Investiční platforma Roger spojuje investory se společnostmi, které trápí dlouhé splatnosti faktur. Začátkem června oznámila velké změny pro investory.  Některé z novinek jsou již v provozu a k dispozici pro investory, zatímco další budou postupně implementovány v průběhu léta. Cílem inovací je ulehčit investování a nadále udržet fungování platformy na principu P2P.

Roger Aukce nabízí možnost krátkodobé a konzervativní investice do faktur s dlouhou splatností pro všechny typy investorů. Zveřejněné faktury jsou vystaveny vůči bonitním odběratelům a nezávislí investoři o ně soutěží formou aukce – nabízením úroku, za který jsou ochotni fakturu koupit. Aktuálně na investiční platformě působí více než 1 500 nezávislých investorů.

Za 9 let fungování fintech prostřednictvím investiční platformy profinancoval více než 250 000 faktur v celkové hodnotě přes 12 miliard korun a historicky vážený aritmetický průměr výnosu je 4,69 % p.a. Roger také zveřejňuje report plný zajímavých informací z factoringového businessu.

Investiční automat pracuje za vás

Jednou z novinek, kterou fintech nastartoval na začátku června 2022, je investiční automat. Díky tomu může investor ušetřit čas, který by jinak strávil manuálním vyběrem aukcí a zadáváním nabídky. I tato možnost však zůstává k dispozici. 

Investor si v rozhraní jednoduše nastaví kritéria podle vlastních preferencí a následně se o vše postará automat. Ten sumu volných prostředků investuje tak, aby se maximálně snížila doba, kdy leží neúročené na účtu. Mezi nastavované parametry patří výše nabízeného úroku, rating odběratelů, hodnota aukce, celkový rozpočet nebo pojištění proti platební neschopnosti odběratele. 

Vyšší úroky a dělení aukcí 

Platební instituce Roger nově zvýšila výchozí úrok u korunových aukcí z 8,4 % na 12 % p.a. Reaguje tím na situaci na světových trzích a zejména v tuzemsku. Významně rostou úrokové sazby a s nimi i poptávka investorů po vyšším zhodnocení investic. 

Navíc v průběhu léta dojde na platformě k dělení faktur do aukcí s maximální výškou 75 tisíc korun. Fintech u nich totiž doposud pozoroval dvojnásobný zájem než u aukcí s vyšší nominální hodnotou. Těch je však poslední dobou podstatně víc. Celková expozice investorů zůstane neomezená, pouze se rozdělí do většího množství aukcí. To s pomocí výše zmíněného automatu nebude znamenat žádnou starost navíc.

Platba za aukce ještě nebyla jednodušší

Kromě toho fintech Roger zavede v průběhu léta také novou mobilní aplikaci pro platby za vyhrané aukce. Platební metoda funguje na principu PSD2, jejimž poskytovatelem se Roger stal v roce 2020 jako třetí nebankovní instituce v ČR. Uživatel připojí do aplikace Roger Plus svůj bankovní účet a Roger připraví platbu za vyhranou aukci. Tu je následně potřeba pouze autorizovat, ať už otiskem prstu nebo jiným oblíbeným způsobem. 

První verze aplikace bude dostupná pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, tudíž jí brzy naleznete na Google Play. Zkušební provoz bude obsahovat možnost připojit do aplikace bankovní účty vedené u Komerční banky, Air Bank a Fio banky. V nejbližších měsících Roger plánuje službu rozšířit i na další banky. 

Prioritou Platební instituce Rogera je udržet ducha P2P platformy, který si fintech drží od začátku existence. Investorská platforma je základním prvkem služby a cílem novinek je ještě více investorům zpříjemnit její využívání. 

O Platební instituci Roger:

Platební instituce Roger funguje na trhu už devátým rokem a rok 2021 patřil k těm nejúspěšnějším.  Fintechu se během něho podařilo profinancovat 4,7 miliard korun. Z celkového faktoringového trhu, který v České republice ovládají banky, dosahuje tržní podíl Rogera téměř 3 procenta celkových objemů. 


Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!