Více než 80 vystavujících společností, 100 řečníků z celého světa, včetně Michaela J. Saylora, jedné z nejznámějších postav bitcoinového světa, tři dny přednášek a workshopů a 10 000 návštěvníků. Už zítra se v Praze uskuteční první ročník BTC Prague Expo, největší a nejvýznamnější akce v Evropě věnovaná výhradně nejpopulárnější kryptoměně, Bitcoinu.

Je jedním z nejvlivnějších bitcoinových minimalistů a významnou postavou v kryptosvětě. Američan Michael J. Saylor založil společnost MicroStrategy, která pravidelně nakupuje bitcoiny za firemní aktiva Z pohledu kryptoměn má společnost 132 000 bitcoinů a je nejbohatší společností na světě Nyní bude mít historii Poprvé v Evropě jako řečník. To se uskuteční v rámci BTC Prague Fair, každoroční bitcoinové akce, která se bude konat od 8. do 10. června na výstavišti PVA Letňany v Praze.

“Michael má skvělou reputaci a silné a konzistentní názory, které mají v bitcoinové komunitě velkou váhu, navíc je to člověk, který otevřel dveře adopci bitcoinu i tradičními firmami. Proto jsem rád, že se nám ho povedlo přesvědčit, aby poprvé v Evropě vystoupil právě na naší akci,” pochvaluje si Martin Kuchař, jeden z pořadatelů BTC Prague, která nebude mít s odhadovaným počtem 10 tisíc návštěvníků obdoby nejen v Česku, ale i v Evropě. 

Kdo se na BTC Prague objeví?

Kromě Saylora jsou to také CEO Blockstream Dr. Adam Back, spoluzakladatel SatoshiLabs Mark Palatin nebo Robert Breedlove, autor oblíbeného podcastu What Is Money? Česko-anglický program nabídne během tří dnů mnoho podnětných nápadů od podnikatelů, výzkumníků, influencerů, filozofů, vývojářů a milovníků svobody.

Paralelně s programem na pódiu probíhá samotná show, v rámci které se představí více než 80 společností, které se zaměřují na budování bitcoinové infrastruktury, ať už jde o hardwarové a softwarové peněženky, těžařské nástroje, burzy a další. Organizátoři BTC Prague mají za cíl oslovit nejen ostřílené fanoušky bitcoinů, ale především ty, kteří o bitcoinech vědí, ale nejsou tak aktivní — a následně je procesem provést.

“V současné složité ekonomické situaci, kdy na nás všechny doléhají důsledky inflace, nejistoty kolem stability bank nebo vysoké úrokové sazby, se ukazuje, že bitcoin je něco jako záchranný člun. Rozhodně je dnes riskantnější žádný nemít, než ho mít. Proto se chceme hodně zaměřit i na nováčky, abychom jim ulehčili vstup do bitcoinového světa a prakticky jim ukázali, jak na to,” říká Martin Kuchař.

Proč zrovna Praha hostí největší evropský bitcoinový veletrh?

To, že se největší a nejvýznamnější Bitcoin Expo bude konat v Praze, je také symbolické, protože jak řekl Martin Kuchař, Česká republika je „Bitcoin Valley“ kryptosvěta a Praha se může směle nazývat rodištěm Bitcoinu, protože právě tady se odehrálo mnoho revolučních novinek, které měly klíčovou roli v přijetí největší kryptoměny současnosti na světě. Zmínit můžeme například hardwarovou peněženku Trezor od studia SatoshiLabs, nebo první mining pool od Braiins či bitcoinové stroje od General Bytes. “BTC Prague beru jako další český projekt, který potvrzuje význam Česka pro bitcoin,” dodává Martin Kuchař.

Vstupenky na veletrh jsou stále k dispozici – aktuálně nejlevnější vstupenky začínají na 9 € na samotný veletrh a pouze na dvě vedlejší pódia, přes 290 € za vstupenku, která opravňuje i jejího majitele k programu přednášek, a 1 650 € na exkluzivní Velrybu Pass, který poskytuje přístup do uzavřených prostor, reproduktory, celodenní stravování, exkluzivní VIP pódium a možnost klást otázky přímo nejvlivnějším lidem z celého odvětví.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Kupte si poslední volné vstupenky

Kapacita BTC Prague je téměř naplněna. Máte poslední šanci koupit si vstupenky!

Koupit vstupenku