Zdroj obrázku: Hn.cz, Zdroj článku: Tisková zpráva Coinbase

Americká platforma pro směnu kryptoměn Coinbase oznámila, že se zavázala investovat 500 milionů USD ze své hotovosti a peněžních ekvivalentů do různorodého portfolia kryptoaktiv. Společnost Coinbase dodala, že do budoucna bude do stejného portfolia alokovat také 10 % čtvrtletního čistého příjmu.

Podle prohlášení firmy se tímto krokem stane první veřejně obchodovanou společností, která bude ve své rozvaze držet kromě Bitcoinu také Ethereum, aktiva Proof of Stake, tokeny DeFi a mnoho dalších kryptoaktiv podporovaných pro obchodování na její platformě.

Alokace investic do kryptoaktiv společnosti Coinbase se bude řídit jejími souhrnnými zůstatky na kryptoměnách v úschově, což znamená, že její zákazníci budou řídit její investiční strategii. Firma dodala, že časem může alokaci i navýšit, podle toho, jak se bude kryptoekonomika vyvíjet. Její investice budou průběžně rozmístěny v průběhu víceletého období s využitím strategie průměrování dolarových nákladů.

Společnost nedávno způsobila poprask, když oznámila, že zruší spuštění svého programu půjčování kryptografických aktiv „Coinbase Lend“, když jí americká Komise pro cenné papíry (SEC) dala oznámení s úmyslem podat na ni žalobu.

Paul Grewal, hlavní právní ředitel společnosti Coinbase, prohlásil, že ačkoli byla při jednání se SEC transparentní, regulátor jí k oznámení neposkytl pravděpodobný důvod. Místo toho se rozhodl odložit spuštění projektu na říjen.

Společnost Coinbase uvedla v příspěvku na blogu: „Jsme dlouhodobí investoři. Kryptoaktiv se zbavíme se pouze za vybraných okolností, jako je vyřazení aktiva z naší platformy. Všechny obchody budou prováděny tak, abychom se vyhnuli jakémukoli střetu zájmů s našimi zákazníky.

Věříme, že v budoucnu bude stále více společností držet kryptoaktivum ve své rozvaze. Doufáme, že začleněním většího počtu kryptoaktiv do vlastních finančních postupů firem můžeme udělat další krok k budování otevřenější kryptoekonomiky.”

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!