Drazí čtenáři, vítejte u dalšího vydání našeho tradičního týdeníku z kryptoměnového světa. Připravili jsme si pro vás mnoho novinek, které pocházejí ze všech koutů tohoto oboru. V článku si společně naťukneme rostoucí cenu a podíváme se na adopci. Kromě jiného ale zabrousíme i do státního sektoru a soukromé sféry. Pojďme na to.

Cena bitcoinu překonala 28 000 dolarů za coin

Nový měsíc je zde. Hned v prvních dnech tzv. Uptoberu se cena hlavní kryptoměny bitcoin vyšplhala přes 28 000 dolarů, což je po dlouhé době konsolidace konečně pozitivní vývoj ceny. Říjen je pro bitcoin typicky zelený měsíc, přičemž za celou historii byl bitcoin v měsíční ztrátě pouze v roce 2014. 

Směr, kterým se bude cena dále ubírat, je samozřejmě neznámý. Čeká nás pravděpodobně snížení obtížnosti těžby, což není dobré v podstatě nikdy. Obchodníci očekávají vyšší volatilitu, která může trend znovu překlopit a cenu shodit. Stejně tak tomu nepřidává ani fakt, že se vláda USA před pár dny málem zastavila. 

Více na stránkách Cointelegraph.

Automobilka Honda začala přijímat kryptoměny

Novým přírůstkem do skupiny firem, které přijímají kryptoměny, se minulý týden stala japonská automobilka Honda. Zákazníci tohoto giganta si budou moci zakoupit výrobky hned za několik kryptoměn, a nutno přiznat, že některé kousky jsou skutečným bizárem. List začíná vcelku standardními projekty, mezi kterými je například Bitcoin, Ethereum nebo soudy vláčený Ripple. Pak se ale vše zvrhá v opravdový horor, když začíná zpráva mluvit i o takových coinech jako Pepe Coin, Floki a další.

Zde není ani otázka toho, jestli se firma s výběrem spálí nebo ne. Za nás je to skoro jistota. Můžeme proto pouze doufat, že budoucí problémy společnost od nápadu neodradí, protože by byla skutečně škoda přijít o takto důležité jméno.

Více na Binance Feed.

Binance bude opouštět Rusko

Sankce na Rusko samozřejmě zasahují soukromý sektor, do kterého se samozřejmě počítají i digitální služby. Binance zhruba před měsícem uvedla, že zvažuje opuštění této země, přičemž pár dní zpět byl celý plán požehnán a veřejně potvrzen. Služby a klientela, kterou Binance v Rusku udržuje, bude odprodána společnosti CommEx. Převod zákazníků a aktiv potrvá podle odhadů klidně přes rok. 

Více na stránkách Cryptopotato.

Gemini opustí Nizozemsko

Velice podobný příběh bude čekat i společnost Gemini na nizozemském trhu. Burza se rozhodla zemi opustit z důvodu neschopnosti dostát požadavkům tamního regulátora. Poskytované služby by měly skončit 17. listopadu. Zákazníkům bylo doporučeno, aby si do tohoto data všechny své prostředky vybrali na soukromé peněženky nebo jiné burzy.

Více na webu Cointelegraph.

Coinbase získala licenci v Singapuru

Povězme si teď naopak o něčem z pozitivního soudku. Jedna z největších kryptoměnových směnáren Coinbase získala singapurské oprávnění na to, aby mohla sloužit i jednotlivcům a institucím. Pro firmu to je skvělé především z toho důvodu, že bude moct vše poskytovat v objemech nad 3 miliony dolarů, což otevírá nové dveře především k firmám a majetnějším zákazníkům.

Více na stránkách Cointelegraph.

Úvěrová společnost Ledn bude nabízet i ether a USDT

Pokrok se zastavit nedá, a to i přes značná škobrtnutí. Své by o tom mohly vyprávět úvěrové kryptoměnové služby. Pokud pravidelně čtete novinky, jistě jste v několika minulých měsících zachytili jméno Celsius, BlockFi apod. Velká úvěrová jména, která šla bohužel ke dnu a stáhla s sebou i spoustu zákazníků a důvěry.

Nováčkem tohoto sektoru je Ledn. Firma se původně zaměřovala pouze na Bitcoin, ale teď chce rozšířit své portfolio i o Ethereum a stablecoin USDT. Hlavní výhodou oproti “staré škole” je to, že prostředky zákazníků jsou plně oddělené od majetku společnosti. To znamená ochranu před rizikem v případě, že by se dostala do problémů samotná společnost.

Více na stránkách Cointelegraph.

V Texasu sídlí 30 % všech bitcoinových těžařů

Podle nového reportu z dílen Foundry je v americkém státě Texas zhruba 28,5 % všech bitcoinových těžařů. Podle zprávy se relativně velká procenta těžařů nacházejí i ve státě New York a Georgia.

Důvodem této koncentrace v Texasu je především průměrná cena elektrické energie, která je zde oproti zbytku amerického trhu velmi nízká. Elektřina je pro těžaře a datová centra tím největším nákladem, o který se musí postarat. Je tak jen logické, že se budou stahovat do oblastí, kde je tato komodita levná.

Více na stránkách Cointelegraph.

Eurový stablecoin EUROC je nyní i na síti Stellar

Když se v novinkách mluví o stablecoinech, zmiňují se většinou ty dolarové, k čemuž je jasný důvod. Většina obchodu probíhá primárně v této měně. Hned v závěsu je ale euro. Bylo by tak divné, kdyby žádné coiny podložené touto měnou neexistovaly. 

Circle je společnost stojící za dnes druhým největším stablecoinem na světě USDC. Firma má kromě jiného spuštěné i eurové stablecoiny na blockchainech Ethereum a Avalanche. Nově bude tento eurový stablecoin dostupný i na síti Stellar.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage