovolat je jedna věc, ale možnost osobní schůzky je něco úplně jiného. Copak máte možnost navštívit osobně třeba Coinbase?

Co se týče zabezpečení, tak na směnárnu nebyl nikdy uskutečněný žádný úspěšný hackerský útok. 

Výhody

 • Dlouholetá historie
 • Přehlednost a jednoduchost
 • Pohodlnost nákupu
 • Web i komunikace v českém jazyce
 • Možnost směny za hotovost
 • Vysoké zabezpečení
 • Důvěryhodnost
 • Možnost domluvit si osobní schůzku
 • Možnost využít bitcoinmat nebo nákup na obchodních místech
 • Možnost směny bez registrace do 25 000 Kč
 • Vysoké limity
 • Neustálé inovace
 • Možnost nákupu digitalizovaného fyzického zlata
 • Možnost nakupovat za EUR nebo CZK

Nevýhody

 • Při nižších částkách je poplatek poměrně vysoký
 • Vytvoření účtu a KYC pouze přes mobilní telefon
 • Podpora pouze jedné kryptoměny – bitcoinu
 • Vysoké spready

Celkové hodnocení

Co se týče celkového hodnocení, jsem mile překvapen. Směnárna je velmi přehledná, intuitivní a pohodlnost nákupu je vyšší než u světových směnáren jako je třeba Coinbase nebo Coinmate. K tomu přispívá i to, že celá směnárna i komunikace probíhá kompletně v českém jazyce, což jistě spousta neangličtinářů ocení. 

Bit.plus nabízí níkup digitalizovaného fyzického zlata a bitcoinu. Snad se seznam podporovaných kryptoměn v budoucnu rozroste, protože za to má Bit.plus malé minus. Na druhou stranu bitcoinoví maximalisté jistě jásají.

Líbí se mi i možnost nákupu bitcoinu bez registrace do 25 000 Kč, což u spousty směnáren nenajdete. Vysoké limity po ověření účtu jsou už jen třešničkou na dortu.

Někteří uživatelé si stěžují na vysoké poplatky, které jsou na druhou stranu vykoupeny právě jednoduchostí, pohodlností a vysokou bezpečností. Co se týče poplatků, již jsem zmiňoval, že jsou srovnatelné s ostatními směnárnami. 

Pokud vám nevadí, že bude nákup bitcoinů o něco složitější, ale chcete nižší poplatek, doporučil bych spíš Binance, kde se poplatkově dostanete velmi nízko. Bit.plus se vyplatí spíš, pokud budete směňovat vyšší částky nebo pro využití digitalizovaného fyzického zlata.

Digitalizované fyzické zlato můžete zakoupit stejně jednoduše jako Bitcoin. Osobně si ho pak můžete vyzvednout v Klientském centru WBTCB nebo v Au-tomatu v OC Smíchov. Případně je zde i možnost nechat si poslat nakoupené digitalizované fyzické Zlato poštou. Jedná se o službu, kterou v současné době v Česku nikdo jiný nenabízí.

Kdybychom hodnotili pouze podle srovnání s ostatními krypto směnárnami, Bit.plus by exceloval. Ve srovnání s burzami se už Bit.plus mírně propadá, jelikož spousta uživatelů dá přednost nižším poplatkům. Mé osobní hodnocení a vlastní zkušenost je však velmi pozitivní a mohu směnárnu jen a jen doporučit.

Jak založit účet na Bit.plus

 1. Přejděte na webové stránky Bit.plus přes tento odkaz. Pokud se zaregistrujete přes něj, podpoříte zároveň i naši tvorbu na Fintree. Děkujeme. 🙂
 2. V pravém horním rohu klikněte na „Registrace” a následně zadejte vaše telefonní číslo.
 3. Přijde vám SMS s odkazem na instalaci mobilní aplikace, kterou si nainstalujte a spusťte.
 4. Následně vyplníte krátký dotazník s osobními údaji jako je jméno, příjmení, datum narození, adresu, číslo mobilního telefonu a e-mailovou adresu. Zároveň si také zvolíte PIN kód, pod kterým se budete do aplikace přihlašovat.
 5. Pokračovat můžete s BankID, se kterou se zaregistrujete během 30 vteřin. Pokud se rozhodnete pro klasický přístup, aplikace vás vyzve, abyste ověřili svoji totožnost. Pro ověření můžete zvolit občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Budete potřebovat alespoň 2 z těchto dokumentů.
 6. Odfoťte jeden z průkazů z přední a zadní strany a následně udělejte selfie, kde jej budete držet v ruce. Pak odfoťte přední stranu druhého průkazu a opět pořiďte selfie.
 7. Ověření bude trvat cca 1-2 pracovní dny podle vytíženosti. Do účtu už se budete moci po odeslání dokumentů ihned přihlásit.

Jak nakoupit bitcoin přes stránky Bit.plus

 1. Tuto směnu bitcoinu provedete přímo z hlavní stránky webu Bit.plus. V pravé části zvolíte platbu převodem, zadáte čásku, kterou chcete směnit a potvrdíte tlačítkem pokračovat. 
 1. Následně vyplníte údaje jako bitcoinovou adresu, na kterou se směněné bitcoin převedou, číslo vašeho bankovního účtu, jméno a příjmení, telefonní číslo a e-mailovou adresu.
 1. Potom se zobrazí potvrzení shrnutí vaší objednávky, kde uvidíte i konečný kurz. Zde bude nutné potvrdit, že souhlasíte s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů. Dále potvrdíte, že nejste politicky exponovaná osoba a shrnutí objednávky potvrdíte stisknutím tlačítka KOUPIT BTC. 

Ve chvíli, kdy budete chtít své bitcoiny prodat, můžete tak učinit velmi podobným způsobem. Jediný rozdíl je ten, že místo adresy peněženky zadáte číslo bankovního účtu, na který chcete peníze zaslat. Bitcoiny následně odešlete z vaší peněženky podle instrukcí, které vám Bit.plus odešle zadaný e-mail.

Jak nakoupit bitcoin přes bitcoinmat

 1. Jestliže budete nakupovat bitcoiny do částky 25 000 Kč, můžete nákup provést anonymně. V případě vyšších částek je nutné se zaregistrovat v aplikaci Bit.plus nebo u obsluhy a provést ověření vaší identity.
 2. Bitcoinmat vás nejprve vyzve k naskenování QR kódu vaší krypto peněženky. QR kód je možné naskenovat přímo z mobilního telefonu nebo z vytištěného papíru.
 3. Nyní zvolíte částku, kterou chcete směnit a potvrdíte ji stisknutím tlačítka.
 4. Bitcoinmat vám vytiskne potvrzení a po několika minutách se vám bitcoiny připíší na peněženku.

Jak prodat bitcoin přes bitcoinmat

 1. Nejprve je nutné odsouhlasit smluvní podmínky.
 2. Následně vás bitcoinmat vyzve, abyste zadali částku, kterou chcete směnit. Částka se ihned přepočítává podle aktuálního kurzu, takže i vidíte, kolik bitcoinů musíte bude ke směně potřeba.
 3. Výsledná částka v bitcoinech se zobrazí na obrazovce spolu s adresou, na kterou bitcoiny odešlete. Bitcoinmat vám vytiskne lísteček s potvrzením, částkou i adresou pro zaslání bitcoinů. Adresu pak stačí naskenovat přes QR kód na lístečku a odeslat na ni požadovanou částku. Transakci je nutné provést do několika desítek minut cca 30-45.
 4. Schvalování transakce trvá okolo 30 minut. Potom se opět vrátíte k bitcoinmatu. Stisknete výběr, naskenujete QR kód na potvrzení, které vám před tím vytisknul a bitcoinmat vám následně vyplatí odpovídající částku.
Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Směnárna Bit.plus

Přední česká bitcoinová směnárna

Hodnocení
👉🏻 Vyzkoušet Bit.plus