Je blockchain technologií pouze pro fanoušky nebo již přišel čas masivní adopce? Má Evropa potenciál jako budoucí FinTech velmoc a jak je na tom v porovnání s USA a Asií? To a mnohé další se dozvíte na akci v režii DEPO Ventures, která proběhne už tento čtvrtek 30. září.

Cílem DEPO Startup pitch je spojit investory se startupy a podpořit tím nově se rozvíjející odvětví. Prezentovat své nápady bude mít možnost deset vybraných startupů. Hlavními partnery eventu jsou Mastercard, Seed Starter České spořitelny a Raiffeisenbank.

Partner DEPO Ventures Petr Šíma k tomu říká: „Startupy díky pitch eventu dostanou přístup k investorům, což jim přinese i jiné výhody než pouze prvotní myšlenku získání kapitálu. Budou mít možnost rozvíjet své obchodní aktivity v rámci expanzního plánu, nechat si ověřit prototyp produktu, případně konzultovat s lídry v odvětví daného regionu. Na druhou stranu investoři mohou v zakladatelích nalézt budoucí obchodní partnery, nahlédnout do současných trendů v technologiích nebo podpořit budování své značky.“

Na co se na DEPO startup pitch těšit?

Event odstartuje v 16:00 přes platformu Hopin. DEPO startup pitch se odehraje během odpoledne a bude rozdělen do několika tematických bloků. Na začátku se představí partneři, a poté bude následovat panelová diskuze, se zástupci právě partnerů akce.

Po diskuzi přijde na řadu sekce určená startupům. Každý dostane přesně 3 minuty, kdy se bude muset představit a následovat budou 2 minuty na otázky investorů. Porota následně vybere vítěze, a pak už je v plánu pouze networking founderů, investorů a všech zúčastněných.

Jiří Skopový, manažer programu Seed Starter od České spořitelny to shrnul následovně: „Český trh novým projektům, a to převážně těm technologickým, přeje – to je evidentní z naší analýzy počtu startupů. Pro začínající firmy máme dostatek financí, inkubátorů a akcelerátorů. Nových projektů by ale mohlo vznikat výrazně víc.“

A je se rozhodně na co těšit, DEPO Ventures pořádá své pravidelné pitch eventy již 2 roky. Podařilo se už zorganizovat 15 akcí online a 2 offline, kterými prošlo více než 150 projektů. Účast na DEPO Pitch events pomohla k úspěšnému financování například projektům BikeFair, Zenoo, Augmented Robotics, Beem, Equiradar, Pulselive či SmartGuide. Pokud byste byli rádi součástí této akce, lístky můžete nalézt zde. A pokud by vám to náhodou nevyšlo, koukněte na další zajímavé eventy tento podzim.

Zdroj: Tisková zpráva

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

DEPO Startup pitch

Unikátní propojení fintech a blockchain startupů s technologickými experty a investory.

Chci se účastnit akce ✌️