Jedna z nejznámějších kryptoměnových burz Coinbase, která v dubnu 2021 také vstoupila na burzu, se dále rozšiřuje a snaží se dostat k více zákazníkům. V roce 2020 spustila Coinbase možnost pořídit si platební kartu značky VISA Coinbase Card. Ta je zatím pouze dostupná pro zákazníky z USA a dalších evropských zemí včetně třeba Slovenska. V USA se k jejímu získání musíte nejprve zapsat na waitlist. Coinbase teď vydala novou zprávu, podle které se mohou další vybraní zákazníci těšit na možnost utrácet své kryptoměny pomocí platební karty.

Nově je také možné přidat si Coinbase Card do Google Pay a Apple Pay na vašem chytrém telefonu. Coinbase nabízí až 4% cashback v kryptoměnách pokud budete kartu využívat ke svým každodenním nákupům. Snaží se tak využít trendu, kdy v minulém roce v USA vzrostl počet plateb pomocí mobilů o 29 %.

Zdroj: Coinbase

Pro placení se smění všechny kryptoměny na americké dolary a ty se poté převedou na vaši Coinbase Card, kterou můžete platit a vybírat z bankomatů. Zákazníci můžou následně získat zpět 1 % v Bitcoinech nebo 4 % v Stellar Lumens. Karta je samozřejmě zdarma a k jejímu využívání je potřeba si stáhnout aplikaci Coinbase Card. Zde bude velmi důležitý spread, pro převody mezi dolary a kryptoměnami. Jestli se tedy platit kryptoměnami pomocí Coninbase Card vyplatí je otázka.

Kdy bude Coinbase Card oficiálně dostupná v ČR zatím není jasné. Kdy se plánuje rozšiřování do dalších zemí Coinbase neuvádí. Pro české zákazníky tak zatím můžeme doporučit třeba platební kartu a kryptopeněženku ₿ od Wirexu, na kterou jsme se podívali ve Fintree recenzi.

Zdroj: blog.coinbase.com

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše recenze píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Coinbase

Největší kryptoměnová burza na světě!

Hodnocení
Otevřít účet