Platební služba MALL Pay, společný FinTech skupiny MALL Group a banky ČSOB, je nově dostupná v platební bráně ComGate. Tu využívá více než 7000 e-commerce subjektů. Všechny její e-shopy nyní dostanou možnost jednoduše zařadit BNPL (odloženou platbu) MALL Pay do svých platebních možností. Zákazníci tak na 14 dní odloží nákup až do 5000 korun, e-shop získá prostředky ihned po jejich nákupu, stejně jako v případě platby kartou.

Zpřístupnění fintechové služby odložených plateb MALL Pay proběhne ze strany ComGate automaticky. Pokud e-shop využívá platební rozcestník, bude platba pomocí MALL Pay nabídnuta automaticky. U platebních tlačítek v nákupním košíku stačí vytvořit nové a spárovat ho s platební bránou. V případě uzavřené běžné smlouvy s ComGate tedy není s MALL Pay třeba podepisovat cokoli dalšího.

Pilotní provoz Mall Pay a Comgate

V rámci pilotního projektu začaly přes ComGate odloženou platbu MALL Pay nabízet například e-shopy značek Tescoma, Gant, Hudy nebo Husky.
“Naši klienti z řad e-shopů se mohou těšit na další navýšení počtu dokončených plateb. Věříme, že možnost odložení platby ovlivní nákupní chování již při výběru zboží – povede k volbě dražších variant zboží nebo k většímu počtu zakoupeného zboží v e-shopu,” přibližuje výhody MALL Pay Jakub Ouhrabka, ředitel ComGate Payments.

Každému zákazníkovi MALL Pay umožní zdarma přeskočit placení o 14 dní do výše až 5000 korun. Nakupující, kteří možnost platby pomocí MALL Pay využijí, budou přesměrováni na rychlé prověření přímo na webu MALL Pay. U klientů MALL Pay stačí zadat telefonní číslo a e-mailovou adresu, noví klienti doplní ještě jméno a adresu. Ihned po úspěšném ověření zákazníka je e-shop informován o tom, že platba je schválena a může expedovat zboží.

Mall Pay

Zdroj: Tisková zpráva

“Informace o objednávce se zákazníkům následně uloží do klientské zóny MALL Pay, kde je možné objednávku do 14 dní zaplatit. A to jak přes web, tak v aplikaci. Využít je možné libovolné možnosti platby – kartou online, bankovním převodem a nebo bankovním tlačítkem,” vysvětluje Jan Bruder, obchodní ředitel MALL Pay.

Výhody spolupráce Mall Pay a Comgate?

Na základě zkušeností MALL Pay přináší loajálnější a o 20 % častěji nakupující zákazníky. Zároveň vykazuje asi 2× vyšší šanci na dokončení nákupu oproti jiným platebním metodám a její přítomnost v platebním mixu o 10 % snižuje preferenci nákladné dobírky. Při využívání odložené platby přes ComGate získává e-shop navíc výhodnější podmínky než při platbě kartou. Na své peníze zároveň nečeká a obdrží je obratem.

“Spoluprací s ComGate zásadním způsobem zvyšujeme pokrytí trhu. K současným skoro dvěma stovkám e-shopů, u kterých je MALL Pay možné využít, tedy ve velkém přibývají další,” uvádí Jan Bruder. “Naším cílem zůstává vývoj platební služby, která bude benefitem pro e-shopy i zákazníky a nabídne co nejjednodušší implementaci i každodenní využití.”

MALL Pay by kromě počtu partnerských e-shopů díky spoluprací s ComGate rád navýšil i počet transakcí. Ten loni stoupl na dvojnásobek na 130 tisíc plateb v hodnotě stovek milionů korun.

Co se chystá v Mall Pay?


Výrazně vylepšíme stávající účty, přidáme například virtuální karty. Představíme také nové produkty – například jednoduché investice, možnost rozložit platbu za nákup na třetiny. Budeme dále pracovat na významném rozšíření e-shopů. Růst chceme i díky insurtech produktům, jako je například technologicky vyspělé zprostředkování připojištění zboží nebo prodloužené záruky pro eshopy. Vše navíc podpoříme akvizičními kampaněmi, které budou zaměřené i na nové skupiny zákazníků, které vytvořilo posledních pár extrémně silných měsíců v e-commerce.

Jak chce růst letos?
Nárůst o 150 % YoY v počtu objednávek a v objemu + hlavní cíl alespoň 10 tisíc lidí v ověřených účtech Start, Plus a Komplet (dva z nich jsou v současnosti vázané na skipovací karty)

Výsledky za 2020:
125 tisíc odložený plateb v roce 2020 v hodnotě téměř 150 milionů korun (nárůst o cca 100 % oproti 2019)

Zdroj: Tisková zpráva

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!