Na Portu se v minulém týdnu změnily webové stránky a kromě nového designu přišel FinTech i s novinkou, která určitě mnoha klientům usnadní nakládání s jejich financemi. Jedná se o společnou peněženku Portu. Roboinvestiční platforma chce tímto krokem ještě více uživatelsky zjednodušit a zpříjemnit proces investování. Peněženka navzájem propojí všechny platformy spadající pod Portu.

Platformy Portu, Portu Gallery a OpPORTUnity, které zastřešuje tým Radima Krejčího ve spolupráci s Wood & Company se tak stávají pro své klienty uživatelsky přívětivější. Klientů už má firma více než 70 000 a jejich počet dramaticky roste.

portu-penezenka

Zdroj: Portu

Jak Portu peněženka funguje?

Jak vlastně peněženka funguje? Peněženka je vidět v upravené navigační liště na webových stránkách. Může mít korunové i eurové zůstatky a vkládat do ní lze finance zasíláním peněz na patřičný korunový nebo eurový účet s uvedením variabilního symbolu. Ten lze nalézt na stránce s vkladem peněz. Novinkou ovšem je, že zapomenutý variabilní symbol už není problém. Vklad bez variabilního symbolu se totiž automaticky připíše do peněženky klienta, z jehož účtu přišla. Odsud si investor peníze může sám umístit do svého portfolia, strategie nebo je využít v Portu Gallery nebo OpPORTUnity.

Nově se klienty také dočkají rychlejšího přecházení mezi jednotlivými platformami. Díky funkci jednotného přihlašování (SSO) se na jeden klik uživatel dostane z prostředí Portu například na Gallery a může zkontrolovat své investice tam.

Portu jako první FinTech v Česku přišel s konceptem tzv. roboinvestování. Funguje od roku 2017 a získal už více než 70 000 klientů. Na platformu jsme se na Fintree podívali v naší podrobné recenzi. Celý segment investování do ETF zažívá v poslední době velký boom a kromě Portu funguje na českém trhu také například Fondee, nebo Indigo.

Zdroj: Tisková zpráva

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Portu recenze

Více se o Portu se dozvíte v naší podrobné recenzi.

Hodnocení
Přečíst recenzi