Portu Gallery, první investiční online galerie, nabídne veřejnosti unikátní možnost shlédnout její kolekci sběratelských a uměleckých předmětů na vlastní oči. Ve spolupráci s Galerií Jiří Švestka na Praze 5 připravuje výstavu pro veřejnost, na které budou k vidění originální předměty z proběhlých úpisů.  Návštěvník se může těšit z pohledu na historické housle, sběratelské hodinky, vzácné bankovky či mince, kolekci uměleckých předmětů nebo velmi ceněnou sérii
12 Modrých mauritiů POST PAID. Sbírka v hodnotě přesahující 100 milionů korun bude zpřístupněna veřejnosti od 11. do 18. srpna. 

„V září oslaví Portu Gallery druhé narozeniny a za tu dobu má na svém kontě 40 úspěšně upsaných sběratelských předmětů. Chtěli jsme nabídnout veřejnosti, a především našim investorům příležitost vidět sbírku předmětů naživo a jsem rád, že se nám to s podporou Galerie Jiřího Švestky podařilo,“ říká Radim Krejčí, šéf Portu Gallery a pokračuje: „V galerii bude k vidění prakticky kompletní sbírka, kromě automobilových veteránů. V řadě případů se jedná o unikátní a originální kusy s vysokou uměleckou a sběratelskou hodnotou, proto věřím, že si návštěvníci přijdou na své a výstava jim udělá radost tak, jako nám.“ 

„Rádi jsme podali pomocnou ruku při přípravě takto originální výstavy. S Portu Gallery spolupracujeme na výběru zajímavých uměleckých kusů pro jejich úpisy a některé předměty se k nám tedy po čase v rámci této výstavy vrátí,“ říká Jiří Švestka, majitel Galerie Jiří Švestka. „Umělecké předměty jsou výborným investičním aktivem. V dlouhodobém horizontu dobře drží svou hodnotu a v případě nadějných mladých umělců ji dokážou často velmi rychle navyšovat,“ doplňuje Švestka. 

Celková hodnota dosud upsaných předmětů na Portu Gallery přesahuje 100 milionů korun. „Hodnota předmětů se v čase mění. Po dobu jejich držení i účastí v dražbách jejich hodnota stoupá. Ve vlastnictví máme samozřejmě i další předměty, které postupně chystáme vystavit u nás na Portu Gallery a upsat. Plánujeme vstoupit například do segmentu luxusních kabelek, dále rozvíjet nabídku umění, drahých kamenů nebo alkoholu, konkrétně vína a whisky, o které je velký zájem,“ doplňuje Krejčí. Podle aktuálního reportu Knight Frank dokázala raritní whisky za poslední dekádu zhodnotit téměř o 500 %. 

portu gallery

Zdroj: gallery.portu.cz

Výstava bude veřejnosti zpřístupněna jeden týden, a to od středy 11. do 18. srpna na adrese Jiří Švestka Gallery Prague, Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5. Všední dny bude otevřeno v čase od 14 do 20 hodin, o víkendu od 10 do 20 hodin. Více informací o otevírací době jsou k dispozici na sociálních sítích Portu a na webu Portu Gallery.

Nejlepší úpisy na Portu Gallery: 

Nejrychlejší úpis40 vteřinsběratelské hodinky Czapek Antarctique
Nejdražší úpis4 590 000 KčKolekce vína En Primeur 2020 #1
Nejvzácnější předmět1 410 000 Kč12 Modrých mauritů POST PAID
Nejvíce investorů v rámci jednoho úpisu473 investorůMedaile k dokončení chrámu sv. Víta
Celková částka upsaných předmětů
(ke 4. 8. 2021)
101 785 000 Kč40 úspěšných úpisů

Za projektem Portu Gallery stojí přední česká finanční skupina WOOD & Company.

Novinky z Portu Gallery

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Vyzkoušejte Portu Gallery.

ozšiřte své portfolio a investujte jako milionáři do unikátních sběratelských předmětů a historických aktiv.

Hodnocení
Portu Gallery