Zdroj: unsplash.com

Francie je od tohoto září mezi top třemi zeměmi v Evropě v rámci investování do FinTechů, jak ukazují nejnovější data. Poprvé se této zemi podařilo předstihnout Švédsko.

Francouzské FinTechy získaly v tomto roce od investorů už 1,9 miliard eur a v žebříčku tak jsou za Velkou Británií a Německem. To je více než dvojnásobek toho, co v roce 2020 a podle dat, která zveřejňuje Dealroom, Francie předstihla Švédsko.

Tento důležitý milník tak odpovídá cíli, který si stanovili francouzští politici, a to stát se národem plně podporujícím start-upy. To koresponduje se závazkem vlády podpořit mladé podniky částkou 4 miliardy dolarů, stejně jako možností dosáhnout na speciální tech víza.

Mezi nejúspěšnější v získání financování patří Qonto a Lydia, které od investorů dostali 131 milionů dolarů. A Francie má také svého prvního FinTech jednorožce a to Ledger.

lydia-francie

Zdroj: Lydia

Paříž hlavní město FinTechu

Hlavní město Francie Paříž, sice začalo pomalu, ale dnes má kolem 1200 FinTechů. A získávání investic pro svůj růst je zde čím dal jednoduší, jak potvrzují mnozí zakladatelé. „Každý velký investor si dnes udělá zastávku v Paříži“, říká CEO Lydia Cyril Chiche.

Francouzkou pozici v tomto sektoru upevnil Brexit. V minulém roce se francouzský minister Cedric O nechal slyšet, že Paříž překoná Londýn jako hlavní město evropského FinTechu. „Finanční sektor je jeden z těch, kde můžeme využít Brexitu. Vidíme, že růst FinTechů ve Francii zrychluje.“

Do hlavního města FinTechu míří také tuzemský insurtech MutuMutu. Jeho cestu Francií budeme bedlivě sledovat a informovat vás o ní.

Zdroj: sifted.eu

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, investování a udržitelnosti. Pomocí dat popisuje fungování financí a technologií ve srozumitelné formě.

MutuMutu

Tuzemské MutuMutu dobývá Francii se svým životním pojištěním!

Hodnocení
Zjistit víc o MutuMutu