Inflace se za únor letošního roku vrátila na dlouhodobě vysněnou dvouprocentní úroveň, optimismus tak mezi lidmi všeobecně roste a s lepším sentimentem vše nasvědčuje zvýšené investiční aktivitě. V dnešní době existuje celá řada investičních příležitostí uspokojující různorodé potřeby i horizonty investorů. S rostoucí nabídkou ale roste i náročnost činit investiční rozhodnutí. 

Hledáte konzervativnější investiční produkty překonávající míru inflace, chcete diverzifikovat riziko svého investičního portfolia, nebo vás lákají investice do nemovitostí? Česká společnost Ronda Invest nabízí investování do úvěrových pohledávek zajištěných nemovitostmi, které je navíc kompletně online a zcela bez poplatků. 

Proč právě nemovitosti

O tom, že jsme jako Češi královstvím ve vlastnění nemovitostí není pochyb. Pořízení vlastní nemovitosti zůstává pro řadu Čechů přesto nedostupným luxusem, a to i přes klesající ceny nemovitostí a sazby hypoték. Index dostupnosti bydlení v ČR oproti loňskému červenci klesnul o 8,1 p.b. na hodnotu 63,5 % k únoru 2024. V žebříčku EU jsme na druhém místě, co se nedostupnosti vlastního bydlení týká. Od začátku roku 2020 se nedostupnost vlastního bydlení zvedla o 109 %. 

ronda invest - investiční P2B platforma

S rostoucí nedostupností koupě vlastní nemovitosti, jsou ty investiční ještě více nereálné. Existují ale i jiná řešení, jak nemovitosti do svého investičního portfolia zařadit. V dnešní době významně roste popularita investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Platformy jako je právě Ronda Invest nabízí příležitost podílet se na úrokových výnosech z úvěrů, které poskytují z vlastních zdrojů lokálním podnikatelům na profitabilní projekty. 

Pevný výnos překonávající inflaci až o 7 %

Investování formou participací na úvěrových pohledávkách je vhodnou variantou jak pro ostřílené investory, tak úplné začátečníky. Kromě toho, že investovat u Ronda Invest lze již od tisícikoruny, nebo 50 eur, výnos máte předem pevně daný a po celou dobu participace neměnný. Korunové úspory tak můžete u Rondy ročně zhodnocovat až o 9 % ročně a až o 7,5 %. Na rozdíl od investování do kryptoměn, akcií či nemovitostních fondů se tak vyhýbáte tržní volatilitě, minimálně na dobu trvání úvěru. 

ronda invest - investiční P2B platforma 3

Zhodnocení, které Ronda svým investorům nabízí významně převyšuje nejen míru inflace, ale i úroky nabízené na spořicích účtech. Zejména u eurových účtů se bavíme o minimálně 5% rozdílu. Investování s fixním výnosem je především v době klesajících úrokových sazeb o to výhodnější a investorům poskytuje dlouhodobě předvídatelný příjem.

K investování u Ronda Invest vám navíc stačí jen projít online registrací, která nezabere více než 5 minut. Investování je bez vstupních či správních poplatků a výnosy jsou vám vypláceny měsíčně. 

Naší nejlepší vizitkou je dosavadní 100% spolehlivost ve vyplácení veškerých zainvestovaných částek, tak i získaných výnosů. Za celých 6 let našeho působení na trhu se ani jednou nestalo, že by se jedinému investorovi zpozdily vyplácené výnosy nebo nezískal zpět původní zainvestované částky. Celkově jsme našim investorům, kterých čítá přes tři tisíce, přitom vyplatili více jak 155 milionů korun,“ uvedla Nikola Spurná, marketingová manažerka společnosti RONDA INVEST

Trpělivost růže přináší 

Investování je běh vytrvalostní, nikoliv sprint, a to bez ohledu na váš konkrétní investiční cíl. Důležité je být trpělivý a věrný své investiční strategii. Není vhodné podléhat emocím, strachu ani krátkodobým trendům, které vám obvykle nezajistí nic jiného než ztrátu. Investovat je potřeba pravidelně a dlouhodobě. Právě i proto najdete u Rondy několikrát týdně novou investiční příležitost a své peníze tak můžete rozkládat mezi odlišné úvěry. Věřte, že i malé částky vás dovedou k finanční nezávislosti. Stačí zachovat klidnou hlavu a hlavně začít.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Ronda Invest recenze

Hledáte investiční P2B platformu? Přečtěte si více o Ronda Invest a zjistěte jestli je správnou volbou!

Přečíst recenzi