1. Co je to Bondster?
 2. Funkce
 3. Investování přes Bondster
 4. Výhody
 5. Nevýhody
 6. Celkové zhodnocení
 7. Jak si založit účet na Bondster

Co je to Bondster?

Bondster je P2P (peer-to-peer) a P2B (peer-to-business) český FinTech, díky kterému mohou běžní lidé investovat do půjček. Pomocí Bondsteru můžete získat pasivní příjem díky možnosti investovat v korunách i eurech. Vydělávat zde můžete 8-15 % ročně, navíc bez poplatků, nebo s poplatky velmi nízkými. Půjčky navíc mohou být zajištěny nemovitostí, movitým majetkem (např. zlatem) a nebo garancí zpětného odkupu.

Tento FinTech byl založen už v roce 2017 a od té doby stále roste. V březnu 2021 zde působilo už 11624 investorů, kteří proinvestovali téměř 1,5 miliardy Kč. Za touto firmou stojí skupina CEP Invest Private Equity se strategickým partnerem ACEMA Credit Czech, a.s.

Samotné investování poté funguje jednoduše. Lidé mohou investovat do již vytvořených půjček s historií splácení, které nabízejí prověřené firmy poskytující úvěry. Bondster vlastní tržiště, kde jsou půjčky nabízeny, a tak plní roli prostředníka mezi námi investory a poskytovateli úvěrů. Typů půjček, do kterých lze investovat, je celá řada včetně například autoleasingu, spotřebitelských úvěrů, hypoték ale i podnikatelských úvěrů.

Bondster pocet investoru

Počet investorů, zdroj: Bondster

Funkce

Základní funkcí, kterou tento FinTech investorům nabízí, je přístup na Bondster tržiště. Po přihlášení do svého účtu se dostanete přímo na Přehled účtu, kde vidíte zvlášť přehled v českých korunách a zvlášť přehled pro eurové investice. Pro každou kategorii poté máte připraveny přehledné statistiky, jak jste na tom s vaší investicí. Rozhodně oceňujeme přehlednost a velmi pěkné webové prostředí, které Bondster uživatelům nabízí. 

Momentálně se zde bohužel nenachází žádné předvolené strategie, a tak je výběr všech investic čistě ve vašich rukou. Investice můžete vybírat v záložce Nabídka investic. Připraveny jsou základní filtry podle měny (CZK, EUR), dále si také můžete vyfiltrovat úvěry do nemovitostí a Business Invest. Komu by ani toto nestačilo má k dispozici podrobnější filtrování, kde si můžete nastavit řadu kritérií, jako například:

 • Úroková sazba
 • Čas zbývající do splatnosti
 • Zpětný odkup
 • Poskytovatel
 • Typ půjčky
 • Možnost vystoupení z investice
 • Třída rizika

a řady dalších.

V březnu 2021, kdy tento článek vznikl, bylo k dispozici přes 3800 půjček, do kterých bylo možné investovat. Velká většina byla v eurech, ale zároveň přes 100 půjček bylo v českých korunách. To se možná nezdá jako vysoké číslo, ale například na konkurenčním Mintosu, bylo v době psaní naší recenze takovýchto půjček 0. A i na české platformě Zonky se v poslední době investoři o každou půjčku doslova perou. Zároveň byly půjčky v CZK spíše na kratší dobu (méně než rok).

Autoinvest

Zajímavá funkce, která je k dispozici, se skrývá v části Autoinvest. Zde si můžete nastavit do jakých půjček chcete investovat a Bondster už se o investování postará za vás. Jedná se tak o pohodlnou a rychlou možnost investic bez nutnosti zdlouhavého manuálního výběru. Sami si tak můžete nastavit, jak chcete své portfolio půjček diverzifikovat. Autoinvest funguje podobně jako filtrování půjček s tím rozdílem, že si Autoinvest volbu zapamatuje, a pokud bude nějaká půjčka zvoleným kritériím vyhovovat, sám do ní automaticky zainvestuje. Vy tak nemusíte tržiště půjček každou chvíli kontrolovat.

Bondster objem uveru

Celkový objem úvěrů v milionech Kč, zdroj: Bondster

Investování přes Bondster

Důvodů proč investovat přes tuto P2P platformu je celá řada. Na začátku bychom určitě rádi zmínili průměrný roční výnos u eurových půjček ve výši 14,9 %. U půjček v českých korunách poté můžete získat také slušný výnos, který je u investorů v průměru 8,24 %. Bohužel u českých půjček ale také musíte počítat s poplatkem 1 %.

Bondster vyplacene uroky

Vyplacené úroky v tisících Kč, zdroj: Bondster

Daně

Při investování musíte také brát v úvahu, že úroky jsou příjmem a jako takový musejí být zdaněny. Bohužel výnos z investic přímo u zdroje zdaněný není a budete se o zdanění muset postarat sami. Naštěstí je v tomto Bondster nápomocný a podklady ke zpracování daňového přiznání naleznete ve svém profilu v přehledu transakcí. Ten už si poté stačí stáhnout. Český FinTech na svém blogu přináší navíc návod, jak se s daněmi vypořádat. Pokud si ani tak daňovým přiznáním nejste jistí, doporučujeme konzultaci s účetním nebo daňovým poradcem.

Bezpečnost

Bondster důsledně dbá na bezpečné nakládání s penězi všech svých investorů. Peníze investorů jsou vedeny u Komerční banky a navíc jsou odděleny od účtů společnosti. Pokud by tak nedejbože Bondster zkrachoval, vaše peníze zůstanou vám. Také lze investovat do zajištěných úvěrů, například do těch zajištěných nemovitostmi. Dále poskytovatelé, kteří půjčky zajišťují, nabízejí garanci zpětného odkupu v případě nesplácení ze strany dlužníka. 

Je však třeba si uvědomit, že žádná investice není bez rizika, a proto je dobré řídit se základním pravidlem investování – rozložit si své portfolio do více úvěrů a tím si i snížit riziko. Přesto pokud by se například Bondster dostal do platební neschopnosti, peníze investorů jsou oddělené a Vašich investic by se to nedotklo.  V případě, že by se do úpadku dostal nějaký poskytovatel půjček, přebírá do své správy veškeré půjčky, které jsou proinvestovány na trhu Bondster.

Výhody

 • Investování v EUR a CZK
 • Investování v EUR bez poplatků
 • Velké množství půjček v EUR
 • Příjemné uživatelské prostředí
 • Velmi jednoduché založení účtu (online do 3 minut)
 • Česká společnost fungující už čtvrtý rok
 • Garance zpětného odkupu
 • V Češtině, navíc s českou podporou
 • Půjčky v EUR bez poplatků
 • Možnost investovat už od 100 Kč
 • Možnost budování pasivního příjmu

Nevýhody

 • Chybí zajištění proti měnovému riziku
 • 1% poplatek za půjčky v CZK
 • Nutnost příjmy z úroků sám zdanit
 • Riziko platební neschopnosti poskytovatelů úvěrů
 • Bondster neručí za pohledávky, za ty ručí pouze poskytovatelé úvěrů
Bondster priklady uveru

Příklady úvěrů, zdroj: Bondster

Celkové zhodnocení

Bondster už působí na trhu P2P půjček čtvrtým rokem a za tu dobu ukázal, že se jedná o spolehlivou platformu. Rozhodně by neměl uniknout pozornosti těm, kteří už investují na jiných P2P platformách, ale ani nováčkům, kteří přemýšlí, jak zhodnotit své volné finance. Přesto je třeba připomenout, že i když jsou půjčky zajištěné garancí zpětného odkupu, může se stát, že poskytovatel z nějakého důvodu půjčku nevykoupí a je třeba tak počítat s potenciálním rizikem.

Pokud bychom měli porovnat tuto službu se dvěma dalšími nejznámějšími P2P platformami v ČR Zonky a Mintos, shrnuli bychom to následovně. Zonky hodnotíme jako méně rizikovou platformu, ale za cenu pravděpodobně nižšího úroku. Při investování na Mintosu poté musíme počítat s rizikem podobným jako na Bondsteru, a také výnosy budou podobné. Mintos má funkční sekundární tržiště (to Bondster plánuje spustit v následujících měsících). U Bondsteru zase získáte českou firmu a podklady k daním. 

Celkově bychom tak doporučili tuto P2P službu jako další velmi vhodnou alternativu, která se pěkně doplňuje s jinými P2P platformami.

Jak si založit účet na Bondster

Založit si účet na Bondsteru zvládnete plně on-line během 3 minut. Pokud Vám v tom naše recenze pomohla, budeme rádi pokud nás podpoříte tím, že využijete náš odkaz. Navíc díky tomu získáte 1 % ze svých nových investic, které provedete během prvních 90 dní, zpět.

 1. Přejděte na Bondster.com
 2. Vyplňte jméno, příjmení, datum narození, e-mail a telefonní číslo
 3. Zvolte si přístupové heslo
 4. Vyberte, jestli chcete dostávat informace o nových nabídkách
 5. Projděte si obchodní podmínky
 6. Potvrtďte tlačítkem registrovat
 7. Vložte si peníze převodem z účtu (vedeného na vaše jméno)

Pokud provedete převod peněz z účtu, který vlastníte Vy, dojde tímto k potvrzení a finalizaci registrace. Převod peněz z české banky poté trvá maximálně den. To doporučujeme využít v případě, že budete investovat v českých korunách. Pokud byste rádi investovali v EUR, ale peníze máte v CZK, pro převod radíme nejdříve peníze směnit na Revolutu (ve všední den) a peníze si až následně převést. Tento převod může trvat o něco déle, zpravidla 2-3 pracovní dny. Účty má poté Bondster vedeny u Komerční banky a nemusíte se tak o své finance bát. 

Pomohla Vám tato recenze? Nebo Vám v ní něco chybělo? Podívejte se i na další recenze, které jsme pro Vás na Fintree připravili.

Líbí se vám recenze? Podpořte nás kávou ☕ Káva za Fiat i BTC přes LN.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

Přednastavená částka pro podporu je 4000 sats – ekvivalent 1 kávy.
Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Bondster

P2P platforma

Hodnocení
Založit účet