InsurTech jde s FinTechem ruku v ruce, a proto se čestným hostem partnerského podcastu FinTech Roadmap stal Tomáš Vakrman, který je spoluzakladatelem českého InsurTechu Mutumutu.

Toto rychle rostoucí odvětví je pro mnoho Čechů novinkou a s Tomášem jsme se bavili o povědomí běžných lidí o InsurTech, stavu v České republice v porovnání se zahraničím i o tom, jak karty zamíchala pandemie covidu-19. Bavili jsme se také o aktuálních trendech, jako je důraz na zlepšování uživatelské zkušenosti a také vstup BigTech společností do oblasti pojišťovnictví.

Jelikož v InsurTech, jak již je z názvu patrné, jsou důležité právě technologie, probrali jsme i jejich využití v oblasti pojišťovnictví. Konkrétně se jednalo o umělou inteligenci, strojové učení nebo třeba rozpoznávání fotografií. Zaujalo vás to? Tak vzhůru k poslechu podcastu!

Podcast FinTech Roadmap: Mutumutu🎙

Mutumutu

Tento český InsurTech odměňuje své klienty za to, že žijí zdravě. Můžou tak získat zpět až 30 % z ceny pojistného. Společnost se také pyšní tím, že její pojistné smlouvy jsou jednoduché, krátké a bez poznámek pod čarou. Poskytují pojišťovací produkty od KB Pojišťovny, avšak o vše okolo se starají právě oni. Jsou také členem skupiny Fér FinTech.

CTIT
Avatar Autor
Ondřej Mikulčík

Věnuje se trendu digitální ekonomiky. Zvyšuje povědomí o FinTechu, kryptoměnách a blockchainu. Živí se jako FinTech projektový manažer v Asociaci CTIT.

Líbí se vám rozhovor? Podpořte nás kávou!

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi když nás na jeden pozvete.

Chci vás pozvat!