Zdroj obrázku: Platoaistream.net

Společnost Mastercard opět zaměřila pozornost na kryptoměny. Podepsala dohodu o akvizici americké společnosti CipherTrace. Ta se zabývá ochranou finančních institucí před riziky praní špinavých peněz, rozvojem blockchainové ekonomiky a hrozbami, které jsou spojované s oblastí kryptoměn.

Mastercard tak chce rozšířit své schopnosti v oblasti digitálních aktiv. Očekává se, že transakce bude uzavřena do konce roku. Cenu, za kterou byla startup CipherTrace odkoupen společnost nezveřejnila.

Co akvizice přinese klientům společnosti Mastercard

Integrovaná nabídka bude vycházet ze sady řešení CipherTrace pro kryptoměny a také řešení kybernetické bezpečnosti společnosti Mastercard, které poskytne podnikům větší transparentnost. Díky tomu budou moci podniky identifikovat a pochopit rizika kryptoměn a pomůže jim to zvládat regulační povinnosti i dodržování předpisů v oblasti digitálních aktiv.

MasterCard + Ciphertrace a kryptoměny

Zdroj obrázku: Fintechnews.ch

Dohoda umožňuje společnosti Mastercard spojit technologie, umělou inteligenci a kybernetické schopnosti obou společností a odlišit tak svoji infrastrukturu pro platby kartou a platby v reálném čase. Podnikům po celém světě to umožní stavět na tomto řešení ochranu svých spotřebitelů a dodržování předpisů, z čehož mohou těžit mimo jiné i při vytváření vlastních nabídek virtuálních aktiv.

CipherTrace také pomůže rozvíjet další inovace s různorodými partnery, jako jsou FinTech společnosti, poskytovatelé kryptopeněženek, vlády atd. a zároveň umožní společnosti plnit zásady, které stanovila pro všechny programy související s blockchainem.

Mastercard a kryptoměny

Akvizice je součástí strategie společnosti Mastercard v oblasti digitálních aktiv, která má pomoci poskytnout zákazníkům, obchodníkům a podnikům větší výběr možností, kterým přesouvají své kryptoměny.

Navazuje tak na řadu investic, které společnost uskutečnila, včetně partnerství se společnostmi Uphold, Gemini a BitPay za účelem vytvoření kryptografických karet, vytvoření nových platforem pro testování a podporu digitálních měn centrálních bank, programů na podporu širšího využívání technologie blockchain a NFT a potenciálu podporovat mimo kryptoměny i vybrané stablecoiny přímo ve své síti.

Platforma CipherTrace pomáhá zákazníkům zlepšit jejich aktivity v oblasti bezpečnosti a monitorování podvodů u programů souvisejících s kryptoměnami. Poskytuje řešení pro některé z největších bank, burz a dalších finančních institucí na světě díky své datové analytice a algoritmům, které pomáhají zákazníkům převádět jejich příležitosti ve více než 7 000 kryptoměnových subjektech.

Ajay Bhalla, prezident divize Cyber & Intelligence společnosti Mastercard: „Digitální aktiva mají potenciál nově pojímat obchodování, od každodenních úkonů, jako je placení a dostávání výplaty, až po transformaci ekonomik, díky níž budou inkluzivnější a efektivnější.”

Dále dodává: „Naším cílem je stavět na vzájemně se doplňujících schopnostech společností Mastercard a CipherTrace a právě toho dosáhnout.“

Zdroj: Fintechnews.ch

Líbil se vám článek? Podpořte nás pomocí LN!

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!