Lemonero je jedním z českých FinTechů, o kterých je v poslední době slyšet na domácí i zahraniční scéně. Tato společnost, která patří do portfolia KB SmartSolutions, se zaměřuje na poskytování financování pro menší e-shopy. Díky scoringovému modelu s prvky umělé inteligence a strojového učení jsou po získání dat e-shopu schopni poskytnout financování velmi rychle a plně online.

S Honzou jsme se také bavili o tom, jak toto odvětví ovlivnila pandemie covidu-19, ale i o dalších zajímavostech, jako je průběh spolupráce FinTechu s tradiční bankou. Více již v samotném podcastu.

Podcast FinTech Roadmap🎙

Lemonero

Tento FinTech mění e-commerce a pomáhají e-shopům růst rychleji a efektivněji. Skrze jejich platformu již bylo financováno více než 500 e-shopů, a to v objemu přesahujícím 150 mil. Kč. Není tedy divu, že Lemonero v roce 2021 vyhrálo cenu za nejlepší digitální řešení financování pro malé a střední podnikatele v CEE regionu.

CTIT a fintree lemonero podcast
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!