Mnoho investorů, obchodníků nebo běžných investorů, kteří chtějí zhodnotit svůj finanční kapitál, hledají brokera, díky kterému budou moci jednoduše a intuitivně investovat prostředky. Brokerská platforma eToro tyto požadavky velmi dobře splňuje. Tato recenze vám ukáže, jak snadno dnes můžete své peníze investovat.

 1. Co je eToro
 2. Možnosti investování
 3. Obchodovatelná aktiva
 4. Kopírování obchodů
 5. Copy Portfolio
 6. Demo účet
 7. Poplatky, vklady a výběr peněz
 8. Souhrn
 9. Zkušenost uživatelů

Co je eToro?

FinTechovou společnost eToro založili v roce 2007 tři nadšení podnikatelé. Jejich cíl byl jasný – učinit obchodování přístupným pro kohokoliv a kdekoliv na světě a snížit závislost na tradičních finančních ústavech. Dnes můžeme říci, že se jim to povedlo! Jejich služba je populární a pokrokový broker. V současnosti eToro používají miliony uživatelů z více než 140 zemí světa.

Možnosti investování

Platforma je určena pro začínající i středně pokročilé investory. Vizualizace prostředí je zpracována jednoduše, intuitivně, a proto je orientace snadná pro všechny. Profesionálnímu investorovi zde však může chybět řada funkcí a možností, na které je zvyklý.

Pro začátečníky a mírně pokročilé je platforma ideální. Všechny nástroje má uživatel hned po ruce. U každého aktiva je zobrazena cena v jeho historickém a reálném čase. Můžete zde nastavovat různé parametry, technické indikátory a graf si můžete jakkoliv přizpůsobit nebo do něj zakreslovat linie. Pokročilejší možnosti jsou dostupné díky nástroji Pro Charts. Kromě běžných obchodních nástrojů nabízí eToro i další funkce jako je porovnání statistik, průzkumů, ale také komunikovat o jednotlivých aktivech s uživateli platformy. 

Obchodovatelná aktiva

Platforma umožňuje obchodování stovek různých aktiv. Především se jedná o: 

 • Komodity – např. zlato, ropa, kakao, bavlna
 • Měny – např. EUR/JPY, EUR/USD, USD/CAD
 • Akcie – Sony, Apple, Netflix, Microsoft a mnohé další
 • ETF – např. SPDR Gold, Emerging markets
 • Kryptoměny – např. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Stellar
 • Burzovní indexy – S&P 500, NSDQ 100, USDOLLAR

Kopírování obchodů

Známé a používané je eToro především díky své funkci kopírování obchodů, které provedli profesionální uživatelé. V aplikaci vidíte různé uživatele a ziskovost jejich portfolia za dané období. Vyberete uživatele dle vlastního uvážení. Poté systém zkopíruje jeho aktuální otevřené pozice a otevře je ve vašem portfoliu v poměrech dle částky, kterou chcete investovat. 

etoro copy people

Zdroj: eToro

Copy Portfolio

Koncem roku 2016 společnost eToro představila unikátní investiční produkt CopyPortfolio (dříve známé jako CopyFunds). Tento systém funguje podobně jako funkce ,,kopírování obchodů“, ovšem v tomto případě jde eToro ještě o kousek dál. CopyPortfolio jsou spravovaná portfolia nejlepších obchodníků (Top Traders) nebo různá aktiva, u kterých lze automaticky provádět nákupy. Instrumenty (akcie, indexy, měnové páry, ETF, kryptoměny nebo komodity) se nakupují a prodávají podle vybrané obchodní strategie předem vytvořené týmem specialistů. Většina CopyPortfolios jsou řízena umělou inteligencí, která se učí a předvídá, kdy a co nakoupit, případně prodat s cílem generovat maximální návratnost.

etoro copy portfolios

Zdroj: eToro

Demo účet

Stejně jako některé další tradingové společnosti např. Trading 212 nebo Interactive Brokers, i eToro nabízí možnost vytvoření demo účtu, aby si i méně zkušený uživatel mohl systém vyzkoušet a samozřejmě vytvořit několik zkušebních nákupů a prodejů, aby se dobře se systémem seznámil a prozkoumal jednotlivé funkce. Zkušební verze je zdarma a je limitovaná pouze virtuální měnou ve výši 100 000 USD, kterou uživatel disponuje pro virtuální obchody, avšak s reálnými aktivy. 

Poplatky, vklady a výběry peněz

Poplatkům se nevyhneme ani u eToro, ty má dnes každý. Na druhou stranu bez poplatků bychom takovou platformu nemohli mít. Navíc v případě eToro se nejedná o nijak zásadní částky. Výše poplatku se stanovuje pomocí spreadu, tj. rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Z každého spreadu si eToro vezme malou část. Pokud Vás zajímá přesná výše poplatků, podívejte se na aktuální ceník.

Poplatek vás nemine, ani když budete neaktivní. Po 12 měsících bez přihlášení vám bude účtován měsíční poplatek 10 USD za pasivitu. 

Vklad finančních prostředků je velmi jednoduchý. Můžete využít například kreditní či debetní kartu (např. Revolut), klasický bankovní převod nebo PayPal. Po prvním schváleném vkladu se nabídka rozšíří o Skrill a Neteller. 

Výše minimální vložené částky se poslední dobou razantně měnila. Vzhledem k rostoucí popularitě eToro se minimální vložená částka zvýšila z 50 USD nejprve na 200 a později dokonce na 500 USD. V současnosti je minimální hodnota vkladu stanovena na 200 USD. Od výše vkladu se také odvíjí minimální výše transakce, která v současné době činí 25 USD za kryptoměny a 50 USD za ETF a akcie. V případě nákupu komodit a indexů je minimální nákup v hodnotě 1000 USD.

Výběr peněz je podobně jednoduchý jako vklad. Prostředky si můžete nechat zaslat zpět na bankovní účet, platební kartu či PayPal. Stačí dodržet podmínky pro výběr: 

 • Prostředky které chcete vybrat, musí být ve vašem účtu disponibilní. Jednoduše nesmí být v otevřených pozicích.
 • Účet musí být ověřený – vaše doklady, které jste nahráli musí být ověřené a schválené.
 • Minimální výběr činí 30 USD (každý výběr stojí 5 USD, proto je vhodné zvážit, kdy a kolik peněz vybírat) 

Souhrn

Platforma eToro je chytrý broker, díky kterému může jak zkušený obchodník, tak i začátečník investovat prakticky odkudkoli, kde má internet. Díky modernímu, intuitivnímu a přehlednému prostředí lze jednoduše otevírat a uzavírat jednotlivé obchody. Produkty CopyPortfolio a možnost kopírování obchodů jiných uživatelů výrazně usnadňuje investování a markantně zvyšuje šanci na úspěšné uzavření obchodů, a to vše za poplatky, které jsou srovnatelé s konkurenčními platformami. 

Zkušenost uživatelů

Speciálně pro FinTree sepsal své zkušenosti s eToro jeden z jeho aktivních uživatelů Marek Musil.

Platformu eToro jsem si zřídil zejména pro obchodování fyzických akcií. Při vybírání brokera jsem prováděl velký průzkum napříč trhem a měl jsem několik hlavních kritérií.
Prvním byly samozřejmě poplatky – zde u nákupu fyzických akcií s pákou X1 je jak nákup, tak i prodej akcií bez poplatků za obchod, stejně tak i držení akcií. Jediným poplatkem jsou rozdílné spready, které mohou být o něco málo vyšší než u premiantů, nicméně rozdíl není nijak propastný, tím spíš, že moji investiční strategií je dlouhodobé držení akcií. Dalším poplatkem je popletek za výběr (nyní 5 USD, nedávno byl však 25 USD). Pro tradery, kteří neustále přesouvají a vybírají kapitál by tahle informace měla být brána v potaz.

Druhým kritériem je možnost nakupovat i zlomky akcií. Abych mohl investovat do Amazonu, nemusím kupovat celou akcii za 3000 USD, ale mohu investovat již do zlomku od 50 USD za obchod. Je to tak ideální pro tvorbu portfolia a rozložení rizika pravidelným investováním.
Platforma eToro má jednoduché uživatelské rozhraní, nabízí všechny podstatné informace pro investory (grafy, ukazatele, predikce odborníků), rozumné obchodní podmínky a zejména rozmanitý výběr akcií (zapojeno na 17 burz napříč světem), kryptoměn, indexů a komodit.

Rozhodně tak eToro doporučuji na zvážení. Je to však hodně individuální a každý by měl výběr brokera přizpůsobit své obchodní strategii. I zde tedy platí pořekadlo dvakrát měř a jednou řež nebo spíše investuj.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Viktor Dvořák

Optimistický milovník skvělého vína, jehož dobrou náladu jen tak něco nezkazí. Nadšenec ve světě finančních technologí a především investic.

eToro

Moderní broker umožňující investovat jako profesionál.

Hodnocení
Otevřít účet