Stripe, poskytovatel platební internetové infrastruktury, oznámil spuštění Stripe Identity, která nabízí internetovým podnikům snadný způsob, jak bezpečně ověřit totožnost uživatelů z více než 30 zemí.

Vzhledem k tomu, že se stále více ekonomických aktivit odehrává online, souběžně s tím roste potřeba internetových podniků vytvářet a udržovat vysokou úroveň důvěry. Firmy působící v e-commerce prostředí často potřebují ověřit totožnost svých uživatelů, aby splnily věkové nebo zákonné požadavky, jako třeba „Know Your Customer“ (KYC). Ověřením totožnosti zároveň zvyšují důvěru a bezpečnost, snižují riziko podvodů nebo odcizení uživatelských účtů.

Co Stripe Identity dokáže

Díky Stripe Identity je verifikace pro podnikatele velmi snadnou záležitostí. Podle Stripu se jedná o první samoobslužný nástroj svého druhu, který umožňuje jakémukoli online obchodu zahájit ověřování totožnosti svých uživatelů během několika minut, aniž by byl vyžadován nějaký bezpečnostní kód. 

Služba je postavena na stejné infrastruktuře, kterou využívá Stripe pro svoji vlastní globální platební platformu, což znamená, že ověřovací nástroje Stripe původně, které původně sloužily pouze pro interní účely, jsou nyní k dispozici také samotným uživatelům. Shromážděné informace jsou šifrovány a odeslány přímo společnosti Stripe, což vylučuje potřebu podnikatelů spravovat citlivé a osobní informace na svých vlastních serverech.

Aby uživatelé prokázali svou totožnost, pořídí fotografii svého občanského průkazu a selfie, které Stripe pomocí pokročilé umělé inteligence porovná podobnou na občanském průkazu. Firmy mohou mimo to požadovat, aby uživatelé zadali další důležité informace, které k jsou k ověření potřeba.

Mezi první uživatele Stripe Identity patří:

  • Discord, který vložil ověření identity jako funkci k zajištění důvěryhodnosti.
  • Peerspace, který přidal ověření identity ke svým kontrolám při připojování uživatelů nebo obchodníků, aby omezil podvody.
  • Shippo, jehož týmy zaměřené na podvody a rizika rozšířily své vlastní preventivní opatření tím, že žádaly vysoce rizikové uživatele, aby ověřili svou identitu.
  • Bezpečnostní týmy v řadě společností využívají Stripe Identity k prevenci převzetí účtu.

„Podniky nás žádají o snadný a rychlý způsob ověřování totožnosti online.“ Stripe Identity jim nabízí právě to, co potřebují. Nyní může jakýkoli internetový obchod od pěti osob po nadnárodní podnik začít bezpečně ověřovat totožnost svých uživatelů během několika minut, nikoli týdnů či měsíců,“uvedl Rob Daly, Head Of Engineering Stripe Identity.

Zdroj: Tisková zpráva Stripe.com

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!