Jak vypadá dominový efekt? Sam Bankman-Fried by mohl vyprávět. Jakoby nestačilo, že Binance vycouvala z obchodu – v sobotu podlehla burza FTX hackerskému útoku.

Hack se odehrál na začátku obchodního dne, jen pár hodin po tom, co burza vyhlásila bankrot. Jen za dvě hodiny přistálo na cílovou adresu přes 130 milionů dolarů v podobě etheru.

FTX Hack

Zdroj: Twitter

Takto vypadá prvních několik položek, které byly ukradené útočníkem. V komunitě se také rozbíhají spekulace o tom, že ve skutečnosti nemuselo jít vůbec o útok z vnějšku, nýbrž že by mohlo jít i o nějakého hráče zevnitř společnosti.

Po hacku byly všechny zbylé kryptoměny na burze přenesené do bezpečného úložiště.

Zatím není zjištěna celková hodnota ukradených prostředků. Měla by se pohybovat mezi 380 a 600 miliony dolarů.

BlockFi oznamuje pozastavení výběru prostředků

Dnešní poslední novinkou je zpráva z firmy BlockFi. Platforma minulý týden ve čtvrtek pozastavila svým zákazníkům možnost výběru uložených prostředků. Stejně tak žádá investory, aby do aplikace neposílali žádné další finanční prostředky a kryptoměny.

Zdroj: Twitter

Služba tak učinila v návaznosti na problémy burzy FTX. Dle jejich slov je to krok, který má zajistit omezení potenciálního rizika pro zákazníky společnosti.

Možný problém leží především v tom, že firma BlockFi měla od firmy FTX US nasmlouvanou možnost úvěru až do výše 400 milionů dolarů. Zároveň zde byla nabídka na odkoupení BlockFi ze strany FTX za 240 milionů dolarů.

Vzhledem k relativně nedávnému pádu služby Celsius je jasné, že mají investoři stažený žaludek. Koneckonců je platforma svým zaměřením velice podobná.

Zdroj: Redakce, náhledový obrázek: The Crypto Times

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!