Není čas, ztrácet čas.. Přinášíme vám pět úderných novinek, které vám nesmí uniknout!

1. Komerční banka navyšuje svůj podíl v Lemoneru

FinTech Lemonero, který poskytuje růstové financování pro tuzemské e-shopy, oznamuje investici od Komerční banky pomocí KB Smart Solutions. Tato investice Lemoneru umožní expandovat do západní i východní Evropy a rozvíjet nové produkty. Lemonero na českém a slovenském trhu spolupracuje se stovkami e-shopů a dle prohlášení letos cílí na profinancování stovek milionů korun.

„Cílem Lemonera je podpořit malé a střední e-shopy kapitálem, který jim pomůže v růstu a zabrání zbytečnému krachu. Dnes víme, že až 60 procent e-commerce hráčů předčasně skončí kvůli nedostatku nebo nedostupnosti externího kapitálu, což je velký problém. V Česku a na Slovensku jsme úspěšně ukázali, že Lemonero skvěle funguje a pomáhá v růstu nejen e-shopům, ale celému e-commerce trhu. Teď jdeme tuto vizi s pomocí Komerční banky uskutečnit i v Evropě,“ říká k dokončenému seed kolu zakladatel a ředitel Lemonera Jan Laštůvka.

Dle deníku CzechCrunch přesahuje investice Komerční banky 300 mil. Kč. Pokud by Lemonero získalo za podíl 13,99 % přes 300 mil. Kč, tak by se jednalo o jeden z nejhodnotnějších FinTechů. Ani jedna ze stran ovšem transakci nekomentuje. Aktuální podíl Komeční banky činí 24,99 %. Gratulace 🙂

2. Tapix od Dateia se integruje do britského W1TTY

Další úspěšná integrace FinTechu Dateio a produktu TapiX je LIVE. TapiX nově naleznete v britské fintechové aplikaci W1TTY.

W1TTY byla založena, aby nabídla skupině generace Z chytřejší přístup k financím. To zahrnuje i denní platby a převody. Právě do této oblasti vstupuje TapiX.

„Díky poskytování přesných a spolehlivých údajů o obchodnících mohou nyní uživatelé W1TTY zažít přehlednou historii transakcí a v detailu platby mají k dispozici další datové body – kategorii, název značky, GPS, logo, udržitelnost.“ popisuje Šimon Kočí, Head of International Partnerships v Dateio.

Také dodává k této integraci: „Jsme rádi, že můžeme být součástí aplikace, která podporuje finanční gramotnost a denně pomáhá milionům uživatelů spravovat své výdaje odkudkoli.“

fintech

3. Roboadvisory platforma Fondee má aplikaci!

Investiční FinTech platforma Fondee, která učí Čechy investovat, je pro své klienty nově dostupná jako mobilní aplikace. Startup tak reaguje na zájem klientů, kteří chtějí mít všechny důležité informace o svých vkladech vždy po ruce. Spuštění aplikace jim umožňuje sledovat vývoj svého portfolia, uskutečňovat nastavení účtu nebo zadávat výběr na svém chytrém telefonu i cestou v tramvaji nebo ve frontě v obchodě.

V dnešním rychlém světě mnoho našich klientů řeší velkou část pohybu svých peněz přes mobilní aplikace. Jsou zvyklí, že přehled o svých účtech mají kdykoli k dispozici ve svém chytrém telefonu. Začaly se nám proto od nich množit dotazy, jestli nechystáme ve Fondee mobilní aplikaci. My jsme si řekli, že je to skvělý nápad, jak být ještě blíž všem, kteří nemají čas, nebo se jim nechce otevírat po práci počítač, aby provedli nové vklady, nebo sledovali, jak se jejich investicím daří. Aplikaci si za první dva týdny po spuštění stáhly téměř 4 000 našich klientů,“ říká Jan Hlavsa, zakladatel Fondee.

👉 Fintree recenze Fondee

4. Tuzemský BNPL jednička Twisto se integruje do Comgate

FinTech Twisto nově umí poskytovat své služby e-shopům s platební bránou Comgate, druhým největším zprostředkovatelem online plateb kartou v České republice. Tato implementace Comgate otevírá fintechovému Twistu dveře do přibližně 12 tisíců potenciálních e-shopů, které platební bránu využívají. Mezi takovými e-shopy lze nalézt například Albatros Media, Buildex nebo Roonie.cz.

„Úzká spolupráce s platebními branami je pro rozšiřování našich služeb klíčová a posiluje naši pozici nejsilnějšího poskytovatele odložených plateb a dalších BNPL služeb v Česku. Díky implementaci nových platebních bran můžeme naše produkty nabídnout e-shopům, které o BNPL služby dlouhodobě usilovaly, ale jimi používaná platební brána zatím nebyla kompatibilní s Twistem. Integrace našich služeb s Comgate je tak pro nás velkým milníkem,“ říká Jan Hanzlík, country manager společnosti Twisto pro Českou republiku.

„Comgate je první platební brána v Česku, která do své nabídky platebních metod přidala odložené platby. Teď i nejrozšířenější odloženou platbu na trhu – Twisto Pay. Naše platební brána stále jako jediná nabízí vedle standardních plateb kartou a plateb převodem také odložené platby. Věříme, že díky řadě dalších plánovaných novinek i nadále udržíme náskok,“ podotýká Jakub Ouhrabka, ředitel Comgate Payments.

👉 Fintree recenze Twista

5. Investice přes 5 miliard putuje do Rohlíku

I když Rohlík není FinTech, je to nejúspěšnější tuzemský startup, který dokázal v době zpomalení absolvovat další úspěšné investiční kolo. Vybraná částka od investorů je 220 milionů eur, tedy zhruba 5,4 miliardy korun. Financování se zúčastnili stávající i noví investoři. Celkově český startup za svou existenci od investorů získal už přes 500 milionů eur. 

„Tato série financování je pro Rohlík a celý tým velkým úspěchem. Bez tak skvělého týmu bychom v této pozici nebyli. Toto navýšení nám navíc dává šanci stát se v příštích několika letech vítězem na poli online doručování potravin. Těším se na všechno, co teprve máme před sebou,“ říká Tomáš Čupr.

Zdroje: Sifted, Dateio, Fondee, Twisto, Rohlik, CzechCrunch

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!