Zleva: Michala Ciffra, Petr Šíma z DEPO Ventures

I přes to, že objem přepravovaného zboží roste, je logistika v oblasti malých a středních firem zastaralá a málo efektivní. Český logistický startup s názvem Ringil to hodlá změnit. Vyvíjí multifunkční platformu, která digitalizuje operace ve všech fázích přepravního procesu a zároveň usnadňuje kontrolu a automatizuje komunikaci. Od investorů teď získává na rozjezd nové éry digitální logistiky 11 milionů korun. Do investičního kola je stále možné se zapojit prostřednictvím DEPO Angels.

„Logistika je jedno z největších odvětví na světě. Kvůli nárůstu online nakupování, proměnám v geopolitice či stále většímu důrazu na ekologickou udržitelnost se navíc mnohotvárnost tohoto odvětví zvyšuje. Z největších hráčů v logistice se stávají technologické společnosti, ale podstatná část odvětví stále není digitalizovaná. A právě Ringil usiluje o to, aby i malé a střední firmy dostaly k dispozici pokročilé nástroje,“ říká partner DEPO Ventures Michal Ciffra. 

Ringil chce získat 20 milionů korun

V tuto chvíli probíhajícího investičního kola, kde si Ringil klade za cíl získat celkem 20 milionů korun, investoval kromě DEPO Ventures také prominentní andělský investor ze Silicon Valley Isaac Applbaum, bývalý top manažer DHL Alex Pilař či Principal engineering. Naraisované peníze chce Ringil využít na nábor nových zaměstnanců, škálování produktu na evropském trhu a také k propojení produktu s přepravními partnery.

Platforma digitalizuje operace ve všech fázích procesu přepravy

Platforma pro nákladní dopravu dovede snadno sledovat přepravu zásilek v reálném čase. Dokáže napovědět, zda balíček bude možné doručit v dohodnutém termínu, a kromě toho také zjistí, zda byl včas předán adresátovi. Multifunkční platforma Ringil digitalizuje operace ve všech jednotlivých fázích přepravního procesu a usnadňuje kontrolu nad velkým počtem rozličných systémů, stovkami e-mailových zpráv či telefonních hovorů denně a navíc je možné ho nasadit naprosto kdekoli.

„Naší vizí je kompletně automatizovaná logistika, či alespoň nákladní doprava. Chceme vybudovat firmu, která tu bude desítky let a pomůže tisícům firmám digitalizovat i automatizovat procesy v logistice. Našimi největšími rivaly jsou tužka, papír, e-mail a telefon – tyto nástroje obsluhují 95 procent trhu. Nebude jednoduché je porazit, ale zvládneme to,“ říká zakladatel a CEO Ringilu André Dravecký.

Ringil platforma

Zakladatel a CEO Ringilu André Dravecký

Integrace platformy funguje prostřednictvím připojení k systémům plánování podnikových zdrojů neboli ERP systémům. Jak dopravci, tak i třetí strany to mohou udělat stejně. Ringil umožňuje přidávat i různé další moduly. Rozhraní platformy se přizpůsobuje na míru klientovi, takže není nutné měnit již zavedené postupy. Díky Ringil mohou firmy ušetřit tisíce hodin práce, ale kromě toho i omezit chybovost, která nastává při manuálních pracích. Vůbec první verze produktu je již funkční. Ringil funguje na trhu od září loňského roku.

„André pochází z rodiny, která spravuje menší tuzemskou přepravní společnost. Jeho první projekt Shipvio soutěžil s německou technologickou společností Sennder o prvenství na trhu digitální nákladní přepravy. André je jednoduše předurčen v tomto odvětví dělat velké věci. Celý tým pak doplňují Miloslav Vlach a Michal Bako, kteří mají unikátní zkušenosti s budováním logistických technologických platforem,“ říká Michal Ciffra.

„Lidé z DEPO Ventures nám jasně ukázali, jak se dělají investice do startupů na západ od nás. Plánujeme další investiční kolo a věříme, že díky nim se nám podaří získat kapitál rychleji. Hodně si slibujeme také od obrovské sítě andělských investorů DEPO Angels, která nám pomůže posunout firmu dál. Zároveň mezi nimi můžeme najít zákazníky či mentory,“ říká André Dravecký.

Avatar Autor
Radim Oulehla

Nadšenec do e-commerce, online marketingu a FinTechů. Chorobný minimalista a odpůrce nesmazaných e-mailů. Spoluzakladatel Podpořit.cz.

Líbí se vám článek? Podpořte Fintree kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!