Abdul Abdulkerimov, spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Paysend, si podává ruku s Markem Barnettem, prezidentem společnosti Mastercard Europe. Zdroj obrázku a zprávy: Mastercard

Společnost Paysend získala v posledním kole financování vedeném společností Mastercard částku 65 milionů dolarů. Stalo se tak po uzavření partnerství s tímto gigantem v oblasti převodů peněz, které je v souladu s plánem společnosti Paysend na posílení přeshraničních plateb. Podle zprávy společnosti IBS Intelligence se na získávání prostředků podíleli její stávající investoři, včetně společností Infravia Growth Capital, One Peak a Hermes GPE Innovation Fund.

Ronnie Millar, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Paysend, uvedl: „Tato významná investice je důkazem síly vize společnosti: vybudovat nejlepší přeshraniční řešení ve své třídě pro podniky a spotřebitele, které všem usnadní převody peněz.“

Záměry spolupráce Paysend a Mastercard

Společné úsilí obou společností se zaměřuje na umožnění malým a středním podnikům provádět platby rychle a bezpečně na různých světových trzích, a to 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Společné řešení nazvané Open Payment Network (OPN) organizuje celý tok plateb a zajišťuje transakce téměř v reálném čase s využitím místních síťových partnerů a schémat okamžitých plateb.

Využitím rozsáhlé sítě Mastercard chce Paysend otevřít nové transakční koridory a posílit osobní transakce mezi Evropou a dalšími světovými regiony. Tato iniciativa je v souladu s vizí společnosti Mastercard, která usiluje o inkluzivní digitální ekonomiku, z níž budou mít prospěch všichni jednotlivci na celém světě, uvedla společnost.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!