Financování FinTechů pokračuje rychlým tempem, což je důsledek obrovské změny, která probíhá v tom, jak spotřebitelé utrácejí a spravují své peníze. Nejnověji Revolut – finanční „superaplikace“ se sídlem v Londýně, která poskytuje od bankovních služeb, investování, převodů měn a mnoho dalších služeb správy peněz pro necelých 16 milionům uživatelů po celém světě. Včera ráno Revolut potvrdil, že získal 800 milionů dolarů. Společnost uvedla, že toto kolo financování série E oceňuje Revolut na 33 miliard dolarů.

Revolut se tak stává nejhodnotnějším fintechem z Velké Británie a také jedním z největších ze soukromě podporovaných startupů nejen v Evropě, ale i na světě. Jde také ve stopách Klarny, startupu Buy-now-pay-later ze Švédska, který se rovněž diverzifikuje do širšího spektra dalších služeb pro spotřebitele a podniky, které jej integrují.

Tuto nejnovější sérii E spolu vedou fondy Softbank – Vision Fund 2 a Tiger Global, které jsou zřejmě jedinými podporovateli v tomto kole. Investice přichází v návaznosti na zvěsti, které se objevily na začátku tohoto měsíce, že Revolut získává velké prostředky. Revolut naposledy získával peníze zhruba před rokem, kdy uzavřel sérii D na 580 milionech dolarů. Ohromujícím je, jak moc se od té doby změnila jeho valuace, která vzrostla 6x (loni činila 5,5 miliardy dolarů).

„Investice společností SoftBank a Tiger Global jsou potvrzením naší mise vytvořit globální finanční superaplikaci, která zákazníkům umožní spravovat všechny jejich finanční potřeby prostřednictvím jediné platformy,“ uvedl v prohlášení Nikolay Storonsky, zakladatel a generální ředitel společnosti Revolut.

Revolut a čísla

Když minulý měsíc společnost Revolut oznámila finanční údaje za rok 2020, uvedla, že ve fiskálním roce dosáhla příjmů ve výši 361 milionů dolarů, což představuje 57% nárůst oproti příjmům za rok 2019 ve výši 229 milionů dolarů (166 milionů liber). Hrubý zisk v tomto období činil 170 milionů dolarů (123 milionů liber) za loňský rok, ačkoli stále hospodaří s čistou ztrátou. Přičemž v 1. čtvrtletí 2020 vykázala upravenou provozní ztrátu 76 milionů dolarů a za celý rok tato ztráta činí 277 milionů dolarů. Jinými slovy, velké peníze, které se nyní vkládají společně s oceněním jsou dlouhodobé sázky.

Tento FinTech má nyní necelých 16 milionů zákazníků a provádí přes 150 milionů transakcí měsíčně. Plánem bude přinést širší škálu služeb a akcí, aby se tato základna rozrostla a aby uživatelé do aplikace vložili více peněz a času. To bude zahrnovat i průzkum novějších oblastí, jako je pojištění a hlubší ponor do investování a obchodování, a pravděpodobně i výrazný nárůst úvěrových služeb (které byly velkým motorem růstu jiných nebankovních a finančně technologických společností). Firma bude také více usilovat o budování uživatelské základny v USA a Indii.

Zdroj: Techcrunch.com

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Revolut recenze

Přečtěte si obsáhlou recenzi této finanční superaplikace.

Hodnocení
Číst recenzi