V podcastu FinTech Roadmap Asociace CTIT, kterého je Fintree.cz hlavním partnerem byl hostem pan Jiří Kobelka. CEO společnosti Tatum.

Informacemi naplněných 45 minut tohoto podcastu. Řeč přijde na praktické využití blockchainu v kontextu zahraničí, českých firem i jednotlivců. Budeme se také bavit o problémech blockchainu, digitálních měnách centrálních bank (CBDC), aktuálních trendech a spoustě dalšího.

Podcast 🎙

Úspěchy společnosti Tatum

Na začátku minulého roku se Tatum jako jeden z mála startupů dostal do akcelerátoru SkyDeck v Silicon Valley, díky čemuž získal 105 tisíc dolarů a mentoring.

Dále také startup zvítězil v celoevropské soutěži SWCSummit a pár dní předtím skončil mezi finalisty světového klání TechCrunch Disrupt.

Medailonek

Tatum

Tatum vyvíjí blockchainové aplikace pro firmy. Nabízí back-end, API i middleware klienta, čímž zkracuje často roční vývoj na pouhých několik dní. Tatum má projekty v Česku, Velké Británii a USA.

Jiří Kobelka

  • Vystudoval byznys a finančnictví na Vysokém učení technickém v Brně a City University of Seattle.
  • Přes patnáct let působil v bankovním sektoru.
  • Je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem startupu Tatum, který poskytuje platformu pro rychlý vývoj aplikací postavených na technologii blockchainu.
  • Působí jako poradce ve FinTech4Good, kde pomáhá propojit inovativní společnosti s globálními lídry v oblasti finančních technologií v Severní Americe, Asii, Evropě, Africe a v Latinské Americe.

CTIT

Zdroj: ctit.cz

Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!