Pavel Klema, CEO Bondster, Zdroj obrázku: Bondster

Řada českých domácností v době pandemie uspořila nemalé množství peněz. Velké množství z nich nyní přemýšlí, jak své úspory chránit před inflací, a proto hledají investiční příležitosti. Ukazuje se, že stále populárnější je investování do zajištěných půjček, což vyplývá z dat české FinTech společnosti Bondster. Přes ni již lidé proinvestovali více jak 2 miliardy korun.

Bondster překonal hranici 2 miliard korun

Bondster.cz patři mezí české investiční platformy. Na Fintree si o ní můžete přečíst obsáhlou recenzi. Vznikl v roce 2017 a zabývá se zprostředkováním online investic do zajištěných půjček, což je vlastně alternativa k tradičním způsobům investování. Aby se snížilo riziko, jsou půjčky zajištěné díky nemovitostem, movitým věcem nebo garancí zpětného odkupu.

Jen během letošního roku lidé na této platformě proinvestovali přes 70 milionů korun. Celkový objem proinvestovaného kapitálu od vzniku platformy činí více než 2 miliardy korun, a to při celkovém počtu investorů, který se pohybuje okolo 13 600. Tito investoři získali díky platformě na úrocích více než 87 milionů korun.

„Máme obrovskou radost, že se nám společně s našimi investory podařilo překonat hranici proinvestovaných 2 miliard. Hraje v tom roli i nabízený úrok u půjček, který u nás v průměru činí 13,9 % a je tak v porovnání s tradičními investičními nástroji významně vyšší. Věříme, že v následujících měsících se nám podaří aktuální trend přinejmenším udržet a že hranici 3 miliard překonáme již během první půlky následujícího roku,“ říká CEO Bondsteru Pavel Klema.

Úvěry zajištěné bitcoiny

Bondster jako jediná platforma svého druhu spustila unikátní řešení na poli P2P investic, a to investice zajištěné bitcoinem. O této novince jsme vás na Fintree už informovali. Od ostatních úvěrů se liší právě způsobem zajištění.

U klasických úvěrů jsou investice zajištěné třeba nemovitostmi nebo movitým majetkem. Úvěry zajištěné bitcoiny jsou však něčím zcela unikátním. Tuto novinku FinTech nabídl uživatelům teprve nedávno a zájem je opravdu velký. První úvěry zajištěné bitcoiny byly během jediného dne plně proinvestovány. Nabídku však platforma aktualizuje.

„Úvěry zajištěné bitcoiny vzbudily zájem nejen mezi stávajícími investory, ale přilákaly i celou řadu nových. Během posledních dvou měsíců jsme z hlediska přírůstku nových investorů zaznamenali téměř dvojnásobný nárůst,“ dodává CEO Bondsteru Pavel Klema.

Co investory láká právě na P2P?

Na P2P investování si investoři obecně pochvalují hlavně možnost ochránit naspořené peníze před inflací. Investování je velmi jednoduché, intuitivní a probíhá z pohodlí domova. Kromě toho přináší lepší výsledky než třeba spořící účty, což zvyšuje jejich stabilní pasivní příjem.

Mnoho investorů si chce díky této metodě investování přilepšit k důchodu. Velkou roli hraje i emocionální stránka. Investoři si pochvalují, že tento způsob investování je prostě zábavný. Každý den můžete kontrolovat své investice a sledovat, kolik jste naspořili a tuto částku můžete opět reinvestovat.

Zdroj: Tisková zpráva Bondster

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou. ☕

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Bondster - Recenze

Přečtěte si podrobnou recenzi P2P platformy Bondster!

Hodnocení
Přečíst recenzi 👈🏻