„Na základě dlouhodobé poptávky od našich uživatelů jsme se rozhodli vyslyšet jejich přání a nabídnout jim unikátní možnost naprosto jednoduše nakoupit mix akcií společností, které jsou jim blízké a kterým věří. Opět se tak rozšiřují příležitosti pro investory, kteří chtějí víc,“ říká k rozšíření nabídky Martin Luňáček, výkonný ředitel Portu.

Investování do mixu oblíbených akcií od pětistovky s Portu

Investorům se otevírá nabídka akcií 40 amerických a evropských firem, kterými mohou doplnit svou stávající strategii, popřípadě si složit úplně novou. Jedná se o takzvané „blue chips“ akcie, jejichž název je odvozený od modrého žetonu, který má v pokeru nejvyšší hodnotu. Jde tedy o akcie těch největších, nejhodnotnějších a nejčastěji obchodovaných firem.

Nabídka obsahuje akcie napříč sektory, například Apple či Microsoft ze sektoru technologií nebo Tesla, Mercedes a BMW z dopravy. Úplný seznam instrumentů najdete na stránce vlastních strategií. Seznam dostupných akcií i ETF plánuje fintech Portu pravidelně rozšiřovat. Kromě toho chce investiční platforma v krátké době nabídnout také české akcie, jako jsou ČEZ, Erste Bank a další.

„Mimo to dokážeme všechny akcie rozdělit na frakční podíly, což je výhodné i pro menší investory s pravidelnými vklady. Díky tomu se tato příležitost zpřístupňuje široké veřejnosti bez ohledu na investovanou částku,“ doplňuje Luňáček. Bez vysokých poplatků a s malou částkou lze pravidelně investovat do diverzifikované strategie složené podle preferencí investora, například z mixu ETF a akcií naráz.

Cenové plány strategií v novém – levnější a jednodušší

Druhou novinkou je zlevnění cenových plánů! Vlastní a tematické strategie mají nově poplatek o 0,1–0,2 procentního bodu levnější. Startují na 0,79 % a navíc lze využít slevový systém pro dlouhodobé investory a mít tak poplatek až o 40 % nižší. Plán Standard se slevou tedy vyjde na pouhých 0,47 % p.a.

Upouštíme také od systému počítání úprav strategií. Počet provedených změn tak nadále nemá vliv na váš cenový plán. Svou strategii můžete měnit neomezeně bez ohledu na cenový plán.

Vyšší je nově i počet strategií, které můžete mít. Plán Standard nabízí 2, Plus dokonce 5. Prémiový plán pak omezení nemá. Do svých strategií můžete přidat v součtu až 5 instrumentů v plánu Standard a až 30 v plánu Plus. 

Možnost rebalance a měnového zajištění je k dispozici v plánech Plus a Premium

Zdroj: Portu

Další produkty Portu:

Portu – roboadvisory investice

Portu Gallery – alternativní investice

Portu Crypto – investování do kryptoměn

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Portu

Investujte pravidelně do ETF!

Založit účet