1. Co je Twisto a jak funguje?
 2. Funkce
 3. Twisto Pay
 4. Výhody Twista
 5. Nevýhody Twista
 6. Celkové hodnocení
 7. Jak si založit Twisto účet

Co je to Twisto a jak funguje?

Twisto je český FinTech, který vznikl už před 8 lety a do dnešních dnů jej využívá více než 1 600 000 uživatelů. Čím si zasloužil takovou oblibu? Jednoduše uživatelům usnadňuje život, a to hned několika různými způsoby jako je například odložená platba zdarma až na 45 dní nebo platba faktur a složenek pouhou fotografií.

Michal Šmída, Lukáš Hurych a Viktor Stískala, což jsou zakladatelé Twisto Payments, představují tento FinTech jako platební metodu, která zjednodušuje nakupování na českých a polských e-shopech, a to i přes mobilní telefon. 

Mimo uživatelsky přívětivé mobilní aplikace nabízí uživatelům i vlastní platební kartu, která není spárovaná s vaším běžným bankovním účtem a díky tomu je nakupování a zadávání údajů o kartě daleko bezpečnější. Platební karta má velice povedený design. To ale rozhodně není všechno. Funkcí a výhod, které tato služba přináší je mnohem více.

Funkce

Výhodný kurz

Velmi podobnou výhodu poskytují i platební karty Revolut a Curve. V podstatě se jedná o to, že banky při směně měn připočítají nějaký poplatek nebo nabízí často dost nevýhodný spread (kurz pro směnu). U tarifu Premium se využívá mezibankovní kurz a díky tomu ušetříte peníze při každé platbě ať už v zahraničí nebo v zahraničním e-shopu. V průměru ušetříte na každé platbě cca 3 %. Výhodnější kurz je garantován do výše 16 500 Kč.

Funkce snap

Nebaví vás vypisovat údaje ze složenky ručně? Chcete rychle proplatit fakturu nebo složenku? S Twistem máte vyhráno. Jednoduše jen vyfotíte nebo přepošlete fakturu a Twisto se o všechno postará. Navíc zvládají nejen faktury, ale i složenky a pokuty. Jak je to možné? Zde pracuje technologie, jež vytěžuje data a následně je provedena kontrola člověkem.

Funkce Split

Jestli využíváte FinTech aplikaci Revolut, pak jste se určitě už s touto funkcí setkali. Jedná se o funkci, díky které můžete útraty s kamarády jednoduše v mobilní aplikaci splitnout (rozpočítat) a odeslat do jejich vlastního telefonu. Oproti zmíněnému Revolutu má Twisto tu výhodu, že této funkce mohou využít i vaši přátelé, kteří Twisto nemají. Těm, co ano se platba ihned ukáže v aplikaci, ostatním přátelům dojde přes SMS. Této funkce využijete například při společném výletu do zahraničí či posezení s přáteli v hospodě, ale i jiných příležitostech.

Přehled výdajů

V mobilní aplikaci máte možnost jednoduše zobrazit kategorizaci toho, za co utrácíte peníze. Veškeré výdaje jsou rozděleny do 20 kategorií, takže snadno zjistíte, jestli utrácíte víc za jídlo, cestování nebo za zábavu. Také můžete využít rozšířených nástrojů jako jsou filtry. Díky nim můžete nastavit období, částky nebo způsob platby, které chcete sledovat. Díky tomuto robustnímu přehledu zjistíte, kde utrácíte zbytečně moc a můžete tak začít šetřit nebo upravovat své návyky.

Twisto prehled

Zdroj: Twisto.cz

Twisto splátky

V případě, že zrovna nevycházíte s penězi nebo pro ně máte lepší využití, můžete využít Twisto splátek. Díky této funkci jednoduše rozdělíte platby nad tři tisíce korun do několika menších splátek dle vaší volby. Splátky můžete využít jak pro jednu transakci, tak i pro celý nákup. Volba je na vás. Tato funkce samozřejmě není zdarma. Záleží na době splácení a výši nákupu, který chcete splácet. Na webu Twista nebo v aplikaci si můžete poplatek snadno vypočítat.

Nákup na třetiny

Výhodou Nákupu na třetiny s Twistem je, že uživatele nic nestojí. Rozložení do 3 měsíců je tak bez navýšení, tedy za 0 Kč. Twisto dostane část provize od obchodníka a díky tomu přináší tuto zajímavou možnost zdarma svým uživatelům. Všechny oblíbené e‑shopy najdete na jednom místě. Celý nákup na třetiny zvládnete 1 palcem a jak uvádí Twisto na svém webu, nemusíte se při tom ani zvednout z gauče. Například tak nemusíte zaplatit 30 tisíc za nákup nového notebooku, ale pohodlně zaplatíte 10 tisíc po dobu tří měsíců. #cashflow

Odložení splatnosti

Nečekané výdaje? S Twistem snadno odložíte splatnost svých nákupů. Tato funkce je také zpoplatněná, ale v případě že nemáte na výběr, určitě přijde vhod. Stačí, když zaplatíte alespoň desetinu vašich měsíčních výdajů a zbytek můžete zaplatit až v příštím vyúčtování. Stejně jako u splátek, cenu poplatku snadno naleznete v aplikaci.

Cashback, slevy a mnohem víc?

V aplikaci nebo webovém rozhraní Twista naleznete zajímavé akce v oblíbených českých i zahraničních e-shopech, jako jsou ebay, Booking nebo Zoot. Díky funkci cashback můžete snadno získat i část ceny nákupu zpět formou kreditů. V aplikaci před nákupem naleznete e-shop, ve kterém chcete provést nákup. Pak se stačí prokliknout a nakoupíte jako vždy. Na uživatelský účet vám zpětně dorazí několik procent zpět z vašeho nákupu.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění dostanete od Twista zdarma v balíčku premium a platí po celém světě až na 30 dní v kuse. Může ho využít dalších 5 členů vaší rodiny. Velkou výhodou je, že toto pojištění platí i pro partnera nebo partnerku a to bez ohledu na to, zda jste svoji. Pojištění kryje léčebné výlohy až do 3 mil. Kč a zahrnuje i zubní ošetření, pojištění odpovědnosti, pojištění asistenčních služeb i sporty jako lyžování nebo jízdu na raftu. Pojištění je poskytováno od UNIQA.

Apple Pay a Google Pay

Nakupujte rychle a bezpečně. Nepotřebujete hotovost ani peněženku, stačí mobil. Přidejte si platební kartu do svého mobilu na pár kliknutí. Jak se dá od FinTech společnosti očekávat, udává trend v osvojování technologií a ani zde tomu není jinak. S podporou Apple Pay i Google Pay můžete počítat.

Twisto Pay

Další skvělá funkce je tentokrát určena milovníkům online nákupů. Nakupujete online, ale máte trochu obavy z velikosti produktu, který vám má dorazit. Co když mi nebude sedět? Netěšíte se na případný proces vrácení v zákonné lhůtě, vyplňování formuláře a čekání na poště? Následných 14 dní trnete hrůzou, zda vám e-shop peníze vrátí? Twisto přišlo s funkcí, díky které můžete za zboží zaplatit až ve chvíli, kdy si ho doma vyzkoušíte. S prémiovým účtem můžete takto zboží vrátit i po 45 dnech od chvíle, kdy jste vaši objednávku převzali. Tuto vychytávku přitom mohou využívat i neregistrovaná zákazníci. Twisto Pay je dnes dostupné na skoro čtyřech tisících e-shopů v České republice a v Polsku.

TwistoPay

Zdroj: Twisto.cz

Výhody Twista

 • Využití mezibankovních kurzů
 • Funkce Snap
 • Funkce Split (Funguje i pro ty, kteří Twisto nevyužívají)
 • Kategorizace výdajů a rozšířené možnosti jejich sledování
 • Odložená splatnost – lepší cashflow
 • Možnost zaplatit za zboží z e-shopu až po jeho vyzkoušení
 • Možnost rozdělení platby na splátky
 • Rychlý kontakt na support skrze aplikaci
 • Podpora Apple Pay a Google Pay
 • Cashback z nákupů
 • Cestovní pojištění

Nevýhody Twista

 • Nedisciplinovaní uživatelé se mohou dostat do problému se splácením
 • Do cashbacku nejsou zapojené veškeré e-shopy
 • Absence FitBit Pay

Celkové hodnocení

Z vlastní zkušenosti mohu Twisto jen doporučit. Při vypnutí karetního poskytovatele Wirecard mělo Twisto výpadek jako zákazník Wirecardu, ale k tomuto problému se postavili čelem a rychle jej vyřešili. Výhod proč Twisto využívat je z mého pohledu opravdu mnoho. 

Twisto využívám na své běžné platby a nákupy. V převážné většině platím pomocí Apple Pay, které mi vyhovuje. Díky Twistu mám přehled nad svým cashflow a mohu své peníze lépe využívat. Občasná sleva na nákup, nebo rozdělení velkého nákupu na třetiny se také hodí. Zákaznický support v Twistu je vynikající a i když někdy nestíhají – je tu skupina Ve jménu Twista, kde je spoustu ochotných uživatelů.

P.S. Na designově povedenější kartu, než je žlutá Twisto karta jsem ještě nenarazil.

Twisto Karta

Zdroj: Twisto.cz

Jak si založit účet Twisto?

Nemusíte se bát zdlouhavého registračního procesu. Účet založíte poměrně rychle. Pak ale budete muset počkat, než vám dorazí platební karta, což malou chvíli zabere. I tak ale bude proces rychlejší než například s Revolutem.

1.     Na webu Twista klikněte na „Chci Twisto“. Web vás bude sám navádět. Vyplňte e-mailovou adresu, heslo a odsouhlaste podmínky.

2.     U dalšího kroku uvidíte registrační proces, kterým musíte projít. V tomto kroku máte také možnost přidat promokód, díky kterému získáte nějaké peníze od Twista jako bonus. Pokud jej máte zadejte ho a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

3.     Vyplňte základní údaje, jako je jméno, příjmení, státní příslušnost, bydliště, rodné číslo atd.

4.     Pak se přesunete k doplňujícím informacím.

5.     V dalším kroku vás čeká výběr tarifu. Na výběr jsou hned 3 varianty Online, Standard a Premium. Každá varianta nabízí určité funkce a je jen na vás, kterých funkcí opravdu využijete.

6.     Následuje ověření identity. Je nutné pořídit tři fotografie. Fotografii přední a zadní strany občanského průkazu a také vlastní selfie s občankou. Všechny fotografie odešlete do aplikace a máte hotovo.

7.     Následně už jen počkáte, zda vám Twisto žádost o účet schválí. V případě zamítnutí Twisto zasílá konkrétní důvod, proč byla žádost zamítnuta. S největší pravděpodobností bude problém na vaší straně. Konkrétně při registračním postupu. Chybu můžete snadno napravit dle pokynů, které vám Twisto zašle.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Twisto

Žij po svém. Plať po svém.

Hodnocení
Otevřít účet