Zdroj: Prales dětem

Planetu máme jenom jednu. Na našem webu můžete nalézt hlavně články týkající se FinTechu, tedy spojení financí a technologií. Většinu naší činnosti ve Fintree tak tvoří práce na počítači. To na první pohled s ochranou přírody nesouvisí, opak je ale pravdou. Životní prostředí nám už z podstaty umožňuje vůbec žít. 

A my jsme si toho velmi dobře vědomi. Jsme vděční za dary přírody a nebereme je jako samozřejmost. Chceme být opravdu odpovědní a smysluplně něco vracet zpět. Proto jsme se ve Fintree rozhodli dát si takový závazek. Za každý článek, který na Fintree vyjde, chceme zachránit 1m2 pralesa. Jak ale tohoto cíle dosáhnout, aniž bychom museli létat do Amazonie a bránit deštné pralesy vlastními těly?

Rozhodli jsme se spojit s českou organizací Prales dětem (Justice for Nature). My jim pošleme potřebné finanční prostředky a oni za ně vykoupí prales v Kostarice nebo na Sumatře. Za rok 2021 jsme takto napsali necelých 200 článků =  200m2 pralesa + něco navíc (celkem 2,2 ARU).

justice-for-nature-fintree

Zdroj: vlastní

Prales dětem a náš závazek do budoucna

Tímto ale nekončíme. Tento náš závazek chceme držet i do budoucna, a tak za každý článek vykoupíme 1m2 pralesa. Pro Vás jako naše čtenáře je tak zpráva jasná. Čím více budete naše články číst a sdílet, tím více nás bude bavit psát a tím více pralesa společně zachráníme. A třeba do budoucna i velikost vykoupeného pralesa za článek zvýšíme! 

Koho jsme si jako partnera vybrali? Spolek Prales dětem je česká nezisková organizace, která vznikla v roce 2009. Její hlavní náplní je ochrana světového přírodního dědictví na mezinárodní úrovni, podpora protipytláckých aktivit, vykupování deštného pralesa, čištění oceánů a pláží, světový monitoring zvířat za účelem jejich ochrany a tvorby vzdělávacích programů pro děti na pěti kontinentech,vzdělávání veřejnosti a organizování dobrovolnických programů. Prales dětem je členem International Ranger Federation. 

www.justicefornature.org

Avatar Autor
Lukáš Raška

Už nějakou dobu ponořen do světa FinTechu, dat, osobních financí a udržitelnosti. A chce vědět víc. Nadšený cestovatel do severských zemí.

Líbí se vám článek? Podpořte nás kávou.

Naše články píšeme po nocích a občas musíme spánkový deficit dohnat šálkem kávy. Budeme rádi, když nás na jeden pozvete.

☕️ Chci vás pozvat!