Drazí čtenáři, vítáme vás u dalšího vydání našeho týdeníku. Znovu vám přinášíme článek plný novinek z kryptoměnového světa, které podle nás stojí za pozornost. Ačkoliv je teď hlavním středem pozornosti cena bitcoinu a očekávání dalšího pohybu, svět v pozadí se nezastavil. Podíváme se společně na report týkající se kryptoměnových hacků, na blockchain Cosmos a třeba do Velké Británie, ve které má regulátor plné ruce práce.

Ve Velké Británii je přes 140 neregistrovaných kryptoměnových směnáren a burz

Regulátor tvrdý chleba má. A to především v případě tak dynamického odvětví jakým jsou kryptoměny. 

Velká Británie je země, která kryptoměnovému pokroku nejde zrovna naproti. Regulatorní prostředí a pravidla jsou pevně utažená a nezdá se, že by měla v blízké době povolit. Úřad FCA vydal 8. října nový update svého listu, ve kterém řeší především povolení pro jednotlivé kryptoměnové společnosti. Celkem se zde objevilo 42 jmen. Problém je však ten, že v zemi je více než 140 dalších firem, které zde aktivně podnikají bez platného oprávnění.

Nemyslete si ale, že by se snad jednalo o nějaké malé hráče. Na rizikovém území se nachází například i Huobi či KuCoin, což jsou v kryptoměnovém světě známé značky.

Více na webu Cointelegraph.

Meziročně se počet úspěšný hacků zvedl o 153 %

Analytická společnost Immunefi vydala nový report ohledně útoků na kryptoměnové společnosti. Za poslední čtvrtletí se jejich počet meziročně zvedl o 153 %. V absolutních číslech je to posun ze 30 úspěšných útoků na 76.

Za tento kvartál se celková ztracená částka vyšplhala na 686 milionů dolarů, přičemž největší příspěvek dal do tohoto čísla hack služby Mixin, který stál uživatele přes 200 milionů dolarů. Od začátku roku bylo v bezpečnostních incidentech ztraceno již necelých 1,4 miliardy dolarů.

Více na Cointelegraph.

Galerie v Dubaji bude vzdělávat o NFT tokenech

I když už není NFT trh v takovém rozmachu jako dřív, technologie a myšlenka stále přetrvává. Dalším podporovatelem NFT tokenů bude nově galerie v Dubaji.

Danilo Carlucci, majitel komplexu, chce se svým projektem umění nejen představit, ale také své návštěvníky vzdělávat o potenciálu této technologie. Kromě jiného bude mít galerie i své vlastní NFT tokeny, které budou sloužit jako průkaz členství.

Více na stránkách Cointelegraph.

Bitcoin se dostává na blockchain Cosmos se zkratkou nBTC

Pokud bychom bitcoin přirovnali k nějaké reálné komoditě, pak by bylo pravděpodobně nejbližší zlato. Na své základní vrstvě je bitcoin vcelku těžkopádný a v některých věcech víceméně nepoužitelný. Aby se s ním dalo pracovat, musí se nějak transformovat. Znáte-li Wrapped Bitcoin, pak pro vás nebude nBTC žádnou novinkou. 

Blockchain Cosmos nově přivítá nBTC. Prakticky se jedná o smart kontrakt, se kterým skutečný bitcoin vyměníte za token, který jej představuje. S tokeny pak můžete obchodovat na decentralizovaných směnárnách, můžete je vkládat do liqudity poolů apod. Pro bitcoin to znamená, že se oficiálně dostane až k 50 decentralizovaným aplikacím, což je pro adopci a rozvoj celé sítě velmi dobrá zpráva.

Více na webu Cointelegraph.

Uzbekistán povolí těžbu pouze oficiálním subjektům

Jednou z úvodních myšlenek kryptoměn byla vždy decentralizace moci, kterou banky držely nad zákaznickými prostředky. To, že je tento cíl v popředí zájmu kryptoměnové komunity, ale ještě neznamená, že jej sdílí a státní sféra.

V tomto duchu se zachoval regulátor v Uzbekistánu. Každý, kdo bude chtít v této zemi legálně přispívat do výpočetní síly sítí a těžit, bude muset projít registrací. Tento krok neklade jen nové požadavky na větší celky, ale kompletně omezuje možnosti i pro individuální těžaře, kteří budou mít těžbu zakázanou.

Samotná pravidla se týkají například nutnosti napájet těžařská zařízení ze solární energie nebo zákaz těžby anonymních kryptoměn.

Více na webu Cointelegraph.

Visa zprostředkovala transakce za 1 miliardu dolarů v kryptoměnách

Společnost Visa je platební gigant, který zprostředkovává platby pro zhruba 40 % celého světa. Firma ale nezůstává pozadu a své kořeny zapouští i do kryptoměn.

Viceprezident společnosti v nedávné diskusi uvedl, že za rok 2021 firma zajistila transakce za více než jednu miliardu dolarů. Dosáhla toho skrze všechna partnerství s kryptoměnovými společnostmi, pro které zajišťuje karetní platební systémy. 

Více na Cointelegraph.

Yield Protocol přeruší činnost v roce 2023

Yield Protocol je technické řešení, které propojuje řadu blockchainů a umožňuje svým uživatelům půjčovat kryptoměny za co nejlepší výnosy.

V minulém týdnu vydali vývojáři prohlášení o tom, že budou na konci roku 2023 oficiálně ukončovat celý projekt. Příčinou jsou údajně regulace ve Spojených státech amerických, Evropě a Velké Británii.

Ačkoliv si myslíme, že je budoucnost DeFi a kryptoměnových půjček pozitivní, shodli jsme se na tom, že pro naši službu není na trhu dostatečná poptávka,” řekl mluvčí za Yield Protocol.

Více na stránkách Cointelegraph.

Partnerem týdeníku je Coinwage

/

Avatar Autor
Martin Doležal

V osmnácti letech si místo parašutistického kurzu zvolil investici do akcií. Od té doby ho trhy školí každý den. Když v roce 2020 poznal kryptoměny, změnilo to jeho uvažování o celém světě. V tuto chvíli pracuje na projektu Banditize.

Partnerem týdeníku je Coinwage

Coinwage dělá spoření do bitcoinu jednodušší!

Coinwage