Investiční skupina RSJ se v roce 2020 rozhodla kapitálově vstoupit do Pillow pojišťovny, a.s., resp. její mateřské společnosti, kterou je Simply Fair Insurance a.s. Od předchozích akcionářů získala 78,6% podíl. Zbylá část akcií zůstává v držení zakladatelů Pillow pojišťovny, kterými jsou Jakub Strnad, Martin Podávka a Marcel Beno. Transakce podléhala schválení dozorčích orgánů a v září 2021 byla finálně schválena Českou národní bankou.

Značka Pillow pojišťovny odstartovala své působení na konci listopadu 2019 a již počátkem roku 2020 představila své první pojištění. Jednalo se o pojištění vozidel s cenou dle ujetých kilometrů, revolučně srozumitelnými pojistnými podmínkami a dalšími inovacemi. Zájem klientů učinil z Pillow nejrychleji rostoucí pojišťovnu v tomto segmentu, k dnešnímu datu již eviduje přes 50 tisíc smluv a během tohoto roku se posune v žebříčku dle počtu smluv pojištění vozidel z 12. na 9. místo. Pillow má širší záběr pojištění, než další tuzemský insurtech MutuMutu, který se specializuje na životní pojištění.

V květnu tohoto roku spustila pojišťovna revoluční pojištění úrazu a nemoci, které svou srozumitelností a důrazem na digitální procesy překonává všechna do této doby existující pojištění osob. Sjednání smlouvy zcela bez podpisu, automatické ocenění zdravotního stavu nebo podmínky na pouhých 14 stran jsou v segmentu pojištění s průměrnou délkou podmínek 70 stran skutečným zázrakem.

Střípky z historie tuzemského insurtechu Pillow

Roky 2015–2019

  • Pilotní provoz (pod původním názvem) spustila již 21. září 2015, jako první na světě přišla s jasně definovaným podílem na zisku (druhá byla americká Lemonade.com, která odstartovala prodej v září 2016)


Rok 2019

  • Od 25. listopadu 2019 nabízí své služby pod názvem Pillow pojišťovna, a.s.


Rok 2020

  • Jako první pojištění pod novým jménem Pillow nabídla pojištění vozidel s revolučně jednoduchými podmínkami pojištění na 10 stran a s pojistnou smlouvou na 1 stranu
  • V prvním roce působení získala Zlatou korunu i Inovátora roku (obě 1. místa za pojištění vozidel)
  • Stala se nejrychleji rostoucí pojišťovnou v pojištění vozidel – ztrojnásobila počet pojištěných vozidel


Rok 2021

  • Vytvořila revoluční pojištění osob, které lze od začátku do konce sjednat on-line včetně automatického ocenění zdravotního stavu a s nejsrozumitelnějšími podmínkami.
  • Opět se stala nejrychleji rostoucí pojišťovnou v pojištění vozidel – k pololetí téměř zdvojnásobila počet pojištěných vozidel a za celý rok to určitě bude trojnásobek.

O skupině RSJ

RSJ Investments spravuje v několika podfondech a podílových fondech široké portfolio investic do nemovitostí, zemědělství, strojírenství i služeb. Vysoký podíl na spravovaném majetku představují investice do realitních projektů, které se zaměřují na akvizici výnosových nemovitostí a rezidenční a výnosovou výstavbu. Soustředí se rovněž na klíčová odvětví 21. století – informační technologie, biotechnologie, produkci zdravých potravin, výrobu energie z obnovitelných zdrojů či na investice vedoucí k prodloužení a zkvalitnění lidského života.

Zdroj: Pillow

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám rozhovor? Podpořte nás kávou.

Naše články a rozhovory píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!