Český fintech Fondee, přivítal do svých řad novou provozní ředitelku (COO). Stala se jí Laureen Höllge (28), která dříve pracovala jako konzultantka a má zkušenosti také v pozici marketingové manažerky. Neřekne si jinak než Lóra a ve Fondee bude zodpovědná především za organizaci růstu firmy. Soustředit se chce zejména na plánovanou expanzi do zahraničí a ráda by k investicím inspirovala více žen.

„Do role COO ve Fondee nastupuji s cílem pomoci táhnout jeho růst, ať už v Česku, nebo v zahraničí, a organizačně takový růst podpořit. Jen v následujícím půlroce chceme zdvojnásobit počet našich klientů, kterých je již více než 8 000. A čeká nás expanze do dalších zemí vedle Slovenska, kam jsme vstoupili letos,“ říká Lóra Höllge.

Lóře je blízká dlouhodobá snaha Fondee zprostředkovávat investování lidem v Česku a východní Evropě. „Srdcovkou pro mě bude opřít se i do toho, aby investování nebylo především doménou mužů a aby více investovaly i ženy,“ dodává.

„Lóra je člověk, který osobnostně do našeho týmu perfektně zapadá. Okamžitě jsme si padli do noty a těšíme se, že k nám kromě svých bohatých zkušeností přinese spoustu skvělých nápadů a novou energii,“ komentuje nástup nové kolegyně spoluzakladatel a CEO firmy Jan Hlavsa.

Z klientky provozní ředitelkou

Lóra v minulosti pracovala jako management konzultantka v Boston Consulting Group a má zkušenosti s marketingovým managementem politické kampaně. Dlouhodobě se také věnuje oblasti vzdělávání – do loňského roku i jako ředitelka neziskové vzdělávací organizace Discover. Vystudovala Yale-NUS College v Singapuru v oboru urban studies a sociologii a sociální antropologii na Central European University. Kromě vzdělávání se zajímá o témata spravedlivého města a udržitelného turismu.

Ve Fondee se přitom nejprve objevila jako klientka. „Postupně se pro mne Fondee stalo lovebrandem. Když se na mne Honza obrátil s tím, že hledá COO, nebylo moc co řešit. Hledala jsem další výzvu, kde zhodnotím své zkušenosti a která přinese užitek lidem kolem mne. A čím dál větší přidanou hodnotu Fondee vnímám o to víc v dnešní době rostoucí inflace,“ říká Laureen.

Lóra také přešla pěšky republiku, píše sbírku poezie, organizuje festivaly elektronické hudby na nečekaných místech a vášnivě čte.

Fondee startuje i na Slovensku

Roboadvisory platforma, která funguje jako online služba pro jednoduché investování do fondů akcií a dluhopisů, je od letoška dostupná také na Slovensku. Během listopadu a prosince

2021 navýšil startup počet klientů o více než 40 procent a zakončil rok s 7 200 klienty, aktuálně je jich již více než 8 000. Tyto nárůsty počtu klientů jsou v absolutních číslech více než pětkrát vyšší než ve stejných měsících roku 2020. „Objem peněz pod správou se během téhož období zvýšil o více než 30 procent. Nutno podotknout, že tento růst byl dosažen navzdory tomu, že trhy šly proti našim klientům. A rostoucí trend očekáváme i nadále,“ komentuje Jan Hlavsa.

Velkým překvapením loňského roku byl také prudký nárůst žen-investorek mezi klienty Fondee. „Zvyšující se zájem o Fondee ze strany žen nás opravdu těší. Podíl nových investorek na naší platformě se navýšil z 16 procent v listopadu a prosinci roku 2020 na 30 procent ve stejném období roku loňského,“ říká Hlavsa.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Zjistit více o Fondee

Jak funguje tuzemská roboadvisory platforma?

Recenze Fondee