Hlavní kryptoaktiva, jako je bitcoin a ether, začala minulý týden získávat zpět své ztracené pozice. Ačkoli se stále nacházejí hluboko pod historickými maximy, zdá se, že se kryptoaktiva dostávají do jakési fáze oživení.
Bitcoin dosáhl minulý týden na platformě eToro maxima těsně pod hranicí 24 000 amerických dolarů, což je úroveň, která nebyla zaznamenána od začátku června. BTC se však obchodoval zpátky na nižší úrovni a nyní se pohybuje kolem 21 600 dolarů. Obtížnost těžby je však v současné době v síti mnohem nižší, což je potenciálně povzbuzující znamení pro další účastníky, například menší těžaře.
Ether se mezitím pohybuje na nejvyšších úrovních za poslední měsíc, když se v pátek na eToro dotkl hranice přes 1 600 dolarů. ETH je v tuto chvíli jedním z těch, které je třeba sledovat, přičemž poptávka po něm je možná spíše sekulární než cyklická. Všechny pohledy v krypto prostoru se upírají na The Merge, který se každým dnem blíží a mohl by výrazně změnit ekonomiku tokenu.
Barclays získává podíl v kryptofirmě Copper
Největší britská banka Barclays získala podíl ve společnosti Copper v hodnotě přibližně 2 miliard dolarů. Kryptofirma má vazby na bývalého kancléře Philipa Hammonda, který je v této firmě hlavním poradcem a investorem.
Barclays je součástí skupiny investorů zapojených do posledního kola financování firmy, která poskytuje institucionálním investorům služby úschovy, zprostředkování a vypořádání kryptoměn. Ohlášené kolo financování je dalším přínosem pro tento sektor v době, kdy se ocenění na širším trhu stále snaží získat dynamiku.
Vidíme zde, že zatímco celkový sentiment mezi investory zůstává opatrný, velké instituce, jako je Barclays, v tomto prostoru znovu nakupují na zdravé úrovni. To je pro dlouhodobé vyhlídky kryptoprostoru pozitivní a podtrhuje to pevnou trvající poptávku po jeho inovacích.
Kryptoměny budou mít do roku 2030 miliardu uživatelů
Zpráva společnosti Boston Consulting Group (BCG) ukazuje, proč má tento sektor stále velký nenaplněný potenciál. Ve spolupráci se společnostmi Bitget a Foresight Ventures se zabývá tím, kde se sektor kryptoaktiv nachází z hlediska inovací a potenciálu.
Na základě srovnání s počátky internetu vlastně ukazuje, jak krypto vůbec nezaostává za křivkou rozšíření – ve skutečnosti se ukazuje, že to, co je ve zprávě považováno za web 3.0, předbíhá internet, jako tomu bylo v 90. letech 20. století. Co zpráva zdůrazňuje, je rozdíl v trendu mezi tržní cenou a rozšířením u uživatelů.
Ačkoli se prach na těžkých obchodních podmínkách posledních měsíců pro kryptoměny z investičního hlediska ještě pořádně neusadil, je stále jasnější, že se v mnohém podobají Dotcomově bublině z počátku roku 2000.
Klíčovým trendem z investičního hlediska zde bylo vykořenění špatných nápadů, přičemž jména jako Google a Amazon zůstala a stala se giganty dnešního internetu. Je velmi pravděpodobné, že ty firmy v oblasti kryptoměn, kterým se bude i přes nepřízeň trhu nadále dařit, se stanou v budoucnosti rovněž vítězi.
Dubajská strategie Metaverse nabízí nahlédnutí do budoucnosti zaměstnání
Dubaj zahájila takzvanou strategii metaverse, aby využila potenciál a dostala se do čela vývoje této technologie. Emirát uvádí, že v příštích pěti letech plánuje vytvořit přibližně 40 000 virtuálních pracovních míst, což je ambiciózní krok, který má podpořit talenty, aby pracovali z jeho centra.
Metaverse byla hlavním rostoucím trendem, který v loňském roce vtrhl na scénu kryptoměn. Stejně jako NFT a obecněji sektor kryptoměn se v posledních několika měsících potýkal s problémy při získávání trakce. Iniciativy, jako je dubajský projekt, však ukazují, že klíčové základní pokračování činnosti přetrvává.
Tokeny jako MANA, RBLX a SAND stojí v čele projektů metaverse vedených kryptoměnami a obě inovace jako takové jdou ruku v ruce. Rozhodně se jedná o prostor, který stojí za to sledovat z hlediska klíčových inovací, zejména díky přítomnosti významných státních aktérů, jako je Dubaj, podporujících tento trh.