Už tradiční přestižní soutěž MasterCard banka roku letos představila dvě nové kategorie a to Fintech roku a Insurtech roku. Kromě tradičních kategorií tak odborná porota vybrala i ty nejlepší firmy z oblasti finančních a pojišťovacíh technologií. Slavnostní výhlášení proběhlo na galavečeru ve čtvrtek 23. listopadu v pražském Obecním domě.

Výhercem kategorie Fintech roku 2023 je investiční platforma Portu. Firma jako první na český trh přinesla koncept tzv. roboinvestování, díky kterému zpřístupnila jednoduché investování více než 200 tisícům běžných lidí. Portu také dlouhodobě pracuje na zvyšování investiční a finanční gramotnosti všech Čechů. Firma spravuje klientům přes 24 miliard korun a postupně expanduje i do zahraničí, v současnosti se zaměřuje na Slovensko a Polsko.

portu-banka-roku

Zástupci Portu Martin Jaroš, Radim Krejčí, Ondřej Karanský. Zdroj: Portu

Druhé místo v kategorii Fintech roku obsadila firma Lemonero, která poskytuje rychlé a flexibilní financování malým a středním firmám. Bronzovou medaili si odnáší finančně poradenská aplikace Patron Go.

Další novou kategorií soutěže MasterCard banka roku je Insurtech roku. V této oblasti zvítězila společnost Tuito. Společnost přináší jednoduché a transparentní pojištění s atraktivní nabídkou pro zákazníky e-commerce. Díky Tuito mohou e-shopy nabídnout svým klientům připojištění k nákupů mobilních telefonů, spotřebičů, fotoaparátů, kol, šperků, hudebních nástrojů a dronů.

tuito-mastercard-banka-roku

Zástupci Tuito. Zdroj: Tuito

Stříbrnou medaili v kategorii Insurtech roku si odnáší společnost Instacover, která se zaměřuje na usnadnění života majitelům automobilů. Třetí místo bere firma PetExpert, která se specializuje se na pojištění domácích mazlíčků.

V hlavní kategorii MasterCard banka roku zvítězila Komerční banka. První místo v kategorii Pojišťovna roku obsadila tradičně Kooperativa. Banka zákazníků se podle nasbíraných výpovědí od více než 5000 zákazníků stala Air Bank. 

Avatar Autor
Redakce

Autorem je redakce fintech magazínu Fintree.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!