Ponořte se do hloubky alternativních investic, objevte klíčové rady pro zvládání daňových aspektů vašich investic a připravte se na nové regulace, které mohou ovlivnit váš investiční přístup. To je Investnight s příspěvky od předních odborníků včetně Davida Bystrzyckého, spoluzakladatele platformy ROIER.

Jak a proč došlo k založení ROIER?

Chtěli jsme zpřístupnit zajímavé investice do úvěrů firem, které jsou zajištěné nemovitostmi. Sám jsem v tomto segmentu úspěšně investoval a viděl jsem, že se mohu podělit o svoje zkušenosti a zpřístupnit tento typ lukrativní, ale na znalosti a zkušenosti náročné investice širšímu spektru investorů. Zároveň mě těší, že tím pomáháme rozvíjet projekty a firmy, a tím příspíváme k ekonomickému růstu u nás. 

Jak popíšete ROIER ve třech větách?

ROIER propojuje investory, kteří hledají zajímavý a zajištěný výnos, s firmami, které hledají financování pro svoje projekty. Pro investory poskytujeme nadstandardní výnos zajištěný nejen nemovitostí, ale i dalšími instrumenty. ROIER získal licenci crowdfundingu od ČNB a musí fungovat v rámci regulace, včetně dodržování přiměřené předepsané výše vlastního kapitálu (máme ve firmě nejen svoje jméno, ale i svoji “kůži”). 

Význam alternativních investic v moderním portfoliu?

Alternativní investice nekorelují s akciovým trhem, jsou méně volatilní, proto by měly tvořit pevnou část investičního portfolia. Zaručují větší stabilitu portfolia a zároveň pravidelný výnos (alespoň v případě ROIERu). Pokud má investor navíc vhled do segmentu daného alternativního assetu (nemovitosti, umění, auta, pohledávky, etc… ), pak je to i tom, že ví do čeho investuje. Nebo se zajímá a daný segment, a navíc ho ještě baví to, do čeho investuje. 

Zdanění investic a role platformy

Naše platforma poskytuje svým investorům vyjádření specializované daňové firmy ohledně zdanění investic. 

Co Vás zaujalo u ostatních řečníků InvestNight?

U Rogeru možnost investování do pohledávkového fondu, u Portu Gallery mít možnost cítit při investicích emoce a u XTB si cením informačního náboje o trzích a obecně ekonomice.

Máte aktivní investice u některého z dalších řečníků? (XTB, Roger, Portu Gallery)

Ano. Jsem už několik let registrovaný investor na na platformě Roger, kterou využívám pro krátkodobější zhodnocení prostředků. Celkově jsem tam proinvestoval asi něco přes milion korun. Poslouchám často podcasty XTB. Setkání s Portu Gallery pro mě bylo velmi inspirativní. Samozřejmě investuji hlavně přes ROIER, ale na to jste se neptali :-).

Je něco, s čím jste v rámci debaty nesouhlasil? Rozložení portfolia, regulace atd.?

Myslím, že jsme se všichni shodli na tom, že alternativní investice mají v portfoliu velký smysl. 

Budoucí směřování a inovace v ROIER? (bankovní identita, atd.?)

ROIER implementoval BankID a bude rozšiřovat portfolio zajímavých projektů. Založil pobočku v Německu a má povolení na rozjezd crowdfundingu v Německu a na Slovensku. 

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.