Tuzemský fintech Twisto pokračuje v posilování svého managementu. V červnu oznámil příchod nového marketingového ředitele Pavla Ratha, nyní posiluje také svůj business development tým. Z jednoho z největších poskytovatelů platebních služeb ComGate Payments přilákal business development managera Jana Hanzlíka. Ten bude mít na starosti rozšiřování partnerské sítě Twisto a asistenci tuzemským e-commerce firmám v zahraniční expanzi skrze služby BNPL (buy now pay later).

„V tom správném pojetí moderní finanční technologie pomáhají lidem efektivně realizovat platby, řídit a plánovat jejich finanční situaci, a to za výhodných podmínek. Právě Twisto mění zažitý svět financí a přináší na trh novinky zajišťující kvalitnější životní styl. To mě zajímá a baví zároveň. Twisto je pro mě tým skvělých lidí, které sleduji od doby vzniku na českém trhu. Nyní se navíc stává součástí celosvětové skupiny ZIP, s jejíž podporou může zahájit expanzi napříč trhy EU,“ popisuje Jan Hanzlík důvody, které ho přiměly k přidání se k inovativnímu českému fintechu.

„Mým cílem bude pokračovat v rozšiřování Twisto služeb k novým zákazníkům na českém trhu, rozšiřovat partnerskou síť a pomáhat českým e-commerce firmám v jejich zahraniční expanzi právě prostřednictvím služeb BNPL, které jsou v řadě evropských zemí preferovaným platebním prostředkem,“ vysvětluje Hanzlík priority svého nového působení.

Hanzlík do Twista přináší hluboké porozumění platebnímu trhu

Jan Hanzlík působil přes deset let ve společnosti ComGate Payments, a. s., která se řadí mezi lídry v oblasti online a offline platebních služeb jak v Česku, tak na Slovensku. Po dobu svého působení zde zastával roli business development managera a aktivně přispěl k rozvoji plateb platebními kartami online, lokálních platebních služeb (bankovních tlačítek) a rozšíření akceptace platebních karet na trzích na Slovensku a v Polsku. Součástí jeho práce bylo budování dobrých vztahů s významnými obchodníky v každém z regionů, rozšiřování partnerské sítě a úzká spolupráce s bankami, poskytovateli platebních služeb, acquirery a regulátory.

„Vzhledem ke svému dlouhodobému působení v platebním sektoru Honza do Twista přináší rozsáhlé zkušenosti z prostředí e-commerce a platebních karet a hluboké porozumění platebním trhům v zemích střední Evropy. Spojení s globálním lídrem na poli BNPL produktů Zip nám umožní zahájit dlouho plánovanou expanzi do dalších evropských zemí mimo Česko, Slovensko a Polsko. Honza bude díky svým znalostem klíčovou osobností ve středu této expanze,“ oceňuje zkušenosti, které do Twista Jan Hanzlík přináší, chief commercial officer Renata Salata.

Více o službě v naší recenzi Twisto

Avatar Autor
Ondra Machač

Specialista na budování (nejen) obchodních vztahů. FinTech evangelista, který si bez technologie neuvaří ani čaj. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!