Společnost Mastercard v Evropě představila svůj nový program Fintech Express, jehož účelem je začínajícím fintechovým společnostem usnadnit vstup na trh a podpořit je v dalším rozvoji.

Program společnosti Mastercard podporuje inovátory v oblasti elektronických plateb tím, že výrazně zjednodušuje možnosti spolupráce s firmou Mastercard a jejími partnery při zavádění nových fintechových produktů do praxe. Díky silnému partnerství a odborným znalostem, technologii a globální síti společnosti Mastercard se nyní startupy budou moci soustředit na inovace a posouvat tak hranice digitální ekonomiky.

Program Mastercard Fintech Express start-upům umožňuje rychleji vstoupit na trh a pokračovat v rozvoji přesně podle jejich potřeb:

  • Přístup: získání oprávnění Mastercard License a s ním i přístupu do celosvětové platební sítě díky jednoduššímu vstupnímu procesu
  • Rozvoj: získání statutu Express Partner vytvářením jedinečných technologických spojenectví se všemi výhodami dostupnými ze strany společnosti Mastercard
  • Kontakty: spojení s kvalifikovaným partnerem Express Partner a využití zázemí společnosti Mastercard znamená vstup na trh v řádu dní

Fintech Express

Program FinTech Express je určen pro fintechové společnosti, které chtějí platební řešení zařadit mezi své produkty, dále pro technicky orientované start-upy zaměřené na nové segmenty trhu i pro již zavedené firmy, které chtějí inovovat prostřednictvím vhodných partnerství. Jakmile firma získá status Express Partner, zjednoduší se pro ni zavádění platebních řešení a celý proces se zkrátí z měsíců na dny. Partneři se statutem Express Partner zároveň těží ze všech výhod, které plynou z role Qualified Engage Partner.

„V posledních letech byly evropské start-upové společnosti hnací silou rozvoje digitální ekonomiky. Nové technologie postupně pronikají do našich každodenních životů mnoha různými způsoby, ať již se jedná o mobilní platby, přístup ke zdrojům financování či elektronický obchod. Fintechové společnosti se již staly nedílnou součástí a významným stavebním kamenem stávající platební infrastruktury. Pro fintechové společnosti po celé Evropě je Mastercard uznávaným partnerem a dnešním oznámením dále rozšiřujeme naši podporu, která těmto firmám umožňuje naplňovat své ambice růstu a rychlého rozvoje nových produktů,“ řekl prezident evropského zastoupení společnosti Mastercard Mark Barnett.

Railsbank, globální platforma pro bankovní služby (BaaS), je jedním z prvních hráčů, kteří spojili své síly v rámci nového programu Express Partner. „Od doby, kdy se v roce 2017 připojili k oceněnému programu Start Path společnosti Mastercard, naše úspěšná spolupráce s Railsbank dále posílila digitální ekonomiku tím, že umožnila fintechům rychle a snadno zavádět nové technologie,“ dodal Barnett.

Zdroj: developer.mastercard.com

Program Mastercard Fintech Express funguje v rámci rozsáhlé fintechové platformy Mastercard Accelerate. Tato platforma start-upům a mladým firmám poskytuje podporu v průběhu jejich rozvoje a transformace, od vstupu na trh až po celosvětový rozmach. Platforma Mastercard Accelerate zahrnuje čtyři klíčové programy: Fintech Express, Start PathEngage a Developers.

Fintechovým společnostem působícím v Evropě poskytují směrnice EU pro otevřené bankovnictví zcela nové možnosti pro jejich obchodní modely.

 „Otevřené bankovnictví je pro tradiční finanční společnosti příležitostí ke spolupráci s fintechovými firmami, jež jim umožňuje poskytovat klientům inovativní produkty jednoduše a přitom bezpečně,“ dodal ještě Mark Barnett.

Další články o společnosti Mastercard:

Zdroj: Tisková zpráva Mastercard.

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!