Je to zhruba týden, co se uskutečnila další akce ze seriálu Vacuum Beer Brno. Tentokrát se brněnské Vacuumlabs zaměřilo na kryptoměny. Skromné neformální akce se zůčastnilo několik desítek nadšenců do kryptoměn. Ti si přišli poslechnout skvělé řečníky, které se pro ně Vacuumlabs ve svém programu připravilo.

Program se stával ze čtyř částí, kdy každá z nich byla proložena krátkou pauzou. Během té si mohli účastníci užít skvělé občerstvení, pivo od Lucky Bastard a skvělé víno. Přednášková část trvala zhruba hodinu a půl a vystřídali se během ní celkem 3 řečníci se svými prezentacemi.

David Stancel: Bitcoin Protocol 101

Jako první vystoupil David Stancel, který je Chief Investment Officer ve společnosti Fumbi. Přednáška se zabývala tvorbou platformy pro nákup kryptoměn ve stylu ETF. David se ve své přednášce zaměřil na Bitcoin Protocol 101. Účastníci byli seznámeni se základy protokolu Bitcoinu včetně jeho programovacího jazyka a těžebního mechanismu. David se v přednášce dotknul i samotného vzniku a historie Bitcoinu i jeho ideových předchůdců.

Martin Tomko: Jumping Into Coding DApps: A Beginner’s Perspective

Po krátké přestávce se představil Martin Tomko, Software Engineer ve Vacuumlabs. Martin se zaměřil více na praxi s tématem Jumping Into Coding DApps: A Beginner’s Perspective. Přednáška byla ideální pro naprosté začátečníky, kteří se chtějí pustit do psaní chytrých kontraktů. Martin divákům ukázal, jak mohou programovat nejzákladnější interakce s chytrými kontrakty EVM pomocí různých nástrojů založených na Node.js a Rustu.

Zdroj: Vacuumlabs

Petr Mensik: Trends in Web3 programming: What might smart contract coding look like in the future?

Jako poslední vystoupil Petr Menšík, což je CEO a Founder v Polkadotters. Ve své přednášce se věnoval tématu Trends in Web3 programming: What might smart contract coding look like in the future? Petr představil klíčové údaje o vývoji Web3 a zabrousil i do technologií, které jsou jeho základem. S diváky prošel různé platformy chytrých kontraktů, které v současné době existují – Ethereum, Solana nebo i metaprotokoly jako Polkadot nebo Cosmos. EVM a Solidity jsou v současné době králem programování chytrých kontraktů, nicméně jejich konkurence je na vzestupu, a proto se Petr věnoval i jim.

Čtvrtá část byla zároveň zakončením celé události a nesla se v duchu příjemného networkingu. Byla zde možnost promluvit si se speakery i dalšími krypto nadšenci o aktuálních tématech i problémech, které současný krypto svět provázejí. Pokud jste si nechali tuto událost ujít, můžete se určitě těšit na další. Budeme vás v čas informovat jak o datumu, tak i programu.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!