Že je díky technologiím možné ušetřit, investovat nebo vydělat už dávno ví asi každý. FinTechové služby a projekty se objevují jako houby po dešti, ale těch které pomáhají druhým je o poznání méně a těch, se kterými můžete přispět a neutratit ani korunu, ještě méně.

Na první pohled se může zdát, že slova přispět a zároveň neutratit ani korunu úplně nejde dohromady. Nicméně je to přesně to, co řeší projekt Podpořit.cz. Ten spolupracuje s více než 1 tisícem internetových obchodů, které věnují část výdělků na dobročinné účely, což mu umožňuje měnit nákupy na dobré skutky. Stačí k nákupu využívat právě Podpořit.

Doplněk v prohlížeči mění nákupy na dobré skutky

Vše funguje velmi jednoduše. Na úplném začátku si stačí nainstalovat doplněk od Podpořit do vašeho prohlížeče. Doplněk je dostupný pro prohlížeč Google Chrome a Opera. Vždy, když se pak budete nacházet na partnerském e-shopu, doplněk vás upozorní, že právě tam můžete přispět. Jediné, co musíte udělat, je potvrdit, že chcete díky svému nákupu pomoct.

Objednávka a celý nákupní proces probíhá úplně stejně jako vždy. Jakmile objednávku odešlete, daný e-shop pošle až 25 % z ceny vašeho nákupu na podporu dobročinných projektů Podpořit. Cena nákupu se však nemění, tzn. ať už nakoupíte přes Podpořit nebo ne, vždy zaplatíte stejně. Pokud však využijete Podpořit, přispějete tím zároveň někomu, kdo to skutečně potřebuje.

V případě, že máte prohlížeč, který není kompatibilní s doplňkem, můžete pomáhat přímo přes web Podpořit. Stačí před vaším nákupem jit na www.podporit.cz a v menu vyhledat e-shop, ve kterém chcete nakoupit. Pak už jen stačí kliknout na tlačítko „Nakupovat” a dobrý skutek je na světě.

Komu nákupem pomůžete

V minulosti Podpořit pomáhalo třeba Mobilnímu hospici Nejste sami, seniorům v plzeňské Domovince, nebo brněnské Diakonii. Letos v únoru se dokonce podařilo navázat spolupráci s tuzemskou roboadvisory platformou Fondee a vybrat díky partnerství přes 80 000 Kč pro Aničku Šmídovou a další desítky tisíc pro další příběhy.

Celkem pro dobrou věc vybralo Podpořit už přes 400 000 Kč a pomohlo více než 15 příběhům. Všechny příběhy můžete nalézt na stránce zde

Možnost přispět na přímo

Kterýkoli příběh můžete kromě podpory nákupem, podpořit i napřímo přes platební kartu nebo bankovní převod. Podpořit je jediným portálem, který kombinuje tyto možnosti podpory. Přímou podporu zavedli na žádost svých uživatelů.

Stávalo se nám, že nám uživatelé psali, že by rádi daný příběh podpořili i přímou platbou. Zasáhl je totiž natolik, že nechtěli čekat, až budou někdy nakupovat na e-shopu. Uživatelům jsme tedy vyšli vstříc říká Kristýna Můčková, spoluzakladatelka Podpořit.

Co se odehrává na pozadí

Celý princip fungování projektu je závislý na affiliate systému, což je typ výkonnostního marketingu, ve kterém platí e-shop formou provize za doporučenou objednávku. Tomuto způsobu propagace jsme věnovali celý jeden článek – Jak zvýšit počet objednávek o desítky procent díky affiliate marketingu.

E-shopy tedy využívají affiliate k získání většího počtu objednávek a tedy i zisku. Webové stránky, jako třeba Podpořit, tyto e-shopy propagují a za přivedené objednávky získávají provize. Podpořit pak tuto provizi daruje na dobrou věc.

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!