Úspěšná platební brána ThePay, která v loňském roce zprocesovala transakce v objemu 6 miliard korun, překračuje pomyslnou hranici a vstupuje na slovenský trh. Zeptali jsme se CEO Daniela Havla, co vše tomu předcházelo a kolik to stálo úsilí.

Platební brána ThePay patří mezi etablované poskytovatele finančních služeb. Byla založena v roce 2011 a od té doby její systémy provedly transakce v desítkách miliard korun. V roce 2022 shodou okolností přesně na den a měsíc, kdy vznikla, obdržela od České národní banky licenci tzv. Instituce elektronických peněz (ve zkratce EMI z anglického Electronic money institution), která jí umožňuje poskytovat své služby po celé Evropě.

Získat takovou licenci není vůbec snadné, jak uvádí CEO Daniel Havel: „Pracovali jsme na tom velmi usilovně, a to zejména vlastními silami. Licenční řízení se ukázalo jako velmi náročné, ale je to v pořádku. Česká národní banka má velké renomé a musí dbát na své dobré jméno. Proto si několikrát z různých úhlů ověří, že máte všechny procesy nastavené v souladu s předpisy.“

Je logické, že se nyní snaží ThePay náročnou cestu zužitkovat, a že si pro expanzi jako první zemi vybrali právě Slovensko. „Chceme v první řadě pomoci našim současným českým klientům vstoupit na zahraniční trhy a Slovensko je samozřejmě náš nejbližší spojenec. My, co jsme se narodili ještě v Československu, máme tu vazbu zakořeněnou. Zároveň budeme moc rádi, když nám začnou důvěřovat i slovenské firmy, kterým zase můžeme pomoci s expanzí do České republiky a následně i dalších zemí,“ vysvětluje Havel.

Celý web prošel kompletní lokalizací. Rozhraní platební brány hovoří Slovensky a kromě již dnes samozřejmé možnosti platit platebními kartami a přes Apple Pay či Google Pay během léta spustí v ThePay také lokální PSD 2 platby. Jak chce Daniel Havel přilákat nové zákazníky demonstruje hned vzápětí: „Chtěli jsme udělat našim bratom Slovákom radost, a proto jsme připravili akční cenu do konce roku. Transakční poplatky budou mít za 0. Ano, jak 0 %, tak na 0 EUR na fixních transakčních poplatcích.“

I my ve Fintree musíme uznat, že nabídka je to velmi lákavá a služby ThePay rozhodně stojí za vyzkoušení. Máme radost, že ThePay jako člen České fintechové asociace své služby postupem času hodlá nabídnout i v dalších zemí EU, protože i to je mimo jiné posláním této asociace.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Platební brána ThePay

Prozkoumejte možnosti využití ThePay na Slovensku!

Podrobnosti