Fingood je crowdfundingová investiční platforma, která má za sebou velmi úspěšný měsíc. Podařilo se jí zafinancovat projekty v hodnotě 78,6 milionů korun. Navíc se jí podařilo vybrat svoji rekordní investici ve výši 34 milionů korun a navýšit počet investorů, kteří projekty financují.

Z 0 na 34 milionů za 60 minut

Během posledních dvou let si Fingood buduje pozici české crowdfundingové jedničky a červnová data to jen potvrzují. Během tohoto měsíce investoři na platformě zafinancovali rekordní částkou 78,6 milionů korun celkem 6 investičních příležitostí. Největší část tvořila investice do společnosti Rybka Building. Na 34 milionů korun se investoři složili za pouhých 60 minut. Díky tomu si rozdělí výnos v hodnotě 1,4 milionu korun.

Je vidět, že investorská poptávka opět ožila po velkém ochlazení způsobeným především válkou na Ukrajině a rostoucí inflací. „Lidé začínají chápat, že je nutné se proti inflaci bránit. My jim nabízíme pevně stanovené zhodnocení až 12 %. Je pořád lepší zhodnotit své peníze o deset procent a být pět procent pod inflací, než je nechat znehodnotit o patnáct procent,“ komentuje situaci Vít Endler, CEO fingood.cz, který vede širokou veřejnost k většímu investování.

Fingood chce letos překročit hranici jedné miliardy

Rekordní červen přispěl k cíli, kterého chce platforma během letošního roku dosáhnout, a to zafinancovat projekty v hodnotě 1 miliardy korun.

„Loni jsme vyrostli o více než 650 procent, letos plánujeme vyrůst procentuálně ‚pouze‘ o 250 procent. Chceme ovšem překročit hranici jedné miliardy korun zprostředkovaných úvěrů. K cíli máme výborně nakročeno, což potvrzuje naše překročení hranice 660 mil. korun zafinancovaných projektů,“ vysvětluje plány platformy Endler.

To je možné především díky silné investorské základně, která má více než 6 000 členů a od začátku roku do ní přibylo přes 1 500 nováčků. Fingood.cz láká především pevně stanoveným výnosem a silným zajištěním investic.

„Na rozdíl od dluhopisů je 70 procent našich investic zajištěno zástavou nemovitého majetku. Dalších 20 procent tvoří zástava movitého majetku a zbývajících 10 procent je zajištěno ‚papírovým zajištěním‘ v podobě notářského zápisu a směnky. To dává našim investorům jistotu. Když k tomu připočteme garantovaný výnos 7 až 12 procent, dostaneme velice lákavý investiční nástroj, doplňuje výhody investování šéf fingood.cz.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Fingood

Začněte investovat ještě dnes a porazte inflaci!

Hodnocení
Chci investovat