Zdroj obrázku: Flowee.cz

V posledních sedmi dnech pokračoval růst bitcoinu, který se v současnosti obchoduje za přibližně 34 200 amerických dolarů, což představuje více než 10 % nárůst za týden.

Cena bitcoinu nebyla tak silná od loňského května, když byla na cestě dolů ze svého historického maxima. Stoupající trajektorie vycházela z dalšího nadšení ze zpráv souvisejících s ETF, které trh nadále posilovaly, přičemž ve čtvrtek dosáhla cena svého vrcholu, kdy téměř překonala hranici 35 tisíc dolarů.

Ether v uplynulém týdnu také zaznamenal zisky – i když v mnohem menším měřítku než bitcoin, a v současné době se na eToro obchoduje za přibližně 1790 dolarů.

Nadcházející týden z pohledu bitcoinu

Ve středu se bude rozhodovat o úrokových sazbách v USA a trhy budou s napětím očekávat další krok Fedu.

Ačkoli se jako nejpravděpodobnější scénář jeví pauza a snížení sazeb zřejmě ještě nějakou dobu potrvá, pozorovatelé kryptoměn to bezpochyby budou považovat za další zásadní milník, přičemž kryptozima dále taje. 

Zatímco rozhodnutí o úrokových sazbách má na decentralizované finanční trhy teoreticky menší vliv, zaznamenali jsme inverzně korelovaný trend, kdy kryptoaktiva po zvýšení úrokových sazeb Fedu reagují podobně jako S&P.

Zatímco v posledních 18-24 měsících byla cena kryptoměn utlumena, v uplynulém týdnu jsme byli svědky výrazného cenového vývoje, přičemž bitcoin prolomil klíčový milník 32 tisíc dolarů. Proto by jeho reakce (či nereakce) na nejnovější oznámení mohla přinést další dobré 

Zajímavé zprávy

První čtení zákona o digitálních aktivech na Tchaj-wanu – Tchaj-wan tento týden učinil první kroky k regulaci digitálních aktiv. Návrh zákona o správě virtuálních aktiv bude nejen definovat, co jsou virtuální aktiva, ale také zajišťovat ochranu zákazníků, dodržovat provozní standardy a nařizovat regulační povolení. 

Crypto Fear and Greed Index dosáhl nejvyšších hodnot od listopadu 2021 – podle Crypto Fear and Greed Indexu, který minulý týden vyskočil na více než 70 bodů, se kryptoměnové oživení může začít brzy ochlazovat. Metrika nad 50 znamená chamtivost, přičemž cokoli nad 75 signalizuje extrémní chamtivost, vyšší skóre se rovná větší důvěře. Někteří obchodníci však raději nakupují, když je důvěra (a cenové body) nižší, takže nárůst indexu by mohl znamenat malé zpomalení aktivity, neboť trh se stále rozehřívá.

Jihokorejci se drží trendu a vyhýbají se lídrům – nové údaje společnosti DeSpread Research zjistily, že šest milionů, tedy přibližně 10 %, obyvatel Jižní Koreje nyní investuje do kryptoměn, ale dávají přednost alt mincím a místním tokenům před kryptoaktivy s největší tržní kapitalizací.

Avatar Autor
Simon Peters

Je analytikem kryptoaktiv pro společnost eToro s detailními znalostmi souvisejících trhů a průmyslu. Jeho prací v eToru je mimo jiné i pomáhat bonitním klientům s investicemi do kryptoaktiv. Simon vystudoval strojní inženýrství na Brunelově univerzitě v Londýně a má certifikát CFA UK Level 4 v oblasti řízení investic.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!