V další recenzi jsme se zaměřili na investiční platformu Rentier.cz, která umožňuje jednoduché investování do nemovitostí. Jedná se o tzv. investiční crowdfunding, kdy stovky drobných investorů prostřednictvím platformy Rentier.cz investují do nájemních nemovitostí. Investoři pak každý měsíc obdrží část nájmu v poměru výše své investice. Investovat je možné už od 1 000 Kč a výnos se pohybuje okolo 4–8 % p.a. Jaké jsou výhody a nevýhody investování přes platformu Rentier.cz? To se dozvíte v naší recenzi. 

Základní informace

Fixní výnos4-8 % p.a.
Minimální investice1 000 Kč
Poplatek z výnosůBez poplatku

Co je Rentier.cz

Rentier.cz je investiční platforma, která vám umožní od 1 000 Kč investovat do nemovitostí. Nemovitosti Rentier.cz buď sám postaví případně odkoupí a zrekonstruuje. Poté najde vhodné nájemce a investiční příležitost zveřejní na své platformě. Vám jako investorům pak vyplatí poměrnou část  k vaší investici. Investujete do již nájemci obsazených nemovitostí, takže výnos vám nabíhá od druhého dne po realizaci investice.

rentier - co je rentier

Rentier.cz nabízí k investici primárně bytové domy s větším množstvím bytových jednotek a komerčních prostor. Tím, že Rentier.cz vlastní celou nemovitost, je možné diverzifikovat riziko, že jeden z nájemníků bytovou jednotku nebo komerční prostor opustí. Každý měsíc tedy získáte výnos i přes to, že jsou třeba některé bytové jednotky z celé budovy v danou chvíli prázdné.

Každá investiční příležitost dosahuje částky v řádu desítek milionů korun. Na tuto celkovou částku se skládají i stovky různých investorů. Po zainvestování začínáte dostávat pravidelnou rentu do peněženky investora. Obdrženou rentu je možné opětovně investovat. Výnos se pohybuje okolo 4–8 % p.a. Platforma nemá poplatek za její užívání. Jediný poplatek, se kterým se setkáte je 1 %, a to tehdy, když chcete investici v dané nemovitosti odprodat.

Souhrnné informace

Provozovatel platformyHAVEL CAPITAL, s.r.o.
Vlastník nemovitostíHAVEL REAL ESTATE, s.r.o.
Vznik2016
Sídlo společnostiMasarykovo nám. 102/65
586 01 Jihlava
Telefonní kontakt+420 734 117 600
E-mail[email protected]
Webové stránkyhttps://www.rentier.cz/
Podpora češtiny
Licence ČNB
Člen České fintechové asociace
Odhadovaný výnos4 – 8 % p.a.
Minimální investice1 000 Kč
PoplatekBez poplatku
Investiční horizontNeomezeně
Počet aktuálních investičních příležitostí1-3
Předčasné ukončení investice
MěnaCZK
Možnost vkladuBankovní účet
Možnost výběruBankovní účet

Kdo za Rentier.cz stojí

Za investiční platformou Rentier.cz stojí její zakladatel Daniel Havel, respektive jeho společnost HAVEL CAPITAL, s.r.o., ve které 100% podíl drží HAVEL HOLDING, a.s. Tato společnost se skládá z několika dalších firem.

Daniel je kromě zakladatele platformy Rentier.cz také zakladatelem a aktuálním CEO společnosti ThePay, s.r.o., která provozuje velmi známou a oblíbenou platební bránu, se kterou se často setkáváme v českém e-commerce světě. Za rok 2021 tato platební brána zprocesovala více než 5 miliard Kč pro 3 000 eshopů. V roce 2022 získala licenci Instituce elektronických peněz (EMI), a to je i důvod proč ThePay, s.r.o. vede platební účty pro platformu Rentier.cz. 

Jak probíhá zhodnocení prostředků?

Princip investování je velmi jednoduchý. Desítky až stovky drobných investorů se skládají svými investicemi na celkovou částku dané nemovitosti (investiční příležitosti). Investici je možné provést už od 1 000 Kč. 

rentier - jak to funguje

Investovaná částka se okamžitě zhodnocuje

Peníze, které na Rentier.cz investujete, se zhodnocují hned od druhého dne po přijetí platby. Nemusíte tedy vyčkávat, než se peníze zainvestují jako je tomu u jiných platforem třeba Investown či Upvest.

Výplata zisku

Renta z nájmu je vyplácena investorům každý měsíc na peněženku investora (vždy 1. v měsíci). Výplatu je možné ihned reinvestovat. Investice není nijak časově omezená, jelikož se uzavírá na dobu neurčitou. Můžete tedy inkasovat rentu každý měsíc po neomezeně dlouhou dobu. 

Jakého výnosu je možné dosáhnout?

Výnos se samozřejmě liší dle aktuální nabídky investičních příležitostí. Pro každou příležitost je stanoven jiný výnos. V průběhu času nedochází k jeho změnám. Nejčastěji na Rentier.cz můžete najít investiční příležitosti s fixní výnosem okolo 4–8 % p.a. V tuto chvíli se nachází na platformě pět investičních příležitostí.

rentier - vyhody 2

Dalo by se namítat, že v dnešní době existují spořící účty se srovnatelnou vyšší zhodnocení a nižší mírou rizika, což je pravda. Je ale nutné brát v potaz to, že spousta spořících účtů má velmi specifické podmínky např. mohou být zastropované maximální investovanou částkou, mohou být vedené jen po určitou dobu apod.

Na Rentier.cz je maximální výše investice omezená pouze na konkrétní nemovitost. Výnos je na Rentier.cz měsíčně vyplácený. Investice je navíc vedená na dobu neurčitou, což mohou být právě výhody oproti spořícím účtům.

Když už jsme u těch výhod oproti spořícím účtům. Nezapomínejme na to, že investujete do hmotné věci. Pro mnohé investory je lákavé investovat např. do malé vilky v centru města kudy denně procházejí. Srovnejte si pocit z takové investice právě se spořícím účtem a zeptejte se sami sebe, co vás láká víc?

Poplatky

Na investiční platformě Rentier.cz naleznete pouze jeden jediný poplatek, a to je poplatek za odprodej podílu v dané nemovitosti. Poplatek je stanoven na 1 % z výše prodané investice. 

Rentier a daně

Celý váš výnos podléhá 15% zdanění podle  § 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Po přihlášení se vám každý rok v lednu v investorském účtu (záložka Finanční přehledy) vygeneruje PDF přehled pro potřeby podání daňového přiznání.

Jak probíhá výběr nemovitostí

Všechno začíná výběrem nemovitosti. Rentier.cz vždy kupuje pouze celé nemovitosti, aby nad nimi měl absolutní kontrolu. Nemovitosti vždy volí podle různých kritérií, aby bylo zajištěno, že lidí nebo firmy budou mít o pronájem v dané budově zájem. O výběr lokalit i nemovitostí se vždy stará specializovaný tým.

Společnost využívá vlastní stavební firmu, díky čemuž dokáže na stavbě či rekonstrukci znatelně ušetřit. Rentier.cz nemovitost postaví či zrekonstruuje a následně najde vhodné nájemce. Díky tomu investujete do už nájemníky obsazených jednotek.

rentier - vyhody 1

Jaké nabízí Rentier.cz investiční příležitosti?

V současné době je otevřeno celkem 5 různých investiční příležitostí s výnosem od 4,95 % do 7,00 % p.a. Hodnota investičních příležitostí se pohybuje okolo 20 až 70 milionů korun. 

rentier - vyhody 3

Investiční platforma a její rozhraní

Platforma jako taková je vcelku přehledná. Některé uživatele by mohla zamrzet absence mobilní aplikace. Na druhou stranu i webová verze je na mobilním telefonu responzivní a přehledná.

Hned v horní části můžete vidět 3 nejdůležitější informace, které jako investor potřebujete znát, a to jakou částku máte zainvestovanou, kolik jste si vydělali a kolik máte volných prostředků. 

rentier - rozhraní platformy 1

Pod těmito statistikami naleznete čtyřdílné menu, které se skládá ze záložek: Nemovitosti, Portfolio, Finance a Nastavení. Jako defaultní záložka, která se zobrazí po přihlášení, jsou „Nemovitosti”, kde naleznete výpis všech otevřených i plně zainvestovaných investičních příležitostí.

nemovitosti připravené k investici

Každá investiční příležitost v seznamu obsahuje hned několik informací:

 • název investiční příležitosti,
 • adresu dané nemovitosti,
 • krátký popisek,
 • cílovou částku
 • a aktuálně vybranou částku.

Další doplňkové informace jsou dostupné po rozkliknutí detailu investiční příležitosti. Jedná se např. o fotky, rozměry užitné plochy k pronájmu, počet bytových jednotek a komerčních prostor v budově a další.

rentier - detail investiční příležitosti

V záložce portfolio naleznete vaše provedené investice a také jejich podrobnosti jako je zainvestovaná částka, výnos v českých korunách, ale také procentuální. Zároveň je zde možnost dokoupit nebo odprodat podíl v dané nemovitosti.

rentier - odprodej investice 1

V rubrice „Finance” naleznete veškeré možnosti a informace, které by vás mohly zajímat v rámci vašich financí na platformě Rentier. Je zde možnost peníze vložit, zobrazit transakční historii, vybrat peníze a také zde naleznete informace o partnerském programu.

rentier - finance

Rubrika nastavení vám umožní provádět úpravy ve vašem uživatelském profilu, změnit heslo či bankovní účet, nastavit si odběr novinek, zobrazit veškeré dokumenty spojené s investováním na platformě nebo se z platformy odhlásit.

rentier - nastavení

Jak se zaregistrovat na Rentier.cz

Registrační proces je velmi jednoduchý a zvládne ho naprosto každý. Skládá se z několika kroků, které naleznete níže.

 1. Přejděte na stránku Rentier.cz a v horní části stiskněte tlačítko „Registrace”.
 1. Následně vyplňte vaši e-mailovou adresu. Odsouhlaste podmínky užívání a stiskněte tlačítko „Pokračovat”.
Rentier - registrace 2
 1. Nyní Rentier.cz odeslal na zadaný e-mail ověřovací odkaz, na který je nutné kliknout. Tím se ověří, že jste zadali správný e-mail a máte k němu přístup.
rentier - registrace 4
 1. Otevřte vaši e-mailovou schránku a najděte zprávu od Rentier.cz s ověřovacím odkazem. Klikněte na tlačítko „Dokončit registraci”.
Rentier - registrace 4
 1. Následně zadejte své heslo a pak ho zadejte ještě jednou pro kontrolu. Nakonec stiskněte tlačítko „Pokračovat do účtu”. 
Rentier - registrace 5
 1. Registrace je v tuto chvíli u konce, nicméně pokud chcete investovat, je ještě nutné projít AML procesem, tzn. ověřením vaší identity. Tento proces je nastíněn v následující části.

Jak investovat na Rentier.cz

 1. Po přihlášení do účtu se vám zobrazí seznam aktuálních investičních příležitostí. Vyberte si tu, která se vám nejvíce zamlouvá a rozklikněte její detail. 
nemovitosti připravené k investici
 1. V detailu investice si podrobně přečtěte veškeré informace. Pokud jste se pro danou investiční příležitost rozhodli, stiskněte tlačítko „Investovat”.
Rentier - registrace 7
 1. Pokud jste na Rentier.cz ještě neinvestovali, bude nutné před odesláním investice ověřit vaši identitu. Pokud jste už investovali, přeskočte na krok č. 12. Vaši identitu můžete ověřit online nebo přes e-mail. Já jsem zvolil online formu, protože mi přijde mnohem více user friendly a je to i rychlejší.
rentier - registrace 8
 1. Budete odkázáni do webového rozhraní idGuard, který vás provede ověřením totožnosti. Na úvodní obrazovce si můžete změnit zařízení na mobilní telefon v případě, že aktuální zařízení nemá webkameru. Vyberte tedy, zda chcete pokračovat nebo zařízení vyměnit.
registrace - rentier 9
 1. Na další stránce budete informováni, pro koho je vaše totožnost ověřena. Potvrďte, že jste se seznámili se „Zpracováním osobních údajů” a stiskněte tlačítko „Pokračovat”.
Rentier - registrace 10
 1. Následně se zapne webkamera a vy budete moci doklad naskenovat. Ujistěte se, že je vše dobře čitelné, sken není rozmazaný a na dokladu nejsou žádné odlesky. Akceptovatelnými doklady je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Vyfoťte přední stranu dokladu a vyčkejte až se sken nahraje.
Rentier - registrace 11
 1. Nyní udělejte to samé se zadní stranou zvoleného dokladu.
Rentier - registrace 12
 1. Následně se zobrazí veškeré aplikací naskenované údaje. Všechny si prosím zkontrolujte a ověřte jejich správnost. Pokud jsou některé údaje chybné, opravte je. Jakmile si budete jistí, že jsou údaje správné, stiskněte tlačítko „Potvrdit”.
Rentier - registrace 13
 1. Jakmile se oba skeny vašeho dokladu odešlou, zobrazí se potvrzení a informace o probíhajícím ověření. Jakmile Rentier.cz vaše doklady zkontroluje, bude možné provést první investici. Z vlastní zkušenosti trvalo ověření 1 den.
rentier - registrace 12
 1. U vybrané investiční příležitosti a po stisknutí tlačítka „Investovat” budete přesměrováni do své peněženky, kde naleznete údaje pro platbu. Dobijte tedy libovolnou částku (připomínám, že minimum pro investici je 1 000 Kč). Platba je provedena do 24 hodin. V případě platby z Fio banky je platba okamžitá, stejně jako u instantních plateb, které dnes podporují zdarma téměř všechny banky.
rentier - registrace 13
 1. Po odeslání a přijetí platby na účet Rentier.cz vám přijde potvrzení na e-mail. Vraťte se přes tlačítko v e-mailu „Moje portfolio” do vašeho účtu a vyberte investici, do které chcete investovat, pak stiskněte tlačítko „Investovat”.
rentier - registrace 14
 1. Zobrazí se vám přehled s možností zadat částku k investici. Po pravé straně vidíte minimální a maximální výši držené investice. Úplně vpravo pak vidíte náhled investiční příležitosti, do které investujete. Zadejte částku, kterou chcete investovat a Rentier.cz vám ukáže, váš pravidelný roční výnos. Investici potvrdíte tlačítkem „Investovat”.
rentier - registrace 16
 1. Zobrazí se vám potvrzení, že byla investice odeslána a tím proces investování končí. Pravidelně teď budete získávat výnos.
rentier - registrace 17

Jak prodat podíl v nemovitosti na Rentier.cz

Odprodat podíl v nemovitosti na platformě Rentier.cz je stejně jednoduché, jako podíl nakoupit. Vlastně i samotný proces vypadá velmi podobně jako nákup.

 1. Přejděte do záložky „Portfolio” ve svém uživatelském účtu. Vyberte danou nemovitost, ve které chcete podíl odprodat a stiskněte tlačítko „Prodat”.
rentier - odprodej investice 2
 1. Následně zadejte výši podílu, který chcete odprodat. Zobrazí se, kolik vás prodej podílu bude stát. Jak už bylo v recenzi několikrát řečeno, jedná se o poplatek 1 % z celkové výše odprodaného podílu.
rentier - odprodej investice 3
 1. Zobrazí se potvrzení, že byla investice zadána k prodeji. To, že byla investice prodána se dozvíte v přehledu prodaných investic v sekci „Portfolio”.
rentier - odprodej investice 4

Výhody

 • Investice do nemovitostí už od 1 000 Kč
 • Pravidelná platba na bankovní účet
 • Česká firma
 • Investice v českých korunách do českých projektů
 • Fixní výnos začínající v rozmezí 4–8 % % p.a.
 • Investoři získávají výnos i tehdy, když bytová jednotka nebo komerční prostor není obsazen nájemníky
 • Jasný investiční horizont
 • Nemovitosti jsou pojištěné
 • Možnost kdykoliv investici ukončit za 1 % z její celkové výše
 • Rychlý proces ověření účtu (1-2 dny)
 • Live chat s možností ptát se na dotazy

Nevýhody

 • Relativně malý výběr investičních příležitostí
 • Rentier.cz není členem České fintechové asociace
 • Absence mobilní aplikace

Celkové hodnocení

Rentier.cz je dle mého názoru ideální platforma pro investory, kteří chtějí konzervativně investovat do českých nemovitostí. Míra rizika je poměrně nízká a vzhledem k ní je možné najít i odpovídající výnos. Některé příležitosti sice nabízí menší výnos, než který v současné době nabízí mnoho spořících účtů.

Na druhou stranu se dají najít i investiční příležitosti s výnosem okolo 7 a 8 %, což žádný spořící účet v tuto chvíli nenabízí. Investice do nemovitostí může být pro mnohé investory i mnohem zábavnější forma než investice např. na spořícím účtu.

Investici je možné provést už od 1 000 Kč, což je pro drobné investory ideální částka. Díky ní může na Rentier.cz investovat opravdu každý. Co se týče poplatku, tak ten je na Rentier.cz pouze jeden, a to 1 % v případě, že budete chtít investici ukončit. Poplatek je relativně nízký k tomu, co platforma nabízí. Tato možnost je mimochodem další skvělou výhodou. U mnoha srovnatelných platforem toto možné není, tedy rozhodně ne tak jednoduše jako je tomu na Rentier.cz.

Další velkou výhodou oproti jiným platformám je to, že investoři získávají výnos i tehdy, když je byt nebo komerční prostor prázdný tedy neobydlený nájemníky. To je možné díky tomu, že Rentier.cz vlastní a pronajímá vždy celou budovu, čímž se riziko neobydlené jednotky diverzifikuje a vy tak nepřicházíte o peníze a naopak získáváte fixní výnos.

Rentier.cz nabízí i srovnatelné množství aktivních investičních příležitostí. Platforma v tuto chvíli nabízí 5 investiční příležitosti, ze kterých si jistě vyberete. 

Platforma jako taková je vcelku přehledná a intuitivní. Musím uznat, že horní menu rozložené přes celou šíři webového prohlížeče vidím u těchto platforem poprvé, ale vlastně je to super stejně jako to, že máte 3 nejdůležitější informace (zainvestovanou, vydělanou částku a volné prostředky) pořád na očích. Vše je na dosah zhruba dvou kliknutí myši. Proces registrace a ověření je poměrně jednoduchý a rychlý.

V konečném výsledku mohu investiční platformu Rentier.cz doporučit pro ty, kteří chtějí investovat do nemovitostí, chtějí mít fixní a měsíční výnos s možností odprodeje podílu v dané nemovitosti. Díky přívětivost a přehlednosti platformy se jedná i o dobrý způsob diverzifikace portfolia začínajících investorů.

Často kladené otázky

Doplním až na webu např. 

 • Co se stane, když nájemníci odejdou a byt zůstane prázdný? 
 • Musím se o nemovitost aktivně starat? 
 • Jak rychle mohu investovat?

Do jakých nemovitostí je možné investovat?

Jsou nemovitosti v nabídce obsazené nájemníky?

Jakého mohu dosáhnout výnosu?

Od jaké částky mohu investovat?

Mohu svoji investici kdykoliv prodat? Kolik to stojí?

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Investiční platforma Rentier.cz

Vyzkoušejte investiční platformu Rentier.cz a vydělávejte na českých nemovitostech

Hodnocení
👉🏻 Vyzkoušet Rentier.cz