Obsah článku

 1. Základní informace o Coinmate
 2. Vklad a výběr
 3. Poplatky za vklad a výběr
 4. Poplatky za obchodování
 5. Obchodní platforma
 6. Zabezpečení
 7. Klientská podpora
 8. Zkušenost uživatelů
 9. Výhody Coinmate
 10. Nevýhody Coinmate
 11. Shrnutí a osobní zkušenost
 12. Jak se registrovat na Coinmate
 13. Jak provést verifikaci na Coinmate
 14. Jak provést vklad na Coinmate
 15. Jak nakupovat kryptoměny

Základní informace o Coinmate

Coinmate patří mezi velmi známé a oblíbené burzy. V Česku na ni můžeme být hrdí, protože její kořeny pramení právě u nás. V roce 2014 ji založili Roman Valihrach a Daniel Houška. České kořeny naznačují, proč se burza z velké části zaměřuje na české klienty a obchodování v našich korunách. Dlouhou dobu společnost sídlila v Londýně a po Brexitu se přesunula pod slovenskou společnost CONFIRMO s.r.o.

Na Coinmate je možné obchodovat za české koruny nebo eura. Nakupovat a prodávat můžete celkem 7 nejznámějších kryptoměn, kterými jsou: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Bitcoin Cash a jejich obchodní páry.

Burza má ve srovnání s jinými burzami poměrně vysoké poplatky, které začínají na 0,35 %. V závislosti na typu transakce a velikosti objemu obchodovaného kapitálu za posledních 30 dní se sice můžete dostat ne 0% poplatek, ale pro obyčejné smrtelníky je to spíše nereálné.

Jen pro rychlé srovnání, Binance nabízí základní poplatek 0,1 % pro oba typy transakcí a i zde se můžete díky vysokému zobchodovanému kapitálu dostat na téměř nulový poplatek.

Vklad a výběr

Peníze můžete vkládat a vybírat různými způsoby:

 • SEPA platbou v eurech
 • bankovním převodem v CZK
 • SOFORT bankovním převodem (pouze vklad)
 • kryptoměnou – Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Dai a Bitcoin Cash. 

Doba zpracování SEPA platby se liší dle banky, kterou využíváte. Pokud používáte aplikaci Revolut, s ním mám zkušenost, že SEPA platba dorazí během pár minut. Převod přes SOFORT je okamžitý.

coinmate - vklady

Zdroj: Coinmate

Výběry v Kč můžete provádět pouze na bankovní účty, ze kterých jste dříve provedli bankovní vklad, také v Kč. Pokud ve výběru nevidíte číslo svého bankovního účtu, nejprve proveďte malý vklad a počkejte na dokončení. Váš bankovní účet bude poté k dispozici pro výběr.

Výběry v korunách v tuto chvíli zajišťuje platební brána ThePay, která transakci zpracuje ve stejný den. Rychlost připsání na váš bankovní účet závisí na vaší bance stejně jako u vkladu. Nově burza začala blíže spolupracovat s bankami Moneta a Airbank, u kterých přes platební bránu GoPay vložíte prostředky okamžitě. Dříve to trvalo několik hodin.

Poplatky za vklad a výběr

Metoda platbyVkladVýběr
SEPA platba v eurech1 €1 €
SOFORT (okamžitý vklad)1,5 % min. 2 €n/a
Tuzemský bankovní převod01 €
Bitcoin00,00002 BTC / 0,00004 BTC
Litecoin00,0004 LTC
Bitcoin Cash00,00001 BCH
Ethereum00,0025 ETH
Ripple00,02 XRP
Dash00,00001 DASH
$Dai01 $DAI

Ceník je platný k datu: 15.7. 2021

Poplatky za obchodování

Ve srovnání s jinými burzami je Coinmate poměrně drahá. Kromě klasického poplatku samozřejmě nesmíme zapomenout na spread, který je na druhou stranu velmi férový. Pokud obchodujete s velkým kapitálem, dokážete poplatky dost snížit, což ukazuje následující tabulka.

30 denní objem transakcíMaker Taker
< 10,000 EUR0,35 %0,3 %
< 100,000 EUR0,23 %0,11 %
< 250,000 EUR0,21 %0,1 %
< 500,000 EUR0,2 %0,08 % 
< 1,000,000 EUR0,15 %0,05 %
< 3,000,000 EUR0,13 %0,03 %
< 15,000,000 EUR0,1 %0,02 %
>= 1,000,000 EUR0,05 %0 %

Pozn. Maker “tvůrci” dodávají na burzu likviditu a vytvářejí trh s určitým tokenem. Taker “příjemci” likviditu na burze snižují tím, že reagují na otevřené příkazy.


Obchodní platforma

Obchodovat na Coinmate můžete dvěma způsoby respektive ve dvou různých aplikacích. První je obchodování formou příkazů Quick Buy a Quick Sell. Jedná se o velmi jednoduchou možnost směny kryptoměn, kde vám stačí  jen minimální zkušenosti s obchodováním. Zadáte částku, kterou chcete směnit, potvrdíte tlačítkem Confirm a máte hotovo. Jedná se tedy o ideální řešení pro “hodlery”.

coinmate - quick buy / sell

Zdroj: Coinmate

Druhá možnost je obchodovat přes pokročilou platformu s rozšířeným množstvím nástrojů včetně grafu a knihy objednávek. Zadávat můžete tři různé příkazy, kterými jsou Market order (tržní objednávka), Limit order (limitní objednávka) a Limit + Stop order (kombinace limitní objednávky a stop loss).

coinmate - trade

Zdroj: Coinmate

Co se týče prostředí, platforma je čistá a vzdušná což z ní dělá velkého konkurenta například burzy Binance. Ta je totiž zaplněná desítkami různých nástrojů, aplikací a pro začátečníka je často velmi složitá a nepřehledná. Dalo by se tedy říci, že Coinmate je vhodnou volbou především pro začínající obchodníky. 

Coinmate funguje pouze ve webové verzi, což je ideální pro desktop. Pro využití na mobilních telefonech je to poněkud nešťastné a přehledná aplikace by jistě přišla vhod.

Podúčty

Coinmate má jednu zajímavou vlastnost, která se nazývá „Sub-accounts”. Ve svém účtu si díky tomuto nástroji dokážete vytvořit podúčet, který při vložení prostředků můžete využívat úplně stejně jako původní. Dostanete tak 2 účty a na každém můžete například uplatňovat jinou obchodní strategii, využít obchodní roboty nebo využívat separátní účet pro bitcoinmaty.

coinmate - podúčty

Zdroj: Coinmate

Podúčty vám také umožní volně převádět prostředky v rámci uživatelského účtu, provádět vklady a výběry přímo z podúčtů a generovat samostatné API klíče pro podúčty s různými právy (například ke zmírnění rizik). 

Každý podúčet má svou vlastní historii transakcí a zůstatky. K dispozici bude také nová funkce zobrazující celkovou hodnotu vašeho účtu v eurech a jeho průběh v čase. Na to si ale ještě počkáme.

coinmate - převod prostředků

Zdroj: Coinmate

Zabezpečení

Abyste více zabezpečili svůj účet u Coinmate, můžete využít dvoufázovou autentizaci, kterou je možné zapnout v záložce “Security”. Zde stačí propojit účet s aplikací Google Authenticator nebo jinou autentizační aplikací pomocí QR kódu. Aplikace vám při všech následujících přihlášení ukáže v mobilním telefonu jednorázové heslo pro ověření, že se k účtu skutečně přihlašuje oprávněná osoba.

coinmate - 2FA

Zdroj: Coinmate

Klientská podpora

V případě, že budete řešit s Coinmate nějaký problém, můžete jednoduše kontaktovat podporu pomocí kontaktního formuláře přímo u nich na webu. Je již standardem, že burzy nemají k dispozici telefonní podporu nebo nezveřejňují e-mailovou adresu a ani Coinmate není výjimkou. 

Co mě ale překvapilo je, že Coinmate je snad jediná burza co znám, která nemá zpracované ani FAQ’s. Sice využívá blog, kde píše o svých poplatcích, možnostech výběru a novinkách. Uživatel ale nikdy neví, co je vlastně aktuální a musí si informace dohledávat.

Zkušenost uživatelů


Jan Kopecký 

„Coinmate používám 3 roky a zatím jsem neměl žádné zásadní problémy. Možná jeden, když nějaký čas špatně fungoval vklad / výběr v Kč, ale zdá se, že problém odstranili. Občas, když nastanou extrémní změny cen a každý se chce přihlásit a obchodovat, se burza trochu pomaleji načítá.”

Petr 

„Do kladných stran bych uvedl: podpora obchodování v CZK, relativně rychlý bankovní převod z české banky a nízké poplatky za výběr. Minusové body bych dal za: chybějící mobilní aplikaci, mírně horší ceny BTC než u jiných burz, při Quick Buy se mi v 9/10 případů ukáže dialog, že cena byla změněna a musím potvrdit novou cenu.”

JN 

„S burzou jsem opravdu spokojený. Zvlášť po minulých zkušenost s jinými burzami, kde jsem nemohl vložit peníze déle než jeden měsíc. Coinmate je velmi plynulá a rychlá. Doufám, že se v budoucnu nic nezmění.”

Denis 

„Coinmate je skvělá burza, která se snadno používá, když ji používáte přes desktopový prohlížeč. Dostupné krypto je dostačující pro začátečníky. Já osobně bych uvítal i další. Používání na mobilu je trochu nešťastné a možná i nebezpečné, snadno můžete klepnout na něco, co ani nechcete. 

Ve srovnání s konkurencí má Coinmate jednodušší rozhraní, kde se mnohem snáz orientuje. Ostatní burzy jsou často velmi mohutné a zbytečně matoucí.”

Výhody Coinmate

 • Jednoduchost prostředí
 • Okamžitý převod z Airbank a Monety
 • Rychlý převod přes Revolut
 • Výběr v CZK
 • Důvěryhodnost
 • Česká podpora

Nevýhody Coinmate

 • Malý výběr kryptoměn
 • Chybějící mobilní aplikace
 • Chybějící FAQ’s
 • Chybějící online a telefonická podpora
 • Není v češtině

Shrnutí a osobní zkušenost

Coinmate patří mezi velmi spolehlivé a důvěryhodné burzy. Výhod přináší více než nevýhod, ale zůstává otázkou, pro koho se skutečně jedná o relevantní výhody. Burza nabízí dvě aplikace. Jednu extrémně jednoduchou pro úplné začátečníky a druhou pro pokročilé obchodníky. 

Věřím, že pro začínající obchodníky je Coinmate skvělou volbou a stejně tak pro ty, kteří hledají ověřenou burzu s podporou CZK. Naopak si myslím, že u vysoce pokročilých obchodníků Coinmate pohoří. Velmi rychlé převody jsou sice skvělou výhodou, ale malý výběr kryptoměn, které burza nabízí, to nenahradí. 

Co se týče mé osobní zkušenosti s Coinmate, je více než pozitivní. Platforma je rychlá a asi nejpřehlednější, kterou znám. Je sice pravda, že při vysokém náporu uživatelů rychlost platformy klesá, ale to se dá čekat a tento jev se projevuje u většiny burz. 

Jako skvělou výhodu vnímám už zmíněné rychlé převody a výběry v CZK. U burzy jsem nikdy nenarazil na větší problém, který by mě donutil z burzy odejít, nicméně mám rád, když mohu využít více nástrojů, proto přehlížím vzhledovou nepřehlednost Binance a využívám její platformu.

Jak se registrovat na Coinmate

Před samotným obchodování na platformě Coinmate, musíte nejdříve zaregistrovat a ověřit svůj uživatelský účet. Registrace je velmi rychlá a jednoduchá, převody mezi svým účtem a virtuální peněženkou můžete provádět okamžitě po jejím dokončení. Důležité je svůj účet co nejdříve ověřit abyste mohli provádět bankovní převody a instantní platby.

 1. Registrovat se můžete přes tento odkaz, díky čemuž zároveň podpoříte rozvoj Fintree. Děkujeme. 🙂
 2. V pravém horním rohu klikněte na „Sign Up”.
 3. Zvolte zemi, vyplňte e-mailovou adresu a heslo.
  Upozornění: V tuto chvíli vám nebude fungovat registrace pomocí e-mailových adres @seznam.cz, @post.cz apod. Burza je považuje za málo bezpečné. Pokud můžete, využijte @gmail.com, @protonmail.com apod.
 4. Potvrďte adresu kliknutím na tlačítko „Activate account” v e-mailu.
 5. Zadejte přihlašovací údaje a přihlaste se. Na e-mail vám dorazí ověřovací kód, který pro přihlášení musíte zadat.
 6. Po-té, co kód zadáte, budete přihlášeni do svého účtu. Zároveň vám dorazí na e-mail upozornění na provedení verifikace.

Jak provést verifikaci na Coinmate

Ověření uživatelského účtu, je nutností k tomu, abyste mohli obchodovat. Toto ověření vyžadují evropské směrnice a předpisy jako prevenci proti nelegálním aktivitám jako je praní špinavých peněz. Verifikace na Coinmate je jednoduchá a zabere jen pár minut včetně ověření totožnosti.

 1. Pokud chcete účet verifikovat ihned po registraci, klikněte v e-mailu na tlačítko „Get Verified”. Pokud budete účet ověřovat později, vpravo ve svém účtu klikněte na ikonu uživatele a poté na „Verification”.
 2. Vyberte, zda chcete verifikovat osobní, podnikatelský nebo firemní účet.
 3. Vyplňte veškeré údaje jako je jméno, příjmení, telefonní číslo, místo a datum narození atd.
 4. Následně je nutné nainstalovat na váš mobilní telefon aplikaci IDnow. Odkaz ke stažení si můžete nechat zaslat na uvedené telefonní číslo.
 5. Po instalaci aplikace povolte přístup k fotoaparátu a zamiřte jej na přední a zadní stranu vašeho občanského nebo řidičského průkazu. Každá strana se ofotí a systém ji potvrdí. 
 6. Následně je potřeba průkazem otáčet ze strany na stranu, aby kamera zachytila odraz ochranných prvků průkazu.
 7. Poté udělejte selfie a můžete se vrátit do vašeho Coinmate účtu, kde na vás bude čekat dotazník ohledně toho, jak chcete účet využívat včetně několika podrobnějších informací o vás.
 8. Jakmile budete mít toto hotové, Coinmate zadané údaje ověří a váš účet verifikuje.

Jak provést vklad na Coinmate

Abyste mohli fiat měny vyměnit za krypto, musíte nejprve provést vklad na váš Coinmate účet. Chcete-li tak učinit, proveďte tyto kroky:

 1. Přejděte do nabídky „Fonds” a zde zvolte „Deposit”
 2. Vyberte si metodu, kterou platbu provedete. Pokud chcete vkládat fiat měny, jako nejjednodušší se jeví platba bankovním převodem přes GoPay.
 3. Nezapomeňte si přečíst všechny pokyny, na které vás burza upozorní. Například vklad je možné provést jen z účtu, který je vedený na vaše jméno.
 4. Zvolte výši vkladu, který chcete provést.
 5. Poté budete přesměrování na platební bránu GoPay, kde si vyberete banku, ze které chcete peníze odeslat. Platbu můžete provést i QR kódem.
 6. Zadejte veškeré platební údaje a nezapomeňte správně opsat variabilní symbol. 

Pozn. U SEPA platby nezapomeňte správně vložit zprávu pro příjemce, aby mohla burza platbu spárovat s vaším účtem. 

Jak nakupovat kryptoměny

Nákup kryptoměn můžete provést dvěma různými způsoby, které jsme si popsali v kapitole „Obchodní platforma”. Pokud zvolíte způsob Quick Buy / Quick Sell postupujte takto:

 1. V pravém horním rohu vyberte, jaký obchodní pár chcete obchodovat.
 2. Na záložce „Buy/Sell” uvidíte aktuální kurz zvoleného obchodního páru v módu Quick Buy. Pokud chcete daný pár prodávat, jednoduše v horním menu překlikněte na Quick Sell.
 3. Níže zadejte jakou částku chcete směnit. Burza vypočítá, kolik při zvolené částce dostanete druhé měny a ukáže vám ji v políčku na pravo.
 4. Pokud s transakcí souhlasíte, stačí ji potvrdit tlačítkem „Confirm”.

Druhý způsob, jak obchodovat, se skrývá pod záložkou „Trade”. 

 1. Příkazy zadáváte v pravém spodním rohu. Jak už jsem v recenzi zmínil, můžete provádět příkazy Market, Limit a Limit+Stop.

Market – je stejný příkaz, jako Quick Buy / Quick Sell. Tímto příkazem snižujete likviditu burzy, tzn. jedná se o Taker transakci a tím pádem se na ni vztahuje vyšší poplatek.

Limit – je příkaz, u kterého zadáte objem, který chcete prodat a zároveň i cenu, za kterou chcete objem prodat. Po odeslání se příkaz zařadí do knihy objednávek, dokud se nenajde protistrana, která by nabídku odkoupila. Pokud chcete nakupovat, je postup stejný, ale příkaz zapisujete ve sloupečku „Buy”. Tímto příkazem naopak likviditu zvyšujete, jedná se o Maker transakci, takže platíte nižší poplatek.

Limit+Stop – díky tomuto příkazu můžete kontrolovat výši případné ztráty transakce. Jedná se o kombinaci příkazu Limit s tím, že Stop Loss vám umožní nastavit cenu, za kterou se má daná objednávka v případě nepříznivého vývoje ukončit. 

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Coinmate.io

Spolehlivá a důvěryhodná Česká burza.

Hodnocení
Otevřít účet