Sustainable Innovation Lab vznikne ve Švédském Stockholmu a jejím cílem bude stát se výzkumným a vývojovým centrem pro tvorbu digitálních produktů, které myslí na životní prostředí.

Firma představí novou Laboratoř udržitelných investic, která pokračuje v rozvoji digitálních produktů, které jsou přátelské k životnímu prostředí. Cílem bude podpořit firmy a zákazníky, aby přicházeli s cestami, které produkují služby a produkty, jež zajistí prosperitu jak pro lidi, tak pro planetu.

Za domov byl zvolen Švédský Stockholm, město, které je už dlouhou dobu centrem udržitelných inovací se silným spotřebitelským, politickým a obchodním závazkem a cílem nasměrovat ekonomiku k zelené ekonomice v souladu se Zelenou dohodou (Green Deal).

Kristina Kloderdanz, Chief Sustainability Officer v Mastercardu k tomu dodala: „Podporovat inovativní řešení s praktickými příklady je naléhavě potřeba k tomu, abychom dosáhli klimatických cílů. „

Mastercard Laboratoř udržitelných investic podpoří chytré inovace

Výrobce platebních karet už má v severském regionu za sebou podporu řady projektů. Za zmínku stojí ten ve spolupráci se Švédským FinTechem Doconomy, při kterém vznikla Karbonová kalkulačka. „Díky spolupráci s Mastercard a dalšímy partnery po celém světem jsem si jist, že se nám díky inovacím ji [Klimatickou krizi] podaří zacílit,“ uvedl CEO Doconomy Mathis Wikström.

Laboratoř, která otevře na jaře 2022, si klade za cíl zkoumat jak technologie jako 5G, kvantová a pokročilá AI mohou být využity při řešení enviromentálních výzev. Mastercard tak tímto krokem pokračuje v cestě k tomu dosáhnout to roku 2050 čistých nulových emisí (net zero), kdy se nedávno firma připojila k iniciativě 1,5 degree Supply Chain Leaders. Doufáme, že se podobný projekt brzy objeví i v Česku. U nás stojí za zmínku třeba neméně zajímavá podpora kryptoměn.

Zdroj: Tisková zpráva Mastercard

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!