Zájem klientů o zhodnocování úspor bez vstupních poplatků roste, a proto se Air Bank rozhodla nabídnout stávajícím i novým klientům možnost využít kromě již stávajících investičních produktů společností Conseq a Generali Investments CEE také investice přes robo advisory platformu. Takovými platformami je například Fondee, Portu a Indigo. Jedná se o investování za využití počítače/algoritmů, pracujícího do jisté míry nezávisle na člověkovi.

Propojení Air Bank a Portu

Air Banka se rozhodla nabídnout klientům možnost investovat přes platformu Portu. Tato možnost bude dostupná v aplikaci My Air. Později se však objeví i přímo na pobočkách banky a v internetovém bankovnictví. Kromě platformy Portu je možné investovat i prostřednictvím služby Zonky Rentiér. Všechny tyto možnosti navíc doplňuje i penzijní spoření.

„Důvodem rozšiřování investičních možností v nabídce Air Bank je rostoucí poptávka klientů po zhodnocení vkladů na jejich účtech. Vnímáme i to, že klienti rádi přenechají správu svých investic odborníkům, ale zároveň nechtějí platit vysoké poplatky za investiční poradenství. V Air Bank si tak nyní mohou vybírat mezi různými investičními možnostmi přesně podle svých potřeb,“ vysvětluje Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní finanční služby Air Bank.

Co je Portu

Platforma portu je určená nejen zkušeným, ale také začínajícím investorům. Díky této službě je možné investovat pravidelně i jednorázově, a to už od 1 tisíce korun. Před samotným investováním vás platforma provede dotazníkem, podle kterého určí vaši investiční strategii a časový horizont. Peníze je možné kdykoliv vybrat, nemusíte tedy čekat až uplyne stanovený časový horizont investice. O správu investic se stará tým finančních odborníků z Portu, kterým navíc pomáhá i pokročilá automatizace a vlastní unikátně navržený software.

Klienti Air Banky už nyní mohou začít přes službu Portu investovat. V aplikaci My Air pak mohou přehledně sledovat svá veškerá portfolia. V budoucnu Air Banka umožní sjednat si Portu i na pobočkách prostřednictvím certifikovaných bankovních asistentů a také v internetovém bankovnictví.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Portu

Investujte pravidelně do ETF!

Hodnocení
Založit účet