Obsah:

 1. Co je Wirex?
 2. Registrace nového účtu
 3. Aktivace karty
 4. Nabití karty
 5. Cashback 
 6. Wirex a poplatky
 7. Charakteristika služby
 8. Hodnocení

Platební karta, kryptopeněženka ₿ a cashback 0,5 % na jednom místě – Wirex 💳

V dnešní době existuje mnoho míst (především u nás v ČR), kde akceptují kryptoměny. Přece jen v drtivé většině tomu tak není a například v McDonaldu jen tak bitcoinem ₿ nezaplatíte… Řešení ale existuje. Po přečtení článku zaplatíte kryptoměnou kdekoliv, kde berou platební karty.

Wirex je internetový platební systém pro kryptoměny a klasické měny. Díky platební kartě Wirex, tedy můžete platit kryptoměnou, kdekoliv, kde akceptují karty. Aplikace nabízí také interní kryptoměnovou směnárnu se zabezpečenou virtuální peněženkou, kde si mohou klienti nakoupené digitální mince uložit. To, co dělá tuto službu unikátní, je platební karta. Pomocí této karty můžete využít své kryptoměny k placení každodenních nákupů a to třeba i v Mcdonalds, aj.  A to i v místech, kde kryptoměny prodejce nepřijímá.

Wirex

Zdroj: Wirex

Registrace nového účtu Wirex

Registrace účtu probíhá rychle a jednoduše pomocí mobilní aplikace (iOS nebo Android). Účet registrujete na fyzickou osobu, takže musíte projít klasickým KYC, jak jste zvyklí i od jiných institucí. Ověřuje se totožnost (pomocí občanky nebo řidičáku) i adresa.

V rámci refferal programu můžete získat bonus a podpořit naši redakci za registraci přes tento odkaz.

Webová platforma služby

K účtu Wirex se můžete přihlásit pomocí webové platformy na adrese wirexapp.com nebo pomocí mobilní aplikace. Wirex podporuje pět populárních kryptoměn: Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Ripple. Tyto kryptoměny můžete nakupovat přímo v interní směnárně, přičemž velikost minimální transakce při nákupu kryptoměny je 1 dolar. Webová platforma je o něco jednodušší než třeba u kryptoburzy Binance.

Kartu je odeslána, jakmile verifikujete svůj účet. Při verifikaci se nejprve ověřuje mobilní telefon pomocí SMS zprávy. Kartu obdržíte poštou a aby byla funkční, musíte ji aktivovat. Aktivace je naštěstí velmi rychlá a stačí postupovat podle návodu v mobilní aplikaci. Nevýhodou je, že přednastavený PIN ke kartě lze měnit pouze v bankomatech (pozor, ne každý to umožní).

Wirex card

Zdroj: Wirex

Aktivace karty

Aktivace karty probíhá opět přes mobilní aplikaci.  Jakmile vám karta dorazí, tak se přihlásíte a zvolíte, že chcete aktivovat kartu. Následně budete vyzvání k jejímu umístění do zorného pole foťáku, čímž aplikace zkontroluje, že máte u sebe opravdu kartu, kterou se pokoušíte aktivovat. Za třicet vteřin máte hotovo. Aplikace vám ještě nabídne, abyste se podívali na PIN ke kartě – po zadání CVV2 vám PIN na několik sekund ukáže. PIN si můžete změnit v libovolném bankomatu, který to umí. V aplikaci PIN bohužel změnit nejde.

Nabití karty

Máte několik možností, jak na kartu Wirex dostat (krypto)peníze a začít ji používat k placení:

 1. Pošlete si na ni bitcoiny, litecoiny či ripple ze své peněženky nebo z burzy. V aplikaci vidíte BTC, LTC, XRP a ETH adresu, na kterou si peníze pošlete. Wirex prakticky ihned ukazuje příchozí LTC a BTC ve stavu pending, ale až do potvrzení transakce prostředky nelze utratit.
 2. Nabijte si klasickou FIAT měnu jinou kartou. Kartu nahrajete do aplikace a pak jen dáte pokyn k převodu peněz. Minimální částka, kterou musíte nabít je 25 EUR.

Cashback 0,5 %

Cashback bonus, který Wirex nabízí svým klientům. Karta vám vrátí 0,5 % z každé platby provedené v kamenném obchodě (na internetové platby se cashback nevztahuje). Cashback se vyplácí v rámci aplikace v bitcoinech. Půl procenta bohužel není nic úchvatného, ovšem halíře dělají talíře.

Bitcoin

Zdroj: Wirex

Wirex a poplatky

Wirex si za své služby účtuje poplatky, přičemž využívá hned tři různé sazebníky. Česko spadá do kategorie zemí evropského hospodářského prostoru. Platforma nemá prakticky žádné administrativní poplatky, pouze za správu karty se platí 1,20 euro (1,50 dolarů) měsíčně. Za dobití karty externí kartou zaplatíte 1 %.

Bezplatné jsou prakticky pouze platby v rámci systému Wirex. Pro platby s kryptoměnami do externích sítí se platí klasické těžařské poplatky.

Charakteristika služby

 • Služba platební systém, internetová peněženka a směnárna pro kryptoměny
 • Platformy: webová (Wirexapp), mobilní
 • Kryptoměny BTC, LTC, ETH, XRP, WAVES
 • Provozovatel: Wirex Limited (Anglie)
 • Regulace: FCA
 • Minimální směna: 1 EUR
 • Minimální vklad: 25 EUR (platební karta) / 1 satoshi (kryptoměny)
 • Mobilní aplikace: Ano
 • Fiat měny: CZK ,USD, EUR, GBP, HRK, PLN, RON, HUF
 • Poplatky: při platbě kartou cca 2 % (spread) / poplatek za vklad kartou 1 %
 • Spread: 1 až 2 %
 • Čeština Ne
Wirex koloběh

Zdroj: Wirex

Hodnocení:

Wirex patří mezi spolehlivější hráče na poli kryptoměnových karet. Po objednání Vám karta vážně dorazí a je spolehlivá. Služba nabízí i interní směnárnu a platební karta s krypto cashbackem je výhodou. Bohužel neposkytuje privátní klíče ke kryptoměnám, což může být nevýhodou, ale na druhou stranou tím chrání své uživatele před krádeží. Nově podporuje CZK, což je pro tuzemské uživatele vynikající zpráva.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Wirex

Spolehlivá kryptoměnová peněženka s platební kartou.

Hodnocení
Otevřít účet